$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - GHIA/EXECUTIVE mk1/2
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GHIA/EXECUTIVE mk1/2
Autor Wiadomość
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 14:08   

dodam tylko,ze chwyt merketingowy TYLKO u angoli

wpisywanie tego na kontynencie było z czapy
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 14:16   

Czytam, patrzę na obrazki i sobie myślę, że m.in. ten X mógł świadczyć o full audio. Trzeba by mieć kilka pewnych egzemplarzy, nie modzonych, nie dopasianych i je porównać, a tak to mamy temat do gdybania i pisania pięknych długich zdań o naszym widzimisie.
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 14:35   

pablo19 napisał/a:
Trzeba by mieć kilka pewnych egzemplarzy, nie modzonych, nie dopasianych i je porównać,
toć o tym pisałem kilka stron wcześniej. Ja mogę udostępnić auto, względnie obraz z listy wg VIN już podałem. Teraz czas na innych :)

[ Dodano: |29 Mar 2017|, 2017 14:36 ]
kat napisał/a:
chwyt merketingowy TYLKO u angoli
na reszcie kontynentu standard :D
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 14:41   

"A special Ford of Britain-only marketing pack edition of the Ghia X"

to zdanie jest bardzo istotną informacją Pablo

Wg mnie temat jest wyczerpany,no bo co innego dodawac jak nawet w niemieckich cennikach nie ma uzytej takiej nazwy?
Nie ma na kontynencie wersji Executive mk1/2 ,wpisanie tego slowa w papiery sprzedazowe swiadczylo o niewiedzy sprzedającego lub celowosci jego działania,zeby skasowac wiecej monet za nic ,co tez juz w tym temacie napisałem.

[ Dodano: |29 Mar 2017|, 2017 14:46 ]
zaden standard Jaroz
twoj vin swiadczy tylko i wyłącznie o wyposazeniu modelu,a to jest podstawa identyfikacji pojazdu
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 14:54   

kat, nie wiem czy się rozumiemy. Chodzi mi o to aby wszyscy z forum, którzy mają "executive" udostępnili swoje wyposażenie i z tego można by wyodrębnić "standard" (jakkolwiek byś zaprzeczał)) dla "executive".
A przynajmniej sprawdzić czy można to zrobić, czy była totalna samowolka w przyznawaniu tego nazewnictwa :)
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 15:08   

Jaroz zrozum,to wymysł Angoli w celu polepszenia sprzedazy Scorpio pod nazwą Granada
a to co masz w papierach wynika z tego co napisałem wyzej
Niemiecki cennik przedstawiony przez Aviatora potwierdza,masz tam wyszczegolnione( oprocz boa) wyposazenie i wszystko inne,pokaz mi tą nazwe,która nigdy w kontynentalnym fordzie nie figurowała

Pozwolilem sobie nawet wczoraj porozmawiac na ten temat z ludzmi z Ford Polska

[ Dodano: |29 Mar 2017|, 2017 15:18 ]
" Executive car is a British term for an automobile larger than a large family car. In official use, the term is adopted by Euro NCAP, a European organization founded to test car safety"
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 16:26   

Ale ja rozumiem :) Tylko czy tak trudno zrozumieć, że rozeszło się to do innych krajów? Kasa jest kasa i jak można na czymś zarobić/ zrobić wrażenie, to to właśnie robiono, niejako "powołując się" na UK.
A druga sprawa, że jakby nie patrzeć "executive" wrzucano do kupy z Ghia.
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 16:46   

pablo19 napisał/a:
Czytam, patrzę na obrazki i sobie myślę, że m.in. ten X mógł świadczyć o full audio. Trzeba by mieć kilka pewnych egzemplarzy, nie modzonych, nie dopasianych i je porównać, a tak to mamy temat do gdybania i pisania pięknych długich zdań o naszym widzimisie.


Raczej nie samo audio, te X czy Ghia X to chyba jest jakaś jeszcze starsza tradycja też z UK, rozpełzła się potem; nie wiem czy to nie sięga Capri a może i Cortiny, nie tylko grandzi. No ale na Cortinach czy Capri to ja się w ogóle nie znam, na granadach przyzerowo.

Co do gdybania i zmyślania na temat przypadkowych angielskich słówek i zdjeć i co się znawcom intehnetów zwiduje nt. wypasów fabrycznych - można by zamówić znaczki "REMOTE" albo poskładać z chrom-literek, pizgnę se na błotniki w UFO, rozrzucę trochę zdjęć w sieci i też będę bajki opowiadał, że to była fabryczna opcja Scorpio z 1990, te zdalne odpalanie. #jestplan
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 17:03   

Moze troche namieszane,wiec postaram sie to podsumowac i mysle,ze dobrze.
Załaczylem zrzut z ekranu z mojego starego auta.



