$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Wentylator do wspomagania wentylacji grawitacyjnej
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wentylator do wspomagania wentylacji grawitacyjnej
Autor Wiadomość
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |17 Lis 2014|, 2014 22:12   Wentylator do wspomagania wentylacji grawitacyjnej

Hej. Poszukuje wentylatorów które beda wspomagac wentylacje grawitacyjna w pomieszczeniach mieszkalnych, ale które sa ciche, bo to ze w łazience może sobie warczec to przeżyje, ale takiego chałasu w salonie nie zniose. Po prostu musze wspomuc wentylatorem usuwanie zużytego powietrza z pomieszczeń bo projektant nie wpadł zeby zrobic wyższe kominy bo nie będzie ciągu.
No chyba że sa inne sposoby o których ja nie wiem i może czegoś ciekawego sie dowiem.
 
 
maciejtca 


Auto: '97 2.3 kombi
Dołączył: 24 Kwi 2013
Skąd: Trzebnica
Wysłany: |17 Lis 2014|, 2014 22:17   

kanałowe czy dachowe ?
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |17 Lis 2014|, 2014 22:42   

Takie które włoze w kratke wentylacyjna.
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |17 Lis 2014|, 2014 23:24   

Poczebny jest kanałowy na łożyskach kulkowych, antywibracyjny i poniżej 40dB hałasu, coś jak to albo podobny (kratkę se dasz jaką chcesz):

http://www.went-dom.pl/pr...lator_silentub/

cichsze są odśrodkowe, ale przeważnie drogie, wyglądają jak d... zza krzaka i kłopotliwe. Ew. można kombinować jak koń pod górę z wentylami przemysłowymi czy od kompów i regulować im napięcie, żeby były już ciche a jeszcze jakąś wydajność miały (ale też raczej z górnej półki, na kulkach itd. a nie z byle zasilacza od PC wyrwane).

Z innej beczki - nie wiem czy temat jest jednorodzinny czy blok, ale pod rozwagę poddaję, że wspomaganie jakie planujesz, jest z zasadzie zakazane przy wielu pomieszczeniach/poziomach podłączonych do jednego komina (powinien być ew. wyciągowy na kominie i doregulowanie przepływów) - bo jak ty wsadzisz se supercichy w kratkę i nagle sąsiadowi (albo kilku) w jego salonie zacznie kratkami twój cug walić, to się sąsiad może wnerwić.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |17 Lis 2014|, 2014 23:35   

Temat ogólnie dotyczy nowego bloku, gdzie kazde pomieszczenie, ma teoretycznie osobny komin wentylacyjny, a dwa to ostatnie pietro wiec problem chyba odpada z sąsiadami.

Właśnie siedziałem i wysilałem i chyba muszę dokładnie wymierzyć szyb i w niego włożę wentylator, wtedy będzie najmniej słyszalny.
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |18 Lis 2014|, 2014 00:09   

Jankes napisał/a:
Temat ogólnie dotyczy nowego bloku, gdzie kazde pomieszczenie, ma teoretycznie osobny komin wentylacyjny, a dwa to ostatnie pietro wiec problem chyba odpada z sąsiadami.


Różnie bywa z tym "teoretycznie", jak jest wspólny, popchnąć smród ;) w dół jest niewiele trudniej niż w górę, widywałem takie skuchy

Jankes napisał/a:
Właśnie siedziałem i wysilałem i chyba muszę dokładnie wymierzyć szyb i w niego włożę wentylator, wtedy będzie najmniej słyszalny.


Jak to jest ostatnie piętro i uda ci się wepchnąć (może warto wykuć dyskretnie małe co nieco) i zamocować/zapiankować jakiś kanałowy w kominie ponad twoją kratką, wszystko będzie cacy. I faktycznie, w kominie powinien być praktycznie niesłyszalny, więc może być trochę normalniejszy wentyl z byle praktikera (co prawda te tanie starczały ostatnio na rok-dwa potem zgon łożysk), a nie taki wyczesany <40dB jak linkowałem.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
Ostatnio zmieniony przez Boni |18 Lis 2014|, 2014 00:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |18 Lis 2014|, 2014 00:45   

Spróbuj na początek z cichym wentylatorem , na przykład
http://allegro.pl/nox-aci...4733173613.html
Kiedyś kupiłem wentylator 120mm z poniższej serii i podobno producent udzielał 10 lat gwarancji :)
http://allegro.pl/nox-kni...4733176221.html
U mnie działa w cyklu ciągłym już dwa lata i dalej jest cichy :)
Przewietrza piwnicę :)
Odpuść sobie te badziewne wyjce polecane przez poprzednika
A tak przy okazji to nawet jakby trzeba było wymieniać co dwa lata to koszt niewielki :)
_________________
Scorpio forever
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |18 Lis 2014|, 2014 01:14   

ford2fast napisał/a:
Przewietrza piwnicę :)


Masz złudzenia albo bardzo małą i przewiewną piwnicę. Do mieszkania jest o wiele za mały.

