$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Jankes-Wieloryb '96 Cosworth Kombi
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jankes-Wieloryb '96 Cosworth Kombi
Autor Wiadomość
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |13 Maj 2008|, 2008 16:53   Jankes-Wieloryb '96 Cosworth Kombi

Witam. Auto kupiłem 31.08.2007r. jest to '96 rok produkcji, silnik 2.9 24V Cosworth z automatyczną skrzynią biegów, nadwozie kombi, kolor grafit metalik, instalacja wtrysku gazu KME

Z wyposażenia, to jak to mówią niektórzy koledzy z forum, jest to Wszystko mający Coss :) ,a posiada między innymi:
-ASB
-TCS
-ABS
-skórzane czarne siedzenia w pełnej elektryce+ podgrzewanie
-4x elektryczne szyby
-pamięć trzech ustawień lusterek i foteli
-elektrycznie regulowany szyberdach w dwóch płaszczyznach
-komputer pokładowy pokazujący chwilowe, średnie spalanie itp.
-dwu strefowa klimatyzacja klimatronik
-kierownica skórzano-drewniana
-oświetlenie przestrzeni na nogi
-oświetlenie czerwono-białe drzwi
-oryginalne fordowskie audio
-światła soczewkowe do czytania przód i tył
-oryginalne felgi ford 16" opony 205/55
-lusterko wsteczne z redukcją odblasku
-Nivomat
-halogeny w zderzaku
-oryginalny parktronik
... i wiele innych, do pełnego wypasu brakuje mu sprysków lamp i tempomatu, ale to niebawem też zagości na pokładzie ;)

Po zakupie została zamontowana instalacja LPG sekwencja KME z listwami valtek i reduktorem tomasseto, która sprawuje sie idealnie i nie widzę żadnej różnicy, no może poza sumami zostawianymi na stacjach benzynowych, odpowiem na często zadawane przez Was pytanie. Ile to pali?? tyle ile się wleje i ani kropli więcej ;) a tak na serio, to wiadomo 24V6 musi swoje spalić ale przeciętne spalanie w trasie oscyluje w okolicach 13l/100km, a w mieście ok. 18l/100km Oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy :)

W aucie jest wszystko sprawne, co wymagało naprawy/wymiany zostało zrobione, ostatnio min. hamulce, ukł. wydechowy, przegląd przedniego zawieszenia-wymiana kilku elementów i wiele innych.

W planach na przyszłość: zmiana przodu na poliftowy-proces rozpoczęty :)
Fotki:










Ostatnio zmieniony przez Jankes |19 Gru 2010|, 2010 16:58, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |15 Cze 2008|, 2008 16:01   

Taka mała sesyjka z wyjazdu :-D









Jeśli Ktoś chce o coś zapytać zapraszam na PW :)
Ostatnio zmieniony przez Jankes |20 Cze 2008|, 2008 08:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sie 2008|, 2008 20:06   

Hej, kilka takich wakacyjnych grzebanin, dokładek przy Scorupie, a oto i one :)

We wnętrzu zmieniło sie:
-wymieniłem wszystkie żarówki w desce i w zegarach, a nawet w popielniczce ;) teraz wszystko świeci jak potrzeba.
-w końcu wymieniłem popielniczkę, bo stara co dołek sie wysuwała, oczywiście w aucie nikt nie pali :)
-wymieniony został panel Klimatronika, teraz przynajmniej widać co jest na wyświetlaczu :)
-zostało zamontowane nowe radio z serii Ford 6000CD
-trzecia światło stopu
-a resztę widać na zdjęciach :)



poprawiamy wersje wyposażenia, czyli dodatkowe oświetlenie nie tylko po otwarciu drzwi ale też tylnej klapy :)


Na zewnątrz zmieniło się:
-została zrobiona przypadłość forda czyli nadkola
-została zrobiona przypadłość kombi czyli tylna klapa
-zderzak uzyskał kolor :)
-zostały wymienione kierunki na błotnikach na chromowane :)
-znaczki GHIA na tylnych drzwiach
-został pomalowany grill/przednia antrapa, ale to kwestia gustu :P



Jak Macie jakieś pytania, zapraszam na PW
Ostatnio zmieniony przez Jankes |7 Sie 2008|, 2008 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |20 Gru 2008|, 2008 16:19   

Auto w ostatnim czasie dostało:
-nowe łączniki elastyczne wydechu, w sumie jest juz cały nowy wydech ;)
-olej i filtr, ale to normalne co 10 tys, oczywiście oryginalny olej forda 15W40 i filtr motorkraft
-zestaw ksenonów, polecanych przez Adama2000 :one: http://snc-lider.pl/ , faktycznie ne zaszumiają CB, a może to kwestia umiejscowienia przetwornic. A tak wyglądają:


plus ostatnio:
-wymiana kpl. kolumn McPhersona
-regeneracja listw wtryskowych gazu

A tak poza tym, auto jeździ i to sporo, bez najmniejszych przestojów.

