$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Anuluj mandat
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Anuluj mandat
Autor Wiadomość
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |21 Sty 2017|, 2017 14:40   

trzypion napisał/a:
Aro napisał/a:
Ale to już jest osustwo a ja wolę zadziałać zgodnie z prawem.

Pierwszy wariant może, o ile ten znajomy faktycznie nie jechał, a drugi, jak najbardziej zgodny z prawem. Zapominanie nie jest karalne.

"Prawo" nie zawsze jest uczciwe i wtedy też postępujesz zgodnie z nim?
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |21 Sty 2017|, 2017 15:15   

Przede wszystkim, wezwanie w formie jaka stosują organy 'państwa' jest niezgodne z prawem. No ale zgodnie z zasadą 'naiwni się znajdą' ludzie próbują tak tańczyć, jak im władza zagra.
Tymczasem biorąc pod uwagę, że przeciętny człowiek nie prowadzi dokładnych zapisków udzielenie odpowiedzi na ten bezprawny 'quiz' może się skończyć sprawą karną - były już ze trzy casusy w naszym kraju, gdzie klient odpisujący został pociągnięty do odpowiedzialności za to, że podał, że prowadził on, a prowadziła jego żona.
Dlatego też polecam wariant bezpiecznej amnezji.
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
Aro 



Auto: 3 x 2,9: 91/96/96; noLPG/LPG/noLPG; ghia/ghia
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2004
Skąd: Łomża
Wysłany: |21 Sty 2017|, 2017 15:19   

pablo19, nie wchodźmy w tematy prawa w cudzysłowie, bo nic to nie da.
_________________
2,9 12V '91 sedan "granatnik"
2,9 24V '96 sedan "papamobile"
2,9 24V '96 sedan "oberżyna"
 
 
 
Jacek12 



Auto: BMW e39 sedan97r, 2,0 24V, msb+lpg
Wiek: 45
Dołączył: 10 Lut 2010
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: |21 Sty 2017|, 2017 21:19   

Trzypion, dlaczego te wezwania z opcjami do wyboru wykraczają poza prawo?
_________________
Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |23 Sty 2017|, 2017 08:20   

Jacek12 napisał/a:
Trzypion, dlaczego te wezwania z opcjami do wyboru wykraczają poza prawo?


Dość dobrze to jest opisane na anuluj-mandat.pl - tak ogólnie obywatel może występować w sprawie albo jako świadek, albo jako obwiniony - ów 'quiz' stawia delikwenta w dwóch rolach jednocześnie, co się wyklucza.
Do tego w zależności od roli przysługują różne prawa - na przykład jeśli jesteś obwinionym masz prawo do odmowy składania zeznań (co wyklucza odpowiedzialność za niewskazanie).

Po prostu - nasza władzuchna zrobiła bubla prawnego, a prawnicy kruczki wykorzystują.
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
Jacek12 



Auto: BMW e39 sedan97r, 2,0 24V, msb+lpg
Wiek: 45
Dołączył: 10 Lut 2010
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: |26 Sty 2017|, 2017 20:18   

OK
_________________
Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
 
 
gt500 


Auto: '94 2.0 16v sedan
Wiek: 35
Dołączył: 29 Maj 2012
Skąd: Złotów
Wysłany: |26 Sty 2017|, 2017 20:27   

trzypion napisał/a:
Jacek12 napisał/a:
Trzypion, dlaczego te wezwania z opcjami do wyboru wykraczają poza prawo?


Dość dobrze to jest opisane na anuluj-mandat.pl - tak ogólnie obywatel może występować w sprawie albo jako świadek, albo jako obwiniony - ów 'quiz' stawia delikwenta w dwóch rolach jednocześnie, co się wyklucza.
Do tego w zależności od roli przysługują różne prawa - na przykład jeśli jesteś obwinionym masz prawo do odmowy składania zeznań (co wyklucza odpowiedzialność za niewskazanie).

