$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - gdzie tankować?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie tankować?
Autor Wiadomość
George
[Usunięty]

Wysłany: |26 Paź 2005|, 2005 18:45   gdzie tankować?

witam ,
jutro odbiram wkoncu mojego scoprpiaka :D (pewnie w piątek wyślę fotki na forum) , i będę go tankował pierwszy raz i chciałbym zapytać:
- na jakiej stacji (stacjach) najlepiej tankować LPG z waszego doświadczenia (chodzi o jakość)
- czy mogę tankować benzyny 98? bo w istrukcji obsługi pisze że zalecany jest 95 :!:
poztrawiam
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Pomógł: 39 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |26 Paź 2005|, 2005 19:20   

dzisiaj byla rozmowa o przestawianiu kompa na 98 wiec poszukaj
natomiast gaz tankuj tam gdzie sa kolejki, gdzie taksiarze tankuja i gdzie sa czeste dostawy gazu- taksiarze stacje gazowe maja obcykane wiec wiedza co tankuja, to samo kolejki i czeste dostawy- jak dobry gaz to szybko schodzi z dystrybutora
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |26 Paź 2005|, 2005 19:33   

tankowan mozesz np naorleine maja dosc dobry gaz,

a 98 mozesz tankowac spokojnie
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
George
[Usunięty]

Wysłany: |26 Paź 2005|, 2005 19:47   

ale czy jest lepiej dla silnika tankować 98 w tym przypadku czy pozostać przy 95 :?:
po drodze mam stacje BP czy może byc do tankowania gazu :?:
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Pomógł: 39 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |26 Paź 2005|, 2005 19:52   

jak zatankujesz 98 to jet prawdopodobne ze bedziesz mial 95 !! pojezdzij na jednym i drugim paliwie i zobacz czy sa roznice !!
odnosnie gazu to ich gaz jak najbardziej- winien Ci na ich gazie mniej palic co jet rekompensata za drozszy niz gdzie indziej gaz
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
will
[Usunięty]

Wysłany: |26 Paź 2005|, 2005 20:06   

Witaj ja mojego smoczusia tankuje na Shellu gaz moze drozszy niz na innych stacjach , ale spala go mniej poza tym pracuje lepiej na paliwie z tej stacji.pozdro.
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |26 Paź 2005|, 2005 20:10   

mam takie samo odczucie jak will.
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
bigdaaddy
[Usunięty]

Wysłany: |26 Paź 2005|, 2005 20:13   

Nie zawsze gaz z orlenu jest dobry. Sam sie o tym przekonalem jak kiedys dojezdzalem do pracy i codziennie tankowalem i raz zatankowalem na orlenie i zrobilem mniej kilometrow niz np na Lotos. Orlen i tak kupuje gaz z zewnatrz i wcale nie od jednego dostawcy. Wiem cos o tym poniewaz kiedys pracowalem w firmie co stacje budowala. A z paliwem to roznie bywa nawet na Orlenie. Wyrobili sobie marke i teraz probuja na wszystkim oszczedzac. Co innego stacje bylej Rafinerii Gdanskiej czyli obecny LOTOS ktory wchodzi na gielde i probuje konkurowac z Orlenem. Ogolnie rzecz biorac jest tyle przekretow, ze nie wiadomo gdzie jest na pewno dobre paliwo. Nawet zachodnie koncerny kombinuja jak kon pod gorke. Nie bede zdradzal szczegolow zeby jeszcze komus nie zaszkodzic ale czasem na zwyklych prawatnych stacjach jest lepsze paliwo niz na firmowych. Przyczyna tego prosta. Prywatna stacja nie moze sobie pozwolic na wpadki raz ze straci klientow i dwa ze nie stac jej na lapowki, a kontrole sa czasem co tydzien.
 
 
Srebrny 



Auto: Było 90 2.0DOHC sedan LPGII
Pomógł: 3 razy
Wiek: 65
Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Opole
Wysłany: |26 Paź 2005|, 2005 22:46   

Podobnież są takie przepisy , że stacja benzynowa powinna wywieszać certyfikat o paliwie którym handluje.Tankując benie na prywatnej stacji OKTAN w Opolu taki certyfikat wisiał praktycznie przy każdym zespole dystrbutorów (skąd paliwo, kiedy kto transportował), a na jednej ze stacji gazu certyfikat był po ukraińsku czyli dla mnie to prawie jakby był po chińsku :lol:
 
 
bigdaaddy
[Usunięty]

Wysłany: |26 Paź 2005|, 2005 23:04   

Jezeli chodzi o benzyne i olej to powinna byc informacja wywieszona lub udostepniona na zadanie z danymi co to za paliwo i skad i kiedy bylo badane. Odnosne LPG to o ile sie orientuje to jeszcze nie jest to do konca uregulowane przepisami, a stacje ktore cos takiego praktykuja to staraja sie potwierdzic jakosc oferowanego paliwa.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |26 Paź 2005|, 2005 23:12   

no to lejta gdzie popadnie jak ja i sie nie szczypta
co miz aroznica gdzie zatankuje
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |26 Paź 2005|, 2005 23:53   

Speedo napisał/a:
a jak nie widac roznicy to po co przeplacac dlatego obecnie auchan za 3,89


Popieram przedpiszącego :D
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
bigdaaddy
[Usunięty]

Wysłany: |27 Paź 2005|, 2005 00:03   

Bo nie ma roznicy. Wszyscy leja z jednego zrodla i tylko sie przechwalaja ze u nich to lepsze. Jezeli nic nie bylo kombinowane to jest to dokladnie ten sam produkt czy to na stacji X czy Y. :mrgreen:
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |27 Paź 2005|, 2005 00:17   

ja tam punkty zbieram na bp i tam tankuje. tylko jak czasami jest kolejka tych z routexami to mnie zalewa....zalewa konkurencyjna stacja :mrgreen: . a tak pozatym to ja czesto tankuje w godzinach nocnych wlasnie zeby nie czekac w kolejkach. a pozatym lokalnie zalezy co kto i jak. kolo mojego domu jest oreln to maja tam taki nieporzadek ,ze pb kupilem tam 1 albo 2 razy. nie podoba mi sie i juz. tylko czasem zastanawiam sie kto i co zrobil albo komu robi,ze orlen dal im swoje logo. wlasciciel to facet i to dosc wiekowy.
pozdrawiam
maciek
p.s. nawet tam kiedys pracowalem odbylem 1 tygodniowe szkolenie za darmo i mnie nie zatrudnili podobnie jaki killkunastu innych. to bylo w czasie sezonu letniego a pracownicy stali byli wtedy na urlopie. a moze to to ma glowny wplyw na to,ze nie lubie tej stacji :idea: . ale tam nie ma nawet WC dla klientow :|
 
 
bigdaaddy
[Usunięty]

Wysłany: |27 Paź 2005|, 2005 00:30   

Co innego natomiast jest z LPG. Przepisy polskie sa tak sprecyzowane ze akcyza jest naliczana od tony skladnika ktory wchodzi w sklad LPG. Nie pamietam juz ktory z nich jest drozszy propan czy butan. Mozna sobie wiec wywnioskowac ze zmieniajac sklad procentowy mieszanki mozna zaoszczedzic na akcyzie i nawet niezle, a ilosc litrow ta sama. I to wlasnie jest przyczyna tego ze na jednej stacji wiecej mozna zatankowac a na innej mniej. Po prostu jest mniej stanu cieklego i plywak sie pozniej podnosi. Takie przekrety jakie na gazie wymyslaja to jest kosmos.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group