$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - wtryskiwacze
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wtryskiwacze
Autor Wiadomość
Platyn
[Usunięty]

Wysłany: |2 Cze 2008|, 2008 17:53   

ja bym stawiał na ustawienie kąta wtrysku
 
 
brontozaur 



Auto: 1999 Audi A6 2,5 TDi FWD :(
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: |3 Cze 2008|, 2008 07:47   

Proszę o jakiś kontakt do dobrego fachury od pomp i wtrysków z krakowa, tylko o dobrego a nie takiego co udaje że robi.
 
 
Gaiger 



Auto: Volvo V70 T5
Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lis 2006
Skąd: Łódź
Wysłany: |3 Cze 2008|, 2008 20:30   

brontozaur napisał/a:
tylko o dobrego a nie takiego co udaje że robi.

To są jeszcze tacy :zly2: :638: :-D
_________________
92 Sierra RS2,3
02 Volvo V70 2,3 T5
Było
96 2,3 Ultima
96 Scorpio 2,3 Ghia
Sierry
92 1,8 TD Glx
91 1,8 TD Clx
90 1,8 Pb Clx
89 1,8 Pb
 
 
 
Platyn
[Usunięty]

Wysłany: |3 Cze 2008|, 2008 22:21   

Są. Przynajmniej u nas na Śląsku. Bosch Service Adamczyk w Piekarach Śląskich. Na każdą swoją robotę dają gwarancję. Ale niestety tanio nie chcą. Albo dobrze albo tanio.

[ Dodano: 2008-06-04, 17:18 ]
A to teraz odwróćmy sytuację. A co jeżeli kopci na czarno a nie leją wtryskiwacze?
Ostatnio zmieniony przez Platyn |4 Cze 2008|, 2008 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slawektg 



Auto: Merkur XR4Ti XXXKM
Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 25 Lis 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |4 Cze 2008|, 2008 21:42   

Jest kilka wariantow.przede wszystkim kiepski stan silnika(kompresja)nastepnie wadliwie ustawiony poczatek wtryskiwania(spozniony)rozregulowana pompa wtryskowa(maxymalne dawkowanie)zanieczyszczony filtr powietrza i zbyt ciezki but kierownika :-d :-d
_________________
806 turbo,XR4 turbo czyli biTURBO!!!!!JAK TURBO NIE DYMA,TO SILNIKA NI MA!!!!
 
 
brontozaur 



Auto: 1999 Audi A6 2,5 TDi FWD :(
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: |10 Cze 2008|, 2008 09:08   

Witam kolegów.
Wczoraj wieczorem postanowiłem coś zrobić z moim zamulonym autkiem. Wsiadłem do autka i po dłuższej rozkmince doszedłem do wniosku że mam tylko 2 możliwości.

1. Silnik ciągnie lewe powietrze przez nieszczelnie przewody zasialnia paliwem

2. Zapchany filtr paliwa (dla znawców tematu wiadomym jest że silnik potrzebuje więcej paliwa przy większej prędkości jazdy, nie mylić z obrotami)

Więc zacząłem od wymiany filtra i po jakiś 7 minutach okazało się że moje PSA znowu śmiga.
Tak z wielkim szacunkiem dla kolegów polecam rozpoczynać od prostych rzeczy a dopiero potem zabierać się za remont generalny silnika.
 
 
slawektg 



Auto: Merkur XR4Ti XXXKM
Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 25 Lis 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |11 Cze 2008|, 2008 19:03   

Tak z wielkim szacunkiem,moge spytac kiedy wymieniales ostatnio filtr paliwa?bo Twoj przypadek,to ksiazkowy przyklad nieregularnego serwisowania auta.
_________________
806 turbo,XR4 turbo czyli biTURBO!!!!!JAK TURBO NIE DYMA,TO SILNIKA NI MA!!!!
 
 
Waldi_L_N 
VM pa,pa!



Auto: Na szczęście bez Forda :D
Pomógł: 3 razy
Wiek: 54
Dołączył: 17 Wrz 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: |11 Cze 2008|, 2008 22:55   

brontozaur, po prostu slawektg rozważając ewentualne AWARIE nie ma na myśli ZANIEDBAŃ. Temat regularnego serwisowania auta był już wielokrotnie poruszany na tym forum.
Od zawsze odpowiadam na pytanie jak najprościej stuningować auto "żeby lepiej szło" w prosty sposób - wymień na czas oleje i filtry...
_________________
Waldi
 
 
 
piotr302
[Usunięty]

Wysłany: |2 Sty 2009|, 2009 12:28   

przy VM wtryski bardzo żadko nawalają praktycznie wcale .Ja miałem taki przypadek gdy jechałem to za mną była pora nocna a jechałem w południe, rozregulowała mi się pompa wtryskowa ,gościu wyregulował zapłaciłem 60 zł. i to wszystko
 
 
slawektg 



Auto: Merkur XR4Ti XXXKM
Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 25 Lis 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |2 Sty 2009|, 2009 17:59   