Po prostu - nasza władzuchna zrobiła bubla prawnego, a prawnicy kruczki wykorzystują.


Ogólnie to tak samo jak fotoradary jak i auto nieoznakowane to jedno wielkie bezprawie. Lecz większość płaci i jest super. Dlatego gitd nawet zdjęć nie wysyłało bo procent płacenia z zdjęciem czy bez i tak był wysoki :)

A odnośnie formularzy debilnych które przesyłają to obojętnie jaki wariant zaznaczysz zawsze przyznajesz się do winy.
Albo zrobiłeś i jesteś winny
albo wiesz kto zrobił i go podajesz
a najlepsza bywa ostatnia opcja
Wiem ale nie powiem :) z automatu przyznajesz się do winy.
 
 
Jacek12 



Auto: BMW e39 sedan97r, 2,0 24V, msb+lpg
Wiek: 45
Dołączył: 10 Lut 2010
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: |26 Sty 2017|, 2017 20:36   

Wiejska straż gminna w Białym Borze i Człuchowie,miałem z nimi do czynienia,ilu tam ludzi dupnęli,wolna amerykanka,było w tv.
_________________
Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |27 Sty 2017|, 2017 00:20   

gt500 napisał/a:

Ogólnie to tak samo jak fotoradary jak i auto nieoznakowane to jedno wielkie bezprawie. Lecz większość płaci i jest super. Dlatego gitd nawet zdjęć nie wysyłało bo procent płacenia z zdjęciem czy bez i tak był wysoki :)

Z tą większością, to nie wiem, czy tak jest. Dane mówią, że poniżej 10% fotek skutkuje zapłaceniem, aczkolwiek w to wchodzą wszystkie przypadki, łącznie z nieczytelnymi numerami czy innymi bykami technicznymi.

[ Dodano: |27 Sty 2017|, 2017 00:21 ]
Jacek12 napisał/a:
Wiejska straż gminna w Białym Borze i Człuchowie,miałem z nimi do czynienia,ilu tam ludzi dupnęli,wolna amerykanka,było w tv.


Mnie próbowali, nie wyszło im jednak... Smuteczek...

[ Dodano: |27 Sty 2017|, 2017 00:22 ]
Jacek12 napisał/a:
Wiejska straż gminna w Białym Borze i Człuchowie,miałem z nimi do czynienia,ilu tam ludzi dupnęli,wolna amerykanka,było w tv.


Mnie próbowali, nie wyszło im jednak... Smuteczek...
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
pepi 
pepi



Auto: a8 w12 6,0 2x bob mondeo 2,5
Wiek: 48
Dołączył: 28 Sty 2007
Skąd: Krzczonów
Wysłany: |28 Sty 2017|, 2017 21:07   

Cytat:
Mnie próbowali, nie wyszło im jednak... Smuteczek...
_________________
- ;) bez komentarza
_________________
v8 4.2 agis p13
nie bądź łosiem kup Fał Osiem :P
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |28 Sty 2017|, 2017 23:33   

A ja skomentuję - po to jest prawo, aby go przestrzegać, a że SM z Białego Boru prawa nie przestrzega i bezprawnie działa, to i też nie udało sie im bezprawnymi metodami kaski wyłudzić.
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |29 Sty 2017|, 2017 06:31   

a prawo ruchu drogowego jest dla Ciebie po co?
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
 
 
pepi 
pepi



Auto: a8 w12 6,0 2x bob mondeo 2,5
Wiek: 48
Dołączył: 28 Sty 2007
Skąd: Krzczonów
Wysłany: |29 Sty 2017|, 2017 13:37   

on działa na zasadzie co dobre dla niego to ok a co nie dobre to wtedy jaki on wspaniały i umie oszukać system bo przecież jak mu zrobiło zdjęcie to już rozpacz .
Panowie każde wymiganie się od płacenie mandatu jest możliwe tylko pod warunkiem złamania prawa bo inaczej się nie da .
Każdy robi jak uważa za stosowne ale co na drogach się dzieje to ....
_________________
v8 4.2 agis p13
nie bądź łosiem kup Fał Osiem :P
 
