$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - GHIA/EXECUTIVE mk1/2
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GHIA/EXECUTIVE mk1/2
Autor Wiadomość
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 21:07   

Kat, to tyż łoczywiście. Pinindz nie śmierdzi :D
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
YaKuZ 
MK1 ONLY?



Auto: Nie Volvo :P
Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2007
Skąd: Puławy
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 21:08   

Jak przyjade do domu w piatek to popatrze w moje broszury bo chyba byl cennik ghia executive.
_________________
VoY
Karawan Ghia z Wężem na RSie MSB
Scorpio Ghia BOA Liftback ASB
Scorpio GHIA MK1 '90 2,9 12V6 MSB :)
Scorpio MK1 90' 2,9 12V6 MSB
 
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 21:17   

Tak na szybko executive nie ma w cennikach ale jeszcze grzebie
http://www.mobilverzeichn...te-ford-scorpio
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
 
 
gt500 


Auto: '94 2.0 16v sedan
Wiek: 34
Dołączył: 29 Maj 2012
Skąd: Złotów
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 21:35   

moje scorpio jest z mocnego początku produkcji ma chyba wszystko co wtedy było , nie ma czujników parkowania i progresywnego wspomagania.
Nie ma na mieszku nawet znaczka ghia :) 3 lata pierwsze był zarejestrowany na fabrykę forda, kolejne 2 lata na salon forda.

Ogólnie tak mi się przypomniało odnośnie wersji. Miał ktoś w przednim zderzaku do wieloryba takie same uchwyty jak w tylnym, tam gdzie nadole łapie się tym dynksem do zaczepienia??
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |28 Mar 2017|, 2017 21:38   

my tu prze pana o mk1/2
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 08:59   

może executive to ghia z dopasem nażyczenie. Ja na swoim mondku mam executive.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 09:45   

Rafał A.(antek) napisał/a:
może executive to ghia z dopasem nażyczenie. Ja na swoim mondku mam executive.


Na mondku albo na granadzie z '80, zgoda. Na scorpio, nie, w sensie, na razie nikt nie potrafi pokazać ani wiarygodnego źródła, ani cennika, ani jakie to miałyby być "dopasy na życzenie ponad Ghia" w mk1/mk2 (bo to co było ponad, to było b.niewiele i szło głównie jako części i pakiety RS; na RSy były broszury z różnych krajów wydawane w miarę regularnie, raz-dwa w roku, ZMIENNE, zależy co mieli na stanie i jakie promo - ale wtedy dostawało się ew. znaczek RS gdzieś, w jakiejś formie, np. miałem RS na kapslach felg szprychowych w niemieckim UFO czy na wszystkich spojlerach dół, ale nie jakieś "executive").

Mamy dla mk1/2 tylko parę niepewnych skanów zdjęć i broszurek z netu, które se byle lokalny dealer w UK mógł zamówić, żeby połechtać klientom i zrobić nam wodę z mózgu ;)
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 10:12   

Na razie podtrzymuje to co opisane zostalo we wczorajszych wnioskach do których żesmy doszli.

Dowartosciowali niedowartosiowanych,połechtali czule i miło,a dzisiaj ta nazwa otwiera szeroko oczy i jak brzmi w ogloszeniach,Executive...łał,taki wypaaaas,skąd masz? pokaż,w takim starym aucie z lat 80 i 90 ?
a tu dupa,Ghia,niepełna,no ale....w mózgu juz zakodowane
Jestem lordem jezdze fordem,jeszcze kims wyjatkowym,mam niepełną dżiję,ale za to z nazwą Executive,taki myk dla bogatszej gawiedzi



Zakladając jednak,ze jakis specjalny wypas ponad Ghie moglby byc ,to co moglo byc tym wypasem?? telefon?mogł,a i owszem,a moze klimatron? w mk2????? hehe,a moze jakas lodówka w podlokciu z tyłu?? taaa, a składana kanapa? co wtedy z lodówką? a moze jakis zestaw audio z glosnikami w tylnych drzwiach ? widzial ktos? hmmmm
Jak wiadomo istniały egzemplarze scorpio mk1/2 zrobione przez znaną firme,która przerabiala te auta dla tych co mieli za mało i za krótko,ale to osobna sprawa.


w E38 taki specjalny wypas dla biznesmanów czy kaprysnych mial nazwe Indyvidual.Mogles se dokupic chyba wszystko co dusza zapragnela.Od skorzanej deski rozdzielczej,przez trzecia strefe klimy,dwa telefony,sterowania z tylnego podlokcia,TV,stolików,barków i na lodówce w podlokciu koncząc.
I ten napis na progach-Indyvidual.Wtedy faktycznie widac,ze kasa plynie,mamy kaprys,kupujemy,bo tak.Czujemy sie wyjatkowo.

W scorpio poza Ghie z mniejszym lub wiekszym wypasem nie wyjdziemy.
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 10:18   

nie wiem, może szyberdach :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 10:29   

kat napisał/a:

W scorpio poza Ghie z mniejszym lub wiekszym wypasem nie wyjdziemy.