A na czym opierasz teorie,ze w Vmie nie nawalaja? Mysle,ze to to samo,co stwierdzenie,ze w Vmie nie zuzywaja sie opony,lub nie zapycha filtr powietrza.
_________________
806 turbo,XR4 turbo czyli biTURBO!!!!!JAK TURBO NIE DYMA,TO SILNIKA NI MA!!!!
 
 
brontozaur 



Auto: 1999 Audi A6 2,5 TDi FWD :(
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: |2 Sty 2009|, 2009 20:43   

piotr302, mówi prawie prawdę. W starego typu układach wtryskowych z wtryskiwaczami mechanicznymi awarie są rzadkością ze względu na nieskomplikowaną budowę i zasadę działania samych wtryskiwaczy. Najczęściej tzw. "awaria" kończyła się regulacją końcówek na stole ciśnieniowym (znawcy tematu wiedzą o co chodzi). Inną przyczyną niepoprawnej pracy silnika są, były, rozregulowane pompy wtryskowe i tyle. Inna sprawa z nowszymi układami wtryskowymi, no ale to na inną opowiadankę.
Kiedyś sam miałem przypadek że auto coś źle ciągnęło i wydawało by się że trzeba coś poustawiać, ale najważniejsze to wymiana filtrów. Po wymianie filtra paliwa i powierza z "tjuningowałem' skorupiaka i śmiga jak złoto.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez brontozaur |2 Sty 2009|, 2009 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slawektg 



Auto: Merkur XR4Ti XXXKM
Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 25 Lis 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |3 Sty 2009|, 2009 18:35   

Brontozaur,jakbys czytal ten watek od poczatku,to wiedzialbys,ze dotyczy lejacych wtryskiwaczy,czyli zuzytych koncowek.Wtryskiwacz z biegiem czasu zuzywa swoja koncowke i trzeba ja wymienic i wyregulowac wtryskiwacz na stole probierczym. Czy ja lub ktokolwiek pisal o innych usterkach wtryskiwaczy? nie wydaje mi sie. A to ze Piotr napisal,ze "nie nawalaja" albo wynika z bledu semantycznego, albo niewiedzy.Wtryskiwacze w VMie ZUZYWAJA sie jak w kazdym innym silniku z komora wirowa i mechaniczna pompa wtryskowa.
_________________
806 turbo,XR4 turbo czyli biTURBO!!!!!JAK TURBO NIE DYMA,TO SILNIKA NI MA!!!!
 
 
Platyn
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sty 2009|, 2009 18:39   

Jakby nie patrzeć w ciągu swojego żywota wtryski przerobią kilkanaście jeżeli nie kilkadziesiąt tys litrów gnojówki podawanej pod wysokim ciśnieniem. Muszą się zużyć czy jak kto woli nawalić.
 
 
adamf 



Auto: ford scorpio 2,5TD
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 04 Mar 2007
Skąd: Lubaczów
Wysłany: |3 Sty 2009|, 2009 19:12   

witam jak już mowa o wtryskiwaczach to wam opiszę jak było w moim vmie,,,,nieraz kopcił jak lokomotywa na węgiel już myślałem że wtryski leją ale się poprawiał sam i tak w klocki sobie leciał filtr powietrza miał 4 miesiące paliwa też itp wszystko wraz wymienione około 3 tyś.km po wymianie ;dlaczego kopcił ;;;;;;;wymieniłem jeszcze raz filtr powietrza i spokój c :twisted: zarne chmury za aaaaautem zniknęły :-d :-d :-d :690: :690: :695: :695: :lol: :lol: pozdrawiam adamf,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,....................................
 
 
Platyn
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sty 2009|, 2009 19:59   

adamf napisał/a:
witam jak już mowa o wtryskiwaczach to wam opiszę jak było w moim vmie,,,,nieraz kopcił jak lokomotywa na węgiel już myślałem że wtryski leją ale się poprawiał sam i tak w klocki sobie leciał filtr powietrza miał 4 miesiące paliwa też itp wszystko wraz wymienione około 3 tyś.km po wymianie ;dlaczego kopcił ;;;;;;;wymieniłem jeszcze raz filtr powietrza i spokój c :twisted: zarne chmury za aaaaautem zniknęły :-d :-d :-d :690: :690: :695: :695: :lol: :lol: pozdrawiam adamf,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,....................................

ja miałem podobny przypadek. Zwłaszcza powyżej 2000obr. Wszystko wymieniałem, już miałem jechać pompę i wtryski diagnozować (regulować, wymienić). Już się łapałem za kieszeń płakałem. Kilka dni później przyszło do wyprzedzania i musiałem mocno wdepnąć. Cuś się chyba musiało przepchać bo od tego czasu za autem jest czysto. Ale jedną tezę mogę postawić. VM nie jest taki wredny. Czasem nawet sam się naprawi :rofl:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group