$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Kilka pytań o Scorpio
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań o Scorpio
Autor Wiadomość
Khazar 


Auto: '95 2,9 BOB, sedan +LPG
Dołączył: 09 Sie 2013
Skąd: Olsztyn
Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 10:15   Kilka pytań o Scorpio

Witam.
Mam kilkla pytń z różnych dziedzin dlatego pisze na ogólnym.
Pytania dotyczą Scorpio MK III.

Pierwsza sprawa to spryskiwacze. Fabrycznie jest tak że odpalając spryskiwacze jednocześnie uruchamiają się wycieraczki. Da się to jakoś łatwo przerobić tak żeby uruchamiały się tylko spryskiwacze ?

Druga, jak działa pamięć foteli ? Jak się to ustawia ?

Trzecie pytsnie dotyczy licznika spalania. Czy podczas hamowania silnikiem spalanie chwilowe powinno pokazywać 0,0 czy jakąś inną wielkość ? Załóżmy że rozpędzam się na 3 do odcięcia, potem zdejmuję nogę z gazu i zwalniam aż do momentu w którym silnik zacznie napędzać auto. Czy w takiej sytuacji licznik powinien pokazać spalanie chwilowe 0,0 czy np. 2-3 litry ? Wg mojej wiedzy podczas hamowania silnikiem paliwo nie jest spalane, czy liznik powinien to pokazać ?
 
 
WieSiu 


Auto: Thunderbird MN12 4.6 V8
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lip 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 10:31   

Khazar napisał/a:
Da się to jakoś łatwo przerobić tak żeby uruchamiały się tylko spryskiwacze ?


na pewno sie da,ale jak to powiedza Ci co dokladnie wiedzia. Z tego co pamietam,to jak sie na krotko nacisnie to wycieraczki nie zdarzą wystartowac,ale moze mi sie wydaje,bo kilkoma autami w ostatnim czasie jezdzilem i nie wiem w ktorym tak bylo.

Khazar napisał/a:
Druga, jak działa pamięć foteli ? Jak się to ustawia ?



ustawiasz fotel tam gdzie chcesz, naciskasz duzy przycisk,a nastepnie numerek pod ktorym chcesz zaprogramowac, wywolujesz tylko numerkiem.

Khazar napisał/a:
Czy podczas hamowania silnikiem spalanie chwilowe powinno pokazywać 0,0 czy jakąś inną wielkość ?


roznie bywa w przypadku boba, ale na pewno pokazuje 0,0 jak jedziesz z duza predkoscia na 4 biegu i puscisz gaz.
 
 
PiotrekGran 
730 563 952


Auto: 3x24v
Wiek: 31
Dołączył: 20 Lut 2012
Skąd: Radomsko
Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 10:54   

Khazar, ale ten BOB ma nadal skrzynię automatyczną ?
_________________
Po co mieć jednego Forda, skoro można mieć trzy :-)
 
 
Khazar 


Auto: '95 2,9 BOB, sedan +LPG
Dołączył: 09 Sie 2013
Skąd: Olsztyn
Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 10:57   

[quote="WieSiu"]

na pewno sie da,ale jak to powiedza Ci co dokladnie wiedzia. Z tego co pamietam,to jak sie na krotko nacisnie to wycieraczki nie zdarzą wystartowac,ale moze mi sie wydaje,bo kilkoma autami w ostatnim czasie jezdzilem i nie wiem w ktorym tak bylo.

włąsnie chciałbym mieć tak żebym mógł sobie porządnie spryskać szybę zanim załącze wycieraczki a nie pstrykać ileśtam razy żeby po kropelce nakapać.

WieSiu napisał/a:


roznie bywa w przypadku boba, ale na pewno pokazuje 0,0 jak jedziesz z duza predkoscia na 4 biegu i puscisz gaz.


Mam boba w manualu, nie wiem czy to ma wpływ, ale jak mocno bym nie hamował silnikiem to i tak zawsze spalanie się trzyma na poziomie co najmniej 3 litrów. Podejrzewam że mam dojechane wtryski ale czy to możliwe żeby aż taką różnicę to robiło ? Czy to by znaczyło że mi tyle paliwa ucieka ??
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 11:00   

Pytanie jak przerobione to na manual.
 
 
WieSiu 


Auto: Thunderbird MN12 4.6 V8
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lip 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 11:03   

Zajechane wtryski nie mają nic do tego, komp tyle pokazuje bo sam kaze te wtryski otwierać, pewnie coś jest nie tak zrobione przy przeróbce na manual
Ostatnio zmieniony przez WieSiu |2 Wrz 2014|, 2014 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
YaKuZ 
MK1 ONLY?



