$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Skrzynia biegów - MT75 potrzebny serwis, części, pomoc
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzynia biegów - MT75 potrzebny serwis, części, pomoc
Autor Wiadomość
ramanujan 


Auto: '88 2.9 Manual HB +LPG
Wiek: 34
Dołączył: 10 Maj 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: |17 Wrz 2013|, 2013 15:32   Skrzynia biegów - MT75 potrzebny serwis, części, pomoc

Szanowni Koledzy,
Jakiś czas temu kupiłem skrzynie biegów - manual MT75, niestety po przekładce okazało się że jakieś łożysko na wyjściu huczy. Szukałem czy to coś innego, ale jednak nie ;-/
Rozmawiałem z mechanikiem który mi ją przekładał, zasugerował że trzeba zrzucić skrzynie i wtedy się zobaczy, co to. Proponował że skoro wyciągać skrzynie żeby zmieniać łożysko, to warto by zmienić wszystkie, komplet uszczelniaczy i co tam jeszcze może być koniecznego do zmiany. Niestety przekładka skrzyni + jej rozebranie i robota miała by kosztować (tanio) 1000+ zł, i ten "+" raczej nie oznacza 50zł.

Jako że wiem że te skrzynie mają swoje lata, realnie licze się z tym że jakiejś świetnej nie kupie. Może jest sens robić taką skrzynię. Mam starą skrzynie w której jakiś wałek wejściowy stukał... i ewentualnie zastanawiam się czy aby nie rozebrać tamtej skrzyni i nie zregenerować.

Pytanie do Was: czy jest do kupienia kpl łożysk do tej skrzyni? ewentualnie uszczelniacze, synchronizatory, koła... nie wiem co się tam może okazać potrzebne... ale czy to jest do kupienia? Czy ktoś z was ma namiar na takie miejsce?

Jeszcze jedno pytanie, wydaje mi się że w fordach transitach były skrzynki MT75, czy nie wiecie czy te części są ze sobą zamienne? No i oczywiście czy części skrzyń od 2.0 siadają bez problemu?

Ostatnie pytanie, czy znacie kogoś kto by mi był to w stanie zrobić? Ewentualnie pomóc, przy regen skrzyni i późniejszym swapie?

Dziękuję z góry za pomoc, w sumie sprawa nie jest na dziś, ale jednak ważna, bo mieć auto jeżdżące a nie mieć, to razem dwa auta.. ;-)
Pozdrawiam
 
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Pomógł: 66 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |17 Wrz 2013|, 2013 15:41   

znamy kogos kto to moze zrobic,ale on odpowie ci bardzo szybko

NIEOPLACALNE

na twoim miejscu szukal bym skrzyni i ja po prostu zmienil

a czy do kupienia sa czesci?? oczywiscie,wszystko mozna kupic,pytanie czy sie opłaca
pierwsze kroki to aso

i byłbys pierwszym na forum co zrobi generalny remont mt75
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
pepi 
pepi



Auto: a8 w12 6,0 2x bob mondeo 2,5
Pomógł: 48 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Sty 2007
Skąd: Krzczonów
Wysłany: |17 Wrz 2013|, 2013 20:33   

lub kup od 2 litrówki i poprzekładaj co potrzebne
tylko można trafić na inny typ
ale zdarzają się takie same
_________________
v8 4.2 agis p13
nie bądź łosiem kup Fał Osiem :P
 
 
Jacek12 



Auto: BMW e39 sedan97r, 2,0 24V, msb+lpg
Pomógł: 3 razy
Wiek: 45
Dołączył: 10 Lut 2010
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: |17 Wrz 2013|, 2013 21:23   

kat
czy możesz rozwinąć myśl-NIEOPŁACALNE ?
jakich kosztów można się spodziewać przy naprawie skrzyni biegów mt 75,bo można załozyć że kolega kupi w sumie 3 skrzynie i żadna nie będzie dobra,wtedy koszta najbiedniej np 3x200zł=600zł.
_________________
Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Ostatnio zmieniony przez Jacek12 |17 Wrz 2013|, 2013 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PiotrekGran 
730 563 952


Auto: 3x24v
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Lut 2012
Skąd: Radomsko
Wysłany: |17 Wrz 2013|, 2013 21:49   

