$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - lpg w 2,0 dohc 8v
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
lpg w 2,0 dohc 8v
Autor Wiadomość
michalkrak
[Usunięty]

Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 11:07   lpg w 2,0 dohc 8v

witka mam mały problemik nie wiem jak ale (prosze sie nie śmiać) mam silnik 8v a myślałem że to 16v i nie wiem czy ryzykować i zakładać gaz 2gen czy sekwencje(na co mnie nie stać)a moze pojezdzić 6 mieś na beni i go sprzedać? .dedemike ma 2gen i mu śmiga co robić ........ :572: :572: :572:
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 11:14   

no w dzisiejszych czasach zakladanie gazu jest chyba max bez sensu(szczegolnie jak sie juz zastanawiasz czy sprzedac go za pol roku). przeciez roznica w cenie jest niewielka 3,50 pb gaz kolo 2,10 + 10% wiecej gazu spali. wiec jak nie chcesz go trzymac dlugo to nie zakladaj. no chyba,ze robisz wielkie przebiegi to musisz sobie przeliczyc.
pozdrawiam
maciek
 
 
marcus
[Usunięty]

Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 11:44   

Wiesz, ja mam drugą generację, do tej pory( lpg od ok 3 lat) wszystko grało, dzisiaj właśnie wymieniałem emulator wtryskiwaczy. Jak bym miał teraz zakładać instalację, to chyba dałbym sobie spokój. Jak policzysz koszta częstych regulacji, częstszych wymian świec, droższych przeglądów to musiałbyś robić naprawdę duże przebiegi, żeby instalacja się zwróciła. Dodaj do tego gorszy komfort jazdy i odpowiedz sobie na pytanie czy warto.
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 11:46   

marcus napisał/a:
Jak bym miał teraz zakładać instalację, to chyba dałbym sobie spokój. Jak policzysz koszta częstych regulacji, częstszych wymian świec, droższych przeglądów to musiałbyś robić naprawdę duże przebiegi, żeby instalacja się zwróciła. Dodaj do tego gorszy komfort jazdy i odpowiedz sobie na pytanie czy warto.

No ! święte słowa Marcus !
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 11:55   

chyba,ze pb znowu bedzie po 5 zl a gaz po 1,80 to odwoluje to co napisalem wyzej. bo juz byl pewnien czas w zyciu mojego zielonego kiedy jakbym mial kase to juz by byl + LPG :D
pozdrawiam
maciek
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 12:08   

michalkrak, znam zakład gdzie zakłądają sekwencję już od 2500 pln - swoją drogą godny polecenia - niejednokrotnie już u nich się konsultowałem i kilka aut gazowałem czy teżpoleciłem komuś z powodzeniem - zresztą bardzo blisko od Ciebie. Mało tego - kolesie już zakładali kilka BLOS-ów i mają z nim pewne doświadczenie.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 12:12   

Jesli nie masz fafustki na sekwencje to zakładaj 2 generacje. Dużo juz o tym pisałem na forum. Ewentualne strzały kolektor wytrzyma.
 
 
michalkrak
[Usunięty]

Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 12:21   2,0

no i co mam zrobić czy zakłądąć sekwencję z a2500pln tak jak struna pisze czy 2 gen autko jest zadbane i szkoda mi go się pozbywać tak szybko boo jeszcze sie nie nacieszyłem.....
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 12:24   

proponuję Ci podjechać do tych gaziarzy, o których mówię i pogadać - możemy jak coś razem pojechać bo mnie już dobrze znają ;)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 12:25   

moze jak sie nie pali (chociaz wiem,ze to trudne) to pojezdzi jeszcze jakis czas na pb. zobacz co sie bedzie z cenami paliw dzialo i wtedy zobaczysz. jak chcesz go sprzedac to kasy nie laduj bo nie odzyskasz. ja zawsze pakuje w rozne pierdolki bo nie umiem sobie tego odmowic a potem trace. no ale robic swoje to jedno a doradzac to drugie 8)
pozdrawiam
maciek
p.s. gdzies wyczytalem cos o zmianie akcyzy na gaz ale w powiedzmy lutym juz wszystko powinno byc jasne
 
 
Księgowy
[Usunięty]

Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 12:27   

Ja tam w następnym w gaz się nie będę bawił. (szkoda zachodu, nerwów, zapchanego bagażnika itd), żeby to fajnie jeździło to trzeba droga instalkę a to już się nie opłaca specjalnie, a na takiej jaką mam (zakądaną przez poprzednika) to zawsze jest coś źle (lub raczej nie tak dobrze jak w moim odczuciu powinno być.
 
 
michalkrak
[Usunięty]

Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 12:28   2,0

autka to bym nie kciał sprzedawać i posmigał bym nim troszkę,ale nie uśmiecha mi się jazda na beni i dlatego szukam rozwiązania.....



PS.dzięki wszystkim za cenne porady :564: :564:
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 12:36   

wstawic szybką elektronike bingo i nie bedzie strzelał, no i obowiazkowo nowe przewody i swiece. W mondeo z plastikiem kumpel ma 2 gen i smiga spokojnie.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 12:43   

u hryniaka ostatnio do 2.0 dohc załoyli mu bingo właśnie jeszcze z czujnikiem ilości gazu 4 stopniowym i butla w koło - całość się zamknęła poniżej 2000 pln a chodzi i pali muszę powiedzieć bardzo poprawnie.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |21 Gru 2005|, 2005 13:40   

no bo bingo tak chodzi i tak kosztuje ok 1800 - 2000 zalezy co sie wstawi, a chodzi miodnie bingowka i pali mało
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group