$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - jakis dziwny wyciek - nie wyciek
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jakis dziwny wyciek - nie wyciek
Autor Wiadomość
rel
[Usunięty]

Wysłany: |23 Maj 2006|, 2006 22:57   jakis dziwny wyciek - nie wyciek

Witam
Mam nastepujacego problema:
Mam taki niewielki wyciek... Nie znam sie na tym wiec tylko moge opisac jak toto wyglada w skrocie - waz - polaczenie z chlodnicy, silnika i zbiornika plynu. Ma takie potrojne rozgalezienie przy ktorym jest wyciek...taki maly, ale na wszelki wypadek zostal spiety ten waz stalowymiu opaskami coby ten wyciek zatrzymac. plynu nie ubywa, chociaz w zbiorniku jest duze cisnienie, ostatnio po wylaczeniu slychac jak cosik ze zbiornika syczy.
Ostatnio tez zauwazylem ze samochod lapie coraz wieksza temperature...nie przekracza polowy, ale jednak...
Poradzcie co to byc moze i co to jest to potrojne rozgalezienie moze ktos wie co to i czy mozna to tak po prostu scisnac opaska...

Przepraszam ze ja tak to opisuje nie fachowo, wybaczie panie i panowie ale wiedza moja o mechanice samochodowej jest niestety znikoma hyhyhy
 
 
rel
[Usunięty]

Wysłany: |23 Maj 2006|, 2006 23:09   

ale co to jest ten waz z tym potrojnym rozgalezieniem....?
i dlaczego plynu nie ubywa...?
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |24 Maj 2006|, 2006 09:52   

rel pogadaj z afelke, on miał podobny problem, i znów chyba ma... szuka bodajze tez silniczka dla głowiczek...
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |26 Maj 2006|, 2006 19:22   

jeśli to uszczelka to ten wąż z którego leci płyn to tylko kolej rzeczy poprostu ciśnienie w zbiorniczku jest zbyt wielkie i wywala w najsłabszym miejscu . Może sam zaworek w zbiorniczku wyrównawczym jest walnięty i też się będą działy podobne cuda , w każdym razie nie panikuj wymiana uszczelek to nie koniec świata (choć trzeba wymienić wszystkie , bo mają łączenia na jedna szpilkę) tu jest numer do tanich i bardzo dobrych uszczelek pod głowicę klawiaturę itd solidna robota lepsza od podróbek getza 627354497 pisz co dalej będziemy radzić
0
 
 
afelke
[Usunięty]

Wysłany: |29 Maj 2006|, 2006 11:25   

rok temu robiłem głowiczki w swoim, miałem ciśnienie w układzie chłodzenia, a z rury przy rozgrzanym silniku szła para, po wymianie głowiczek było OK do niedawna, znika mi woda i to dość mocno co najgorsze nie widze wycieku ciśnienia w układzie chłodzenia niema para przy rozgrzanym silniku nie idzie z rury a woda ubywa i to 2 litry na około 50 km, może ktoś wie co to może być i gdzie szukać tego wycieku ?
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |29 Maj 2006|, 2006 16:57   

A może między ścianą grodziową a silnikiem gdzieś ci wąż puścił i tamtędy ucieka ??
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |31 Maj 2006|, 2006 15:58   

sierars1 napisał/a:
A może między ścianą grodziową a silnikiem gdzieś ci wąż puścił i tamtędy ucieka ??


nie... nigdzie nie ciekło... parowało delikatnie między 2 a 3 głowiczka i okazało sie że ta 3 - pęknieta... :714:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group