$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Poblem jak na razie do jazdy ale co dalej
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poblem jak na razie do jazdy ale co dalej
Autor Wiadomość
mizaj
[Usunięty]

Wysłany: |15 Cze 2006|, 2006 13:31   Poblem jak na razie do jazdy ale co dalej

Witam !
Bujam się już ponad rok moją scorupą( 2,5 td96 r ) stopniowo doprowadzam ją do ideału.niestety ostatnio zauważyłem coś niepokojącego.Wymieniłem uwalony czujnik temp. na wskżnik i znowu po jakiś 10000km szlag o trafił.Poprostu czasem wskazuje delikatnie nad niebieskie pole a czasem na środu pola normalnie jak bozia przykazała, ale to najmniejszy problem
---Ostatnio wracając z pracy pod domm podniosłem maskę i zauważyłem że z korka od zbiornika wyrównawczego bucha para( ktoś zrobił w nim delikatną dziurkę ( jeżdze już tak ponad 30000 tys.)Nie mam żadnych objawów uszczelki temperatura w normie ,olej w normie spaliny z rury standard żadnych obłoków pary.Kurde nie wiem co jest. Po tym jak się troche uspokoił dolałem gdzieś +- 1,5 litra wody ale powie szczerze dawno tam nie zagłądałem .
Mechanik powiedział że ta dziura to nie normalne a jak wygląda u was . Co to może być .Po dolaniu wody przejechałem jakieś 4 km. Otwarłem klape i tym razem prze dziurkę fontanna .troche uciekło i spoko już normalnie ale płyn na min.

Pytanie na 30 tys km ubyło mi +- 1,5 litra więc trochę to mało jak na uszczelkę.

Mam jeszcze jeden problem ale to w osobnym poście.
 
 
creeping 
Mariusz



Auto: MKII'92 2.0DOHC-8V-KOMBI-lpg Lovato+BLOS
Wiek: 39
Dołączył: 18 Kwi 2006
Skąd: Kraśnik/woj.lub
Wysłany: |16 Cze 2006|, 2006 20:09   

Plyn w ukladzie chlodzenia jest pod cisnieniem i jezeli jest dziura w korku to nic dziwnego ze fontanna- spada ilosc plynu to i spada cisnienie i sikac przestaje woda (no wlasnie proponowalbym plyn :) a jak juz ostatecznie to wode destylowana-to jedynie zapobiegnie odkladaniu sie kamienia ale temperatura zamarzania plynu przy rozcieczaniu wzrasta i w zimie moze byc lipa ). Nie wiem ile miesci sie w ukladzie chlodzenia w dieslu plynu ale poltora litra ubytku to chyba sporo.
_________________
http://img242.imageshack....dscn2118ju0.jpg
 
 
 
ARTi
[Usunięty]

Wysłany: |16 Cze 2006|, 2006 20:34   

Naturalne że przez dziure w korku bedzie płyn uciekał. Każdy korek standardowo ma odpowietrzacz regulujący ciśnienie w układzie chłodzenia i nic nie wolno kombinować z takim korkiem. Najczęściej spotykane korki puszczają przy 1,2 bar - jest to oznaczone na korku cyferką 120. Nie wiem jaki u Ciebie ma być korek ale lepiej zaklej tą dziure albo najlepiej spraw sobie nowy korek ;)
A ciśnienie w układzie jest po to żeby zmniejszyć temperature wrzenia płynu.
Ostatnio zmieniony przez ARTi |16 Cze 2006|, 2006 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group