$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - ford scorpio składak 92 spalanie 30l na 100km
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ford scorpio składak 92 spalanie 30l na 100km
Autor Wiadomość
bynio204
[Usunięty]

Wysłany: |2 Sty 2006|, 2006 23:03   

@slepy wymienilbym reduktor na OMVL jest zarabisty :) i ciekawi mnie jak sprawdziles szczelnosc?
malo kto wie ze duze spalanie moze wynikac z najbardziej narazonego miejsca na zabrudzenie w instalacji gazowej -mianowicie wlewu :)
zima snieg deszcz brud i jedna gumowa uszczelka, ziarenko piasku moze spowodowac ciagly wyciek gazu na poziomie 2-5 litrow na dobe ,dzieje sie tak poniewaz wielozawor znajdujacy sie w butli odcina gwaltowny wyciek ,natomiast niewielkie wycieki sobie poprostu wyciekaja
nie da sie tego sprawdzic pianka czy mydlinami ,tylko elektroniczny czujnik i dobrze wydmuchany sprezonym powietrzem wlew
panowie dbac o korki do wlewow!!! spalanie gazu spada:)
wprawdzie sam korek nie uszczelni lecz zabezpieczy wlew przed brudem
 
 
kronio
[Usunięty]

Wysłany: |5 Sty 2006|, 2006 09:14   

Z tym gazem to jest tak że nawet najstarsi indianie i najlepsi gazownicy nie potrafią czasem nic poradzić :( Moje '89 2,4 V6 inst. I gen stefanelli wiek instalki: 5 lat też tyle palił - 30l na mieście, ale na trasie 13-14l. Wymieniłem filtr, reduktor (ponoc jakis do motorów dużej mocy, Lovato) i niespecjalnie sie poprawiło, spalanie zeszło do 25l na mieście, na trasie bez zmian.
Bywałem u wielu gazowników, sugerowałem to i owo (np. któryś z użytkowników wymyślił jakąś puszkę która była podłączona między reduktorem a kolektorami - wybili mi to z głowy mówiąc że to mała bomba), generalnie nikt nie był w stanie pomóc mi ze spalaniem, wsio ok, silnik ustawiony dobrze, zero wycieków, a auto żarło jak smok.

Teraz auto miało miałe bum - jakiś gościu nie wyhamował na stopie - i pewnie będę je zmieniał na wieloryba z gazem. Zastanawiam się na co zwrócić uwagę by koszty eksploatacji nie były tak ogromne jak w moim starym '89, jaki wybrać motor i jaką instalację... Opcji jest tyle że się w głowie kręci, BRC, OMVL, BLOS, inne w połączeniu z różnymi generacjami powodują niezłe zamieszanie, z drugiej strony kupować auto tylko pod instalację zakrawa na łagodną formę zboczenia
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |5 Sty 2006|, 2006 10:29   

W tak skrajnych przypadkach wysokiego spalania sprobowalbym pojezdzic na benzynie aby sprawdzic, czy bedzie palil tak samo wiele. Pozniej zawezy sie grono podejrzanych i latwiej bedzie znalezc przyczyne, bo jesli benzyny ma palic normalnie, to nie oplaca sie meczyc na gazie w skrajnym przypadku jak juz nic nie da sie zrobic.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group