Może ktoś jest zainteresowany autem w którym zostały wyeliminowane bolączki tego modelu, może jakaś zamiana, jestem otwarty na propozycje, zapraszam na PW
Ostatnio zmieniony przez Jankes |16 Lip 2009|, 2009 12:38, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
kondzio508 


Auto: Passat b7 12r. 1,6 TDI
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lut 2008
Skąd: Białystok
Wysłany: |7 Lip 2010|, 2010 16:35   

Jankes , gdzie zakupiłeś te boczne kierunki ? jakie to są dokładnie ? czarne czy jakies inne ?? jaki koszt kpl. ?
_________________
Passat b7 2012 1,6 TDI .
Touran 2004 1,6 FSI .
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |7 Lip 2010|, 2010 20:27   

kondzio508, kierunki boczne zakupione w uzywce z cougara, chyba nic nie kosztowały ;)
Takie same sa na allegro za jakieś smieszne pieniadze, po prostu szkło jest przezroczyste, a odblask chromowany.

Ps. Jak ja dawno tu nic nie aktualizowałem, sporo się zmieniło od ostatniego wpisu, trzeba zrobić aktualizacje.
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |11 Lip 2010|, 2010 15:16   

W wolnej chwili miałem uaktualnić opis, więc już prawie trzy lataka wieloryb jest pod moja opieką, od ostatniego wpisu niewiele się zmieniło, no może troszke ;) Auto jest bezawaryjne i jeździ dzielnie każdego dnia, bo takie ma zadanie, a ostatnio dostał troche nowych podzespołów w nagrode min:
Został zrobiony zawias przód,wahacze i sprężyny, teraz przód stoi właściwie wysoko i nie przyciera co chwile o garby ;)
Wymieniliśmy listwy gazowe na magic jety, 6 osobnych wtryskiwaczy plus filtr z rozdzielaczem.
A zewnętrznie, dostał oryginalny, nie spawany, zderzak poliftowy, ze spryskami i zaślepkami :)

Nic mi nie przychodzi do głowy, co jeszcze ostatnio robiliśmy, jak sobie przypomnę to napisze.
Fotki, na których towarzyszy mu starszy...właśnie barat czy siostra?? ;)

Ostatnio zmieniony przez Jankes |4 Lis 2010|, 2010 11:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |4 Lis 2010|, 2010 11:29   

Złomek, jak to pieszczotliwie nazywam wieloryba, dostał nowy prezent w postaci zregenerowanych wiązek czyli wiązka silnika, skrzyni i podłużnicy, nowe wiązki zostały zrobione na nowych sylikonowych kablach, regeneracją i poprawieniem rzeźb po poprzednikach ;) zajął się nasz klubowy kolega Grzesiek/GW21, jest on jedyną osobą która ma na tyle cierpliwości, żeby odpowiadać na wszystkie dziwne moje pytania i która tak profesjonalnie podchodzi do klienta. Jak najbardziej polecam Grześka, jesli chodzi o sprawy elektryczne w naszych scorupach. Jeszcze raz dzięki wielkie Grzesiek :)
Ostatnio zmieniony przez Jankes |19 Gru 2010|, 2010 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shogun 


Auto: '95 BOB ASB Sedan
Dołączył: 09 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: |4 Lis 2010|, 2010 12:42   

Jankes napisał/a:
kolega Grzesiek/GW21, jest on jedyną osobą która ma na tyle cierpliwości, żeby odpowiadać na wszystkie dziwne moje pytania i która tak profesjonalnie podchodzi do klienta

Podpisuję się pod tym. W pewnych kręgach jest już nawet przezywany "Jedi" - za sprawą dziwnych, nieuzasadnionych dla laika ozdrowień nie jednej już Scorupy. Zdarzało się, że bite 6 godzin w 5 głów dumaliśmy nad pewnym mk2. Po czym pojawiał się Grzesiek i odpalał auto w 60 sekund (dosłownie). Innym krokodylom pomaga samo ostrzeżenie 'bo pojedziemy do Grześka'. Diagnozy bez otwierania maski w standardzie. Na chwilę obecną nie potrafię wyobrazić sobie trafniejszego merytorycznie uwiarygodnienia stanu elektryki w Scorpio niż "Grzesiek tu był".

Również gorąco polecam.

PS: Fajne Kombi ;)
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |4 Lis 2010|, 2010 23:12   

no i ja jade go Grzeska :)
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |4 Lis 2010|, 2010 23:39   

to może i ja bym na jakąś bajerę wpadł :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |4 Lis 2010|, 2010 23:43   

a wpadnij- jak nie bede tyral to cos wypijem :p
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |5 Lis 2010|, 2010 07:20   

A tak odbiegając od wcześniejszych wypowiedzi, jestem zaskoczony poprawą w pracy silnika i skrzyni, jednak wiązki dużo dają, polecam taka naprawę wszystkim, bo warto.
Ostatnio zmieniony przez Jankes |5 Lis 2010|, 2010 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |5 Lis 2010|, 2010 19:36   

Dziś wymieniłem:
Koła na zimowe plus ala oryginalna kołpaki
Płyn chłodniczy
Olej plus filtr

Jutro jadę umyć silnik
 
 
Shogun 


Auto: '95 BOB ASB Sedan
Dołączył: 09 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: |5 Lis 2010|, 2010 22:04   

Jankes napisał/a:
Jutro jadę umyć silnik

No tak, po wizycie u Grześka to i brawury człowiek nabiera :D
_________________
pozdrawiam, Seba
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group