$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - nieprzełancza na gaz
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nieprzełancza na gaz
Autor Wiadomość
Drmax
[Usunięty]

Wysłany: |15 Paź 2005|, 2005 08:55   

W moim przypadku, kiedy gaz się nie włączał spowodowane to było:
- 2 razy przepaloną centralką gazu (czyli włącznikiem)
- 1 raz uszkodzoną cewką nad filtrem gazu (brak charakterystycznego cyknięcia) - cewki zazwyczaj są dwie - można sprawdzic czy słycha cyknięcie pod maską z chwilą momentu w którym załącza się gaz (powinien załączyc
- 1 raz zaśniedziały kabelek do cewki
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |17 Paź 2005|, 2005 11:39   

przełącznik się lubi w centralce oblutowac i nie przełącza - jedna z najczęstszych awarii.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |17 Paź 2005|, 2005 23:07   

... pomiędzy centralką a zapłonem / na czerwonym kalu zakładany jezt bezpiecznik - trzeba zdjąść obudowę i zobacvzyć po kabelku z centralki - może tam , kabelek może być puszczony w karbowanej rurce ...
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |21 Paź 2005|, 2005 19:33   

Dziś mi się zrobiło dokładnie to co w temacie, przestała przełączać na gaz stara centralka (nie włączała gazu, nie zapalała pomarańczowej diody, ale przekaźnik w środku cykał). Okazało się że przekaźnik jeszcze chodzi, ale przytopił się trochę i mu się noga rozlutowała z płytki, na zawory LPG dochodziło niepewne 10V. Polutować nogę wystarczyło i zaskoczył, ale na wszelki wypadek dołożyłem "wtórny" nowy przekaźnik. Nie chciało mi się wnikać w układ, ale ciekawe, że rozlutowanie od strony zaworów "gasi" diodę sygnalizującą LPG.
Ogólnie, rzecz jest do naprawy przez średnio kumatego elektronika, a jak ktoś takowego nie posiada na zawołanie, to najprościej chyba kupić nowy przełącznik.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
kamil Wawa
[Usunięty]

Wysłany: |21 Paź 2005|, 2005 20:17   

mmmk napisał/a:
zazwyczaj w takich wypadkach spowodowane jest to kabelkiem ktory jest przymocowany(u mnie w sierrce bylo tasma izolacyjna) do przewodu wysokiego napiecia od cewki do aparatu zaplonowego. a jak koledze odpadlo tez mial tak zrobione to sie wlasnie nie przelaczal
pozdrawiam
maciek
OOO mmmk THANX u mnie tez nie przelaczal na gaz po zmianie kabli na nowe motorcrafty ;) - przy zmianie odlaczylem ten kabelek - bo myslalem ze to kolejny patent porzedniego wlasciciela....ogulnie jego zasada brzmiala tu drucik tam tasma :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group