 
gt500 


Auto: '94 2.0 16v sedan
Wiek: 35
Dołączył: 29 Maj 2012
Skąd: Złotów
Wysłany: |29 Sty 2017|, 2017 15:32   

pepi no akurat tutaj się nie zgodzę z Tobą. Ja dostałem w życiu 5 mandatów z czego 1 zapłaciłem. Na miernik laserowy gość mnie wyłapał, stał przy krawędzi drogi, w ładną pogodę przyjąłem nie kombinowałem. Chociaż z drugiej strony nie jest wstanie mi przedstawić czy zmierzył mnie czy 10 aut zamną czy prom kosmiczny startujący gdzieś dalej. A najlepsze są pomiary z iskry... jakoś sąd przyznał mu rację odnośnie pomiaru, raz że były barierki metalowe, dwa stał bus wielki na linii pomiaru, dwa policjanci zlozyli falszywe zeznania skąd wykonywali pomiar. Bo stali z 2 metry jak nie lepiej od drogi. Więc jak miał zachować 10 stopniowy kąt pomiaru... Tylko dlatego że po rozprawie przeprosili bo tak im el komentante karze robić to nie mieli dalszych nieprzyjemności za składanie fałszywych zeznań. Też można by mandat przyjąć zapłacił jak jeleń 200 zł a inny powie że to wymigiwanie się od płacenia bo debile nie potrafią używać sprzętu.

A mandatów z człuchowa moje auta dostały 3. Znam tą trasę często nią jeżdzę dokłądnie wiem gdzie jest fotoradar. Wracałem KA z szybą do scorpio i w 2 czy 3 wiochach dostałem mandaty w tył że niby 61 km/h jechałem. Mega powtarzalność mam że 1 km róznicy nie było.
Sory nie płaciłem ich bo albo niech ustawią te fotoradary tak aby robiły zdjęcie z przodu czytelne, a nie w tył .

Prawo mówi jasno za co można karać w jaki sposób. Niestety tutaj 3pion ma rację mimo że wiekszość czasu plecze 3 po 3 to tutaj cieżko się z nim nie zgodzić.

Przyjedzie zaraz policjant i powie że szukał Ciebie bo 28.10 przejechałeś na czerwonym, 30.11 jechałeś o 50 za dużo w terenie zabudowanym, a 15.12 znowu czerwone, dlatego nakłada mandat 1000 zł oraz przekroczyłeś limit punktów co skutkuje cofnięciem uprawień do jazdy autem. Według Ciebie co piszesz to Ty masz policjantowi udowodnić że tego nie zrobiłeś ??
 
 
trzypion 
V6 Rulez!



Auto: Kobiece ;)
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lis 2012
Skąd: Zurych
Wysłany: |29 Sty 2017|, 2017 18:47   

aviator napisał/a:
a prawo ruchu drogowego jest dla Ciebie po co?

Po to, żeby go przestrzegać. Tak samo jak innych ustaw.

[ Dodano: |29 Sty 2017|, 2017 18:59 ]
pepi napisał/a:
on działa na zasadzie co dobre dla niego to ok a co nie dobre to wtedy jaki on wspaniały i umie oszukać system bo przecież jak mu zrobiło zdjęcie to już rozpacz .


Przestrzeganie prawa jest dla mnie dobre, tak samo jak dla straszaków wiejskich. Straszacy wiejscy nie przestrzegają prawa, więc nie mają nagrody.
Rozpacz, że 'zdjęcie zrobiło' zostawiam tępym półgłówkom, którzy ustaw przeczytać nie potrafią i są ofiarami wyłudzeń półgłówków w mundurach.
_________________
502 122 688 - jak mogę, to pomogę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group