Auto: Nie Volvo :P
Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2007
Skąd: Puławy
Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 12:13   

na automacie mi chyba minimum 2 pokazuje ale na manualu w boa odcina cały czas.....do 1600 obrotów...
_________________
VoY
Karawan Ghia z Wężem na RSie MSB
Scorpio Ghia BOA Liftback ASB
Scorpio GHIA MK1 '90 2,9 12V6 MSB :)
Scorpio MK1 90' 2,9 12V6 MSB
 
 
 
Khazar 


Auto: '95 2,9 BOB, sedan +LPG
Dołączył: 09 Sie 2013
Skąd: Olsztyn
Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 12:41   

W sumie to nie wiem jak przerobione bo kupilem juz w manualu. Skoro komp otwiera wtryski i wlewa paliwo to nie powinno to byc odczuwalne ? Strzalow w wydechu nie slychac wiec co wlane jest spalane.
 
 
gufer-posepny 


Auto: M 120d
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 13:32   

jak jest wszystko ok to bob często te 0.0 pokazuje i to wcale nie trzeba pałować jakoś . wskazanie takie jest do chyba 1200 ob a potem rozpina locka i utrzymuje obroty . odcinka w bobie to gdzieś 6500 tak coś pamiętam .
_________________
W nocy wszystko jest czarne .
 
 
bingo 
PO 656 EY



Auto: 1992, 2.9 V6 12V, manual, TURNIER 4x4 GHIA RS
Wiek: 50
Dołączył: 10 Wrz 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 13:55   

od. 3 - komp od BOBa jest skonfigurowany z pracą skrzyni automatycznej i tu pewnie masz problem, że komp nie widzi hamowania silnikiem, bo nie ma sygnału, na którym biegu jest załączona skrzynia.

od. 2 - programowanie: ustawiasz fotel kierowcy i lusterka , naciskasz duży przycisk, a następnie odpowiedni numerek z małych .
ustawianie - naciskasz odpowiedni mały przycisk i fotel się ustawia
automatyczne ustawianie - programujesz piloty i po otwarciu pierwszym pilotem fotel ustawi się do 1, a drugim do 2, trzeci do 3.

od. 1 - musiałbyś rozerać manetkę od wycieraczek i i fizycznie usunąć styk podający sygnał na bimbadełko. usunięcie kabla spowoduje zanik również okresowych wycieraczek - komunikacja wykorzystuje te same dwa przewody.
_________________
nigdy nie mów nigdy
 
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 14:10   

Khazar napisał/a:

włąsnie chciałbym mieć tak żebym mógł sobie porządnie spryskać szybę zanim załącze wycieraczki a nie pstrykać ileśtam razy żeby po kropelce nakapać.
.


Załóż sobie spryskiwacze mglowe z focusa i będziesz miał pożądany efekt.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 14:16   

Khazar, a co za auto kupiłes, znane nam??
 
 
Khazar 


Auto: '95 2,9 BOB, sedan +LPG
Dołączył: 09 Sie 2013
Skąd: Olsztyn
Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 19:30   

Kupiłem auto od użytkownika Stachu, z Włocławka, nie wiem w jakim stopniu udzielał się on na forum.
Jak powinna być rozwiązana kwestia manuala żeby hamowanie silnikiem odcinało paliwo ? Ja nałogowo hamuje biegami, mam nadzieję że dawka paliwa nie zależy od obrotów tylko jest zawsze taka jak na idlu ? Inaczej mam lipe
 
 
Vaux 
FSTMember073



Auto: Jumper 2.2 HDi 2007
Wiek: 48
Dołączył: 17 Mar 2005
Skąd: Puławy
Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 19:46   

Co do psiukacza to nie wiem jak w mk3 ale w mk2 sprawę załatwia pokombinowanie z czerwonym przekaźnikiem wycieraczek, jak znajde dłuższą chwilkę to potestuję u siebie jak się sprawuje założony przekaźnik z mk1
_________________
V6 Team
Jest: 12V3 i 12V6
Był: Sedan Ghia 2.9 12V6 '93 ASB BLOS
Był: Ghia 2.9 12V6 '90 MSB & Lift 2.0 DOHC '91
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |2 Wrz 2014|, 2014 20:29   

A Stachu kupił go od Pepiego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group