Ale ile musi mieć przebiegu MT75, żeby się takie cuda działy ?
Albo inaczej, ile musi być jeżdżona bez oleju :-D
_________________
Po co mieć jednego Forda, skoro można mieć trzy :-)
 
 
kat 



Auto: E38 2,8 Shadow Line
Pomógł: 66 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2006
Skąd: katowice
Wysłany: |17 Wrz 2013|, 2013 21:54   

koszt mt pod Vke to minimum 500-600 zl
sama naprawa przez czlowieka co ma pojecie i odpowiednie narzedzia ,a nie rzezbi i probuje to pewnie z 1 tys.
dolicz koszt czesci,mozesz zadzwonic do aso i popytac
_________________
Złodziej najgłośniej krzyczy " Łapać złodzieja !"
 
 
ramanujan 


Auto: '88 2.9 Manual HB +LPG
Wiek: 34
Dołączył: 10 Maj 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: |17 Wrz 2013|, 2013 23:55   

Okej, dzięki...

W sumie.. zabijcie mnie.. ale ja mam już 3-cią skrzynie, dwie pozostałe: jedna która się sypnęła i wałek wejściowy terkotał jak ursus, druga którą kupiłem w stanie do sprawdzenia, ale ze wskazaniem że dobra - po paru km też się sypnął wałek wejściowy, terkotał, cicho, gdzieś tam miał luz, a synchronizatory były chyba nie za fajne bo przy wrzucaniu biegów chrupała..
Trzecią już skrzynię kupiłem jako dobrą, ale po montażu okazało się że na wyjściu jakieś łożysko trze paskudnie, poza tym skrzynia faktycznie bez zarzutów. Aha, dowiedziałem się że skrzynka około roku albo dwóch stała - nie pamiętam. Czy to może być przyczyną?

W 3-ciej skrzynce kwestią jest tylko łożysko, poza nim jest wszystko cacy. Może jak puszczę sprzęgło i jest naprawdę cicho to słychać jakieś takie wycie jak się wałki załączą, ale to bardzo cichutkie i w Warszawie w ogóle tego nie słyszę, zapominam o tym.

Czy łożysko wyjściowe jest jakoś umiejscowione w ogonie? Pytam bo osoba od której mam 3cią skrzynie ma też skrzynie od 2.0 i proponowała mi ją za stówę.. Może warto nawet ją poprosić o zmianę tej ceny w ramach gwarancji...?
Ewentualnie czy takie hipotetyczne łożysko wyjściowe jest skatalogowane i da się je kupić, czy też to może być wydumka Forda której nigdzie indziej nie znajdę?

Oszczędzam słowa, ale jestem delikatnie mówiąc zdenerwowany tym że poza dwoma skrzyniami, pomyślcie ile u mechaniorów zostawiłem kasy na te dwa swapy...
I doszło do tego że wizja regeneracji skrzyni za ten koszt... nie wydaje się mała.. ale ją rozważam.. Ze skrzynią bujam się już od czerwca albo i dłużej..

Jeśli bym szukał rozwiązania budżetowego, to tak jak mówicie powinienem spróbować podmienić łożysko wyjściowe, i też nie jestem wrogiem takiego rozwiązania, tyle że to rozwiązanie mniej pewne... Mogę spróbować od starej skrzyni, mogę spróbować od 2.0 jeśli powiecie mi że ogon nie różnił się (zbytnio) ;-P

Czy ktoś widział jak to w środku wygląda,w którym miejscu wałek wyjściowy/główny jest łożyskowany i jak można się dostać tu bądź tu?
Logika mi podpowiada że ogon będzie tylko jednym punktem podparcia...

Nie ma ktoś serwisówki od tej skrzyni?
 
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Pomógł: 54 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |18 Wrz 2013|, 2013 00:49   

Tak z ciekawości to ile mechanicy biorą za taką przekładkę MT75?
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
pepi 
pepi



Auto: a8 w12 6,0 2x bob mondeo 2,5
Pomógł: 48 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Sty 2007
Skąd: Krzczonów
Wysłany: |18 Wrz 2013|, 2013 07:28   

kat napisał/a:
500-600 zl
-ja po mniej sprzedawałem i raczej nikt nie ciskał że są złe :-d
nawet teraz pójdzie do kolegi za tu przemilczę :P
ale jak była w ogłoszeniu to nikt nie chciał
Jak sam nie robisz a opierasz się na mechanikach to taniej wyjdzie ci kupić całe auto
którym się przejedziesz i stwierdzisz czy jest ok
a resztę na złom
_________________
v8 4.2 agis p13
nie bądź łosiem kup Fał Osiem :P
 