Ogólnie, przy odpowiednio dużym wentylu, to jest koncepcja jw. pisałem jeśli ktoś lubi
Boni napisał/a:
kombinować jak koń pod górę z wentylami przemysłowymi czy od kompów

ale kto by śmiał upartemu zabronić.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |18 Lis 2014|, 2014 03:12   

tez musze przesledzic temat, biorac pod uwage ile jaram szlugow :/
tyle ze ja bede wyciagal z pokoju 20m2, i za oknem bedzie wylot
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
bingo 
PO 656 EY



Auto: 1992, 2.9 V6 12V, manual, TURNIER 4x4 GHIA RS
Wiek: 50
Dołączył: 10 Wrz 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: |18 Lis 2014|, 2014 08:51   

Jankes napisał/a:
Temat ogólnie dotyczy nowego bloku
- znając życie, to problemem nie są kominy tylko strefy i brak dopływu powietrza. Ostatnio bardzo dużo takich spraw, choć pewnie niedługo się to może zmienić. Właśnie jeden gościu jest bardzo bliski wygrania sprawy w sądzie o nie spełnienie norm wentylacji dla budownictwa mieszkalnego i żąda obniżki ceny za m2 do poziomu za pomieszczenia magazynowe.

[ Dodano: |18 Lis 2014|, 2014 08:56 ]
wstawienie wentylatora może zupełnie nic nie dać oprócz tego, że zrobisz sobie podciśnienie w domu. By wentylator działał, musisz mieć dopływ powietrza, inaczej nic nie zrobisz. no i jak przesadzisz z wentylatorem, a dopływ powietrza będzie, to nie zarobisz na ogrzewanie. Pamiętaj też, że w trakcie kontroli (a obecnie raz w roku zawsze są już prawie wszędzie) mogą się doczepić, że masz wentylator. no i kwestia tego, że w wielu pomieszczeniach wymagany jest wyciąg w sposób ciągły, a kratka z wentylatorem nie spełnia tego wymogu, gdy wentylator nie jest włączony. Dodatkowo dochodzi sprawa wymogów niektórych pomieszczeń.
_________________
nigdy nie mów nigdy
 
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lis 2014|, 2014 09:09   

bingo, z tym dopływem powietrza to jest tak, ze jest to całkowicie nowy blok, okna standardowo pcv, szyby wentylacyjne sa w kazdym pomieszczeniu, ale już nie pomysleli zeby dac okna z nawiewnikami, wiec zamontowałem nawiewniki hydrostatywne i juz jest znacznie lepiej z dopływem powietrza, bo wcześniej to nawet z kratek wentylacyjnych nawiewało, a teraz nieznacznie przyciąga płomień z zapalniczki, sytuacja zmienia sie diametralnie, jak otwoze okno całkowicie, ale z otwartym oknem nie bede mieszkał ;)

W sumie moge przerobic wiele rzeczy bo jeszcze scian nie pomalowałem, z tego co mowi deweloper to kazdy ma swój osobny szyb wentylacyjny i faktycznie jak ostatnio sie wbiłem na dach to jest masa wyjść.
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |18 Lis 2014|, 2014 09:12   

To moze najlepiej zamontować na dachu?
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lis 2014|, 2014 09:17   

No niby tak, ale pozostaje jeszcze kwestia zasilania
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |18 Lis 2014|, 2014 09:17   

Jankes, formalnie, żeby taka przeróbke miec potrzebujesz projekt wentylacji od architekta. Może to dobry pomysł? W zasadzie przy mechanicznej wentylacji potrzebujesz mieć kanał nawiewowy. A może odwrócic sytuacje i zamiast wyciagu zrobić nadmuch mechaniczny, czyli wentylator ładujący powietrze do wnetrza? Tylko gdzieś musisz zrobic otwór na zewnątrz i z tym może byc problem. Jednym z rozwiązań jest wymiana szyby w oknie na krótszą i wstawienie panelu w wentylatorem w to miejsce - ja tak zrobiłem do klimatyzatora.
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lis 2014|, 2014 09:18   

Przeróbki typu wymiana okien, czy kucie ścian konstrukcyjnych budynku odpadają.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group