Amen. Nie mam papierów pod ręką (leżą w PL w pudle jeśli nie poszły na maklaturę), ale dla mk1 Ghia 2.9 jak moje UFO to się kiedyś obśmiałem nad niemiecką ulotką RS, co to niby było "ponad Ghia 2.9" - parę wzorów felg (nie pamiętam, czy już nie było tam "cossie", pod koniec 1990 - na pewno były te szprychy RS co je miałem), spojlery dół i tył, bagażnik dachowy, jakieś siatki czy inne torby do bagażnika, i nie bardzo pamiętam czy cokolwiek więcej. To miał dealer w DE jako ew. "dodatki ponad Ghia".

Ale że dealer czy jakaś firma mogła do scorpio dołożyć cokolwiek, łącznie z dziwką i pianinem, szczególniej w UK, to już nie do końca jest kwestia "fabrycznego wyposażenia".

Dygresja o tym, w czym bardziej siedzę ostatnio - przy Fordzie to jest lekki burdel i dylematy, ale np. w porównaniu z próbą odpowiedzi na pytanie "czy ta Toyota/Lexus jest na wypasie fabrycznym i na jakim?" to u Forda EU jest wszystko poukładane i logiczne jak u porządnej księgowej. Przy lexi zaczyna się od "z jakiego to kraju i na jaki rynek", a potem tonie dalej w kombinacjach, czy to Japonia na UK, czy USA na EU, czy mambo na dżambo, i skąd się wziął w LSie z '90 fotel PRZEDNI pasażera w wersji z podwójną elektryką i sterowaniem przez pasażera Z TYŁU (zydel składa się w stolik i odjeżdża w przód, kiedy prezio z tyłu kliknie) - niektórzy mówią "fabryczna super-opcja dla japońskiego Celsiora" inni "a gówno, aftermarket dla prezesów" i nie sposób w ogóle ustalić o co kaman. A to nie jest jakaś wlepka na błotnik czy broszurka "executive", tylko [censored] fotel jak ori, tyko zrobotyzowany x2 wzg. normalnego.

[ Dodano: |29 Mar 2017|, 2017 10:30 ]
Rafał A.(antek) napisał/a:
nie wiem, może szyberdach :)


Ghia mk1 miała szyber elektryk w standardzie :P ;)
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 12:23   

Boni napisał/a:
na razie nikt nie potrafi pokazać ani wiarygodnego źródła
ja jak dotrę do Kwiatka, to zrobię foto wpisu z książki serwisowej. Tam chyba miałem wpisane "Executive" :)
Boni napisał/a:
Mamy dla mk1/2 tylko parę niepewnych skanów zdjęć i broszurek z netu, które se byle lokalny dealer w UK mógł zamówić
To by jeszcze można było wyjaśnić w ten sposób, ale co powiesz na to, żże w Szwajcarii ten sam schemat się powtórzył? Zbieg okoliczności? :) Raczej nie.
kat napisał/a:
mam niepełną dżiję,ale za to z nazwą Executive
a były takie "gołe" Ghia z executive? Bo to już totalnie zaburzyłoby logikę...
Ja mam chyba wszystko, z wyjątkiem nivo (względnie kompresor) i wycieraczek reflektorów, więc raczej są podstawy do "executive" :D
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 12:26   

przeczytaj jeszcze raz cały temat Jaroz,plisss,również swoje posty
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 12:28   

Boni napisał/a:
fotel jak ori, tyko zrobotyzowany x2 wzg. normalnego.
to to było w wyposażeniu nie tylko Lexi. I z tego co swego czasu czytałem, to jakiś pakiet (a jakże! :) ) biznesowy, co by prezes mógł w drodze nogi rozprostować :D
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 13:18   

"A special Ford of Britain-only marketing pack edition of the Ghia X model was later introduced as the "Ford Granada Ghia X Executive" which standardised luxury appointments such as the high-grade Connolly Leather interior that had previously been an optional fitment"

Dotyczy to Granady

Wprawdzie u angoli na fotkach widzialem tez nasze scorpio mk1 czyli ich granade z napisem na klapie Ghia X,ale to tylko j.w
Jak wiadomo z nazwą Scorpio sie to nie sprzedawało.Chciałbym zobaczyc to X na klapie na kontynencie.
Marketing pack,ponastandardowe wyposazenie,czyli Ghia full lub "niepełny" full

czyli jeszcze raz - chwyt marketingowy

http://forum.merkurclub.c...8&view=previous
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |29 Mar 2017|, 2017 14:00   

Kat, chłyt nie chłyt, dawało to poczucie luksusu i wyjątkowości (tak przy okazji, to marketing Forda był bardzo dobry, bo dopiero teraz firmy odkrywają, że "indywidualizm/ wyróżnienie się, że jest się wyjątkowym, jest świetnym biznesem. Wystarczy spojrzeć na podmarki takie jak DS, Viniale, czy Lexus). I każda marka robi podobnie, a cel jest jeden - zarobić :D A że klient zadowolony? To większa szansa, że kolejny raz znów nas wybierze :)
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group