$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Grzeje sie !!!!!!!!!!!!!!!!
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzeje sie !!!!!!!!!!!!!!!!
Autor Wiadomość
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |18 Paź 2004|, 2004 20:48   Grzeje sie !!!!!!!!!!!!!!!!

Witam
Wyjezdzam sobie dzisiaj wieczorkiem z pod domu i po pewnym czasie patrze a wskaznik temperaturu doszedl do czerwonej bomby sodzilem ze zaraz spadnie wskaznik do poziomu ale dupa temperatura doszla az do konca czerwonej kreski, sprawdzilem wentylatory ale oby dwa chodzily na maksa a rury idace od chlodnicy twarde jak kamien i na dodatek zero ogrzewania w kabinie i dodam ze ogrzewanie mam chwilowe jak wskaznik wejdzie na czerwone pole.
A wczoraj wymienilem plyn w ukladzie ale to nie ma nic wspolnego z ta sytuacja co prawda caly rok jezdzilem na wodzie.
A jeszcze do wieczora bylo wszystko ok temperaturka w normie odrzewanie takie ze nago mozna jechac.
Co sadzicie czy to moze byc termostat.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
mar1975
[Usunięty]

Wysłany: |18 Paź 2004|, 2004 22:05   

a przewód idący do chłodnicy jest ciepły? przy sprawnym termostacie będzie ciepły, przy walniętym - zimny.
Ja miałem problem z przegrzewaniem w polonezie jak mi się zapchała chłodnica, górny przewód aż się wybrzuszył i prawie pękł, skończyło się wymianą chłodnicy...
 
 
maakee
[Usunięty]

Wysłany: |18 Paź 2004|, 2004 23:05   

A takie głupie pytanie....odpowietrzyłeś chłodnice po napełnieniu nowym płynem.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |18 Paź 2004|, 2004 23:11   

W zasadzie to Scorpio ma samoodpowietrzający sie ukłąd - ale sprawdzić nie zaszkodzi.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |19 Paź 2004|, 2004 00:15   

Ma jak sie zaleje i silnik popracuje z odkreconym korkiem :) jak zakrecil korek izapalil silnik to moglos ie jakies cisnienie zrobic, no albo jakies pechunco i uszczelke szlag rrafil, i wali spaliny do ukladu , stąd takie ciśnienie w ukladzie i brak ogrzewania
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |19 Paź 2004|, 2004 01:36   

Witam
Wlasnie wrocilem z garazu i okazalo sie ze brakowalo 2l. plynu wiec dolalem i ogrzewanie wrocilo i nawet wskazowka pokazala temperatore,moze faktycznie jak zmienialem plyn to za krotko odczekalem a zeby sie odpowietrzyl.
Co prawda mam maly wyciek ale zeby to zrobic to musze zdjac kolektory co mi sie nie zabardzo usmiecha.
Ale zastanawia mnie fakt czemu od soboty bylo wszystko ok. a tu raptownie przez pare godzin wszystko sie zmienilo.
A co do przewodu to byl cieply ale i tak sie zastanawiam czy nie wymienic termostatu co prawda mam uzywke ale w bardzo dobrym stanie i tak mysle czy zalozyc ja czy kupic nowa ale to koszt 300zl.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |19 Paź 2004|, 2004 13:41   

termostat do garnka z wodą , do tego termometr do 100 st C i sprawdzic jak otwiera sie izamyka. A uklad poobserwój jakoś dziwnie ci wsyslo 2 l ... no chyba ze zalales i nie odpalałeś po zalanu by odpowietrzyc.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |19 Paź 2004|, 2004 23:45   

No i dokładnie tak trzeba :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 00:29   

Witam
Sprawdzilem dzisiaj czy sa przedmuchy tak jak koledzy co niektórzy opisywali i przez wezyk ten cienki co idzie do zbiornczka zasowa plyn sprawdzalem jeszcze swiece czy nie sa przypadkiem zawalone jak by bral plyn i sa w bardzo dobrej kondycjy wszystkie w jednakowym kolerze jak na razie plyn nie ubywa ogrzewanie dziala a przewody sa ok. zobaczymy za pare dni czy cos sie zmieni.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 09:35   

Będzie OK. Poprostu Ci się nie odpowietrzyło i tyle - teraz odpowietrzyło się - dolałeś ile trzeba i jest OK.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Chłodny Ar 


Auto: Scorpio Cosworth '95
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sie 2004
Skąd: Starogard
Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 09:40   

Sierars gdzie w cosworcie jest termostat?
 
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 10:05   

Chłodny Ar napisał/a:
Sierars gdzie w cosworcie jest termostat?


Witam
Chlodny Ar Termostat jest od spodu i w kijowym miejscu za kompresorem klimy w takim jakby tunelu tak ze wykrecenie go to nielada wyczyn bynajmniej jesli chodzi o jeden przewod bo podobno jest troche rozbierania

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
Chłodny Ar 


Auto: Scorpio Cosworth '95
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sie 2004
Skąd: Starogard
Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 10:15   

Tak myslalem! Bez odkrecenia kompresora nie da sie go wyciagnac. Przegladalem wczoraj katalog termostatow i oczywiscie dla silnika 12V=24V nawet wyroznione sa nazwy BOB i BOA a jak sie spojrzy na obrazek to jest taki standardowy montowany do srodka jak w ohc czy dohc. Znalazlem jednak newsy w katalogu, ktory przegladalem i jest tam cos takiego jak w naszych silnikach. trzeba tylko zwymiarowac srednice wylotow w naszym termostacie i ustalic przy jakiej temperaturze ma zadzialac. Te dane bylyby mi potrzebne. Sierars pisales cos o uzywce, czy masz mozliwosc pomierzyc te srednice? Pozdrawiam!
 
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 15:18   

Ale sie posypalo postow :)
Postaram sie jeszcze dzisiaj zwymiarowac wloty w termostacie bo jak rozumiem oto chodzi.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 18:56   

Witam
Czy koledze chodzilo o srednice kroccow czy dokladniejsze parametry takie jak dlugosc kroccow itp.
O a czemu zdjecie sie nie ukazalo
Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
Ostatnio zmieniony przez sierars1 |22 Paź 2004|, 2004 23:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group