Executive car- mianem tym okreslamy pojazd o ponadstandardowym wyposazeniu( o czym juz byla mowa),klasy wyzszej ,czyli duzego samochodu.
W latach 80 i 90 do takiego miana pretendowało Scorpio.

W dzisiejszych czasach tym mianem okresamy auta klasy premium ,z wypasem ponad standard,ale nazwa Executive jest nazwą okreslająca klasę pojazdu,a nie jego wyposazenie.Wypoazenie i tak ma ponadstanardowe.
Nikt nie okresli mianem takiego auta pandy czy innej yariski,chocby na pokladzie byl wmontowany basen.

W fordzie wyposazenie okresla GHIA,te Ghie,które mialy wypas ponadstandardowy( mogly byc bez wycieraków na lampiony ,grzanej szyby ) byly okreslane jako klasa pojazdu Executive car
Patrzac po wszelakich zdjeciach,broszurach mialy skóre,tempomat,asb,trip.Silnik był obojetny.

Pozostale byly zwyklymi dzijami

Masz po prostu Ghie z pełnym wypasem gdzie klase pojazdu mozemy okreslic Execitive car i dlatego masz to w papierach
Innymi slowy w latach 80 i 90 byla tak nazwana klasa premium.

Nigdy w fordzie nie bylo sprzedazy pod tą nazwa,nie figirowala jako wersja wyposazenia,jak rowniez nie mozna bylo zakupic znaczka Executive.

Ci co maja tak w papierach uznają,ze maja jakąs nietypową wersję wyposazenia.Mają Ghie i tyle,Ghie z najwiekszym wypasem inaczej FULL opcje jak to mowimy,z minimalnymi odchyłami

Fakt,napis na broszurce zrobil swoje,otwieraja sie wtedy oczy szeroko i zaczyna sie inne myslenie.

Dobrze?
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 17:08   

Dla mnie nikt nie wrzucał w sieć (której wtedy nie było) tylko trzeba oprzeć się na faktach. A fakty są takie, że dość szeroko (w końcu Europa) ta niby pseudo akcja była rozpowszechniona.
Więc z PEWNOŚCIĄ to nie przypadek i własna inicjatywa pracownika salonu. To tak jakby teraz pracownik Opla nagle zaczął sobie wpisywać przy wypasie Insignii OPC dodatkowe oznaczenie, np. "Indywidual".
Mało tego, w całej Europie nieznani sobie sprzedawcy robią to samo. Realne? Nie sądzę. I dalej na przykładzie Opla - czy ktoś z Was znajdzie info mega, że 25 lat temu była np. Corsa Joy? I dlaczego była Joy, a nie Sroy?
Nie dojdziesz :D I tu podobnie pewnie było...
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 17:25   

napisałem wyzej,potwierdzilem zdjeciem,potwierdzilem cytatem angielskim

to jest z vinu jakiejs pociachanej Ghia
wezme nastepnych kilka i kazdy bedzie to mial wpisane w tym polu,bo w sumie tylko takie mialem
na forum znajdzie sie nastepnych kilka mk1 i 2 z wypasem,które tez mają to wpisane
wszystkie te auta byly i sa okreslane jako wersja wyposazenie GHIA
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 17:34   

kat napisał/a:

Executive car- mianem tym okreslamy pojazd o ponadstandardowym wyposazeniu( o czym juz byla mowa),klasy wyzszej ,czyli duzego samochodu.
W latach 80 i 90 do takiego miana pretendowało Scorpio.


Pouczające byłoby sprawdzić, czy te akcje z executive na Scorpio nie korelują z wprowadzeniem czy nawet zapowiedziami E-klasse w merolach (czyli oficjalnego nazwania średniej półki MB właśnie executiv-klasse). Ale aż tak mnie temat nie interesuje, żeby jeszcze bunkry poniemieckie studiować.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 17:41   



to jest z vinu Marossa
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 17:45   

Dalej twierdze, ze cenniki wyjaśniają wszystko. Nie ma w żadnym takiej opcji, takze przychylam sie ku podsumowaniu Kata i nie ma co robic Jaroz z tego czegos, czego nigdy nie ma i je bylo. Exclusiv wtedy czy teraz individiual w fordzie - to istnieje w cennikach - executive NIE. Dla mnie koniec bardzo ciekawych i intensywnych poszukiwań w necie.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 17:50   

Przyznam szczerze,ze nie wiedzialem,zreszta tak jak wiekszosc ,dlaczego ,jak i skąd wzieły sie takie okreslenia .Dlatego tez zalozylem temat.To mnie troche zmobilizowalo do poszukiwań.
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group