 
Jacek12 



Auto: BMW e39 sedan97r, 2,0 24V, msb+lpg
Pomógł: 3 razy
Wiek: 45
Dołączył: 10 Lut 2010
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: |18 Wrz 2013|, 2013 07:36   

nie wiedziałem że pod V ke skrzynie są droższe, myślałem że MT 75 pasuje do każdego scorpio, ramanujan- jeżeli chodzi chodzi o łożyska w skrzyni to jestem pewny na 95% że w dobrym sklepie czy hurtowni dokupisz każde łożysko,czy uszczelniacz.
_________________
Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |18 Wrz 2013|, 2013 07:38   

To podejscie mnie rozbraja.

Terkotały chyba odrazu, tak?? wiec czemu nie zdemontowałeś i nie oddałeś?? masz na to 14 dni.

A dwa po co szukałeś skrzyń u Pana Kazia w stodole, jak mogłes od zaufanej osoby kupic na forum.
 
 
Larix 



Auto: '90 2.9 12v MSB sedan Ghia BLOS 4x4
Wiek: 50
Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: Duszniki Zdrój
Wysłany: |18 Wrz 2013|, 2013 09:35   

PiotrekGran napisał/a:
Ale ile musi mieć przebiegu MT75, żeby się takie cuda działy ?
Albo inaczej, ile musi być jeżdżona bez oleju :-D

Ta trzecia skrzynia ode mnie jakby co.
Jeździła z olejem, nie terkotała, biegi wchodziły płynnie. Postała około roku i teraz po montażu to łożysko jakoby terkocze :neutral: Od stania tak może się zrobić ?
_________________
Jest:
-Audi 100 Quattro
-Passat B5 Syncro
Był:
-2,9 12 V 90' sedan Ghia 4x4 + Blos
-2,0 DOHC 92' liftback
 
 
ramanujan 


Auto: '88 2.9 Manual HB +LPG
Wiek: 34
Dołączył: 10 Maj 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: |18 Wrz 2013|, 2013 11:39   

Tzn w trzeciej faktycznie lozysko huczy, ale to lozysko, druga skrzynia, byla wzieta od znajomego w stanie do sprawdzenia, i po przekladce okazalo sie czy zostawić i do czegoś użyć jeszcze...dopiero po przejazdzce ze. Zaczela stukacc na walku sprzeglowym. Nie był to na pewno Pan Kaziu i nie rozliczylem sie jeszcze za nie ostatecznie, ale i ostatecznie nie wiem co z nia zrobic. Czy oddac czy się na coś przyda. Pierwsza skrzynią jeździła dobre półtora roku ale była hmmm. Lekko przykatowana przez mysze.. Ale za to jak tam się coś rozpadło to to nie stało tylko nap.....
Zaznaczę za auto było kiedyś w automacie i przekladka była karygodna.. Nie dość że ktoś ciał dodałem wydech żeby zrzucić skrzynię to jeszcze lekkpodcial drążek stabilizatora bo akurat był w pobliżu. Dlatego od Kevina kupowałem ostatnio ten drążek.

Ponownie pytanie, czy da się w tej skrzyni wymienić ogon dość łatwo, podejrzewam że to może rozwiązać kwestię łożyska, czy bardzodużo roboty jest potrzebne żeby to zrobić ? Wiecie gdybym miał czas to bym to wszystko sam robił, ale ani zbytnio nie mam gdzie czym ani kiedy..
Stąd pisałem Was czy ktoś się na tym zna i ew by mógł pomóc..

Pozdr :-)
 
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Pomógł: 22 razy
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |18 Wrz 2013|, 2013 12:35   

Zapytaj gościa, co Ci robił. Z tego co wiem można przełozyc całe bebechy od DOHC do obudowy skrzyni pod V6 - skrzynie od rzedówki kupisz za 100zł...
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
pepi 
pepi



Auto: a8 w12 6,0 2x bob mondeo 2,5
Pomógł: 48 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Sty 2007
Skąd: Krzczonów
Wysłany: |18 Wrz 2013|, 2013 21:47   

no można tylko pytanie czy mu się chce i ile by chciał za to
ale ja już o tym dawno pisałem ;)
_________________
v8 4.2 agis p13
nie bądź łosiem kup Fał Osiem :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group