$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Chromowane nakładki na błotniki
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chromowane nakładki na błotniki
Autor Wiadomość
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 09:27   Chromowane nakładki na błotniki

Witam!

Przymierzam się do kupna nakładek jak w temacie. Wyszukałem na Allegro ( http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=32066670 ) gościa, który za takie nakładki z transportem chce koło 150zł. Co o tym sądzicie, czy to dużo czy mało? A może ktoś z Poznania lub okolic zna miejsce, gdzie można takie coś kupić? Nadkola mam zdrowe, ani śladu rdzy ale interesuje mnie aspekt wizualny tego przedsięwzięcia :) .

Za pomoc i wszelakie uwagi z góry dziękuje!!

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 09:49   

Witam
Ja zalozylem takie nakladki do mojego poprzedniego Scorpio przed sprzedaza bo juz zaczynalo go żreć z tylu ;) Rdze zakrylo ale nie wygladalo to zbyt estetycznie. Byly zle spasowane i przy zakladaniu troszke sie znieksztalcily (zrobily sie male wklesniecia a na blyszczacej powierzchni to widac jak cholera). Kupilem w sprzedazy wysylkowej i razem z przesylka dalem o ile sie nie myle ok. 157zl.
Ostatnio zmieniony przez Pershing |29 Wrz 2004|, 2004 09:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 09:54   

giełda w Poznaniu lub www.cameo.com.pl

poprawiłem :-0
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
Ostatnio zmieniony przez wegus |29 Wrz 2004|, 2004 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 09:56   

No to mnie nieco załamujecie.. A myślałem, że to wygląda efektownie, a po drugie nie podowuje przyśpieszonej korozji.. Czyli byłem w błędzie? O ile pamiętam na zlocie widziałem u kogoś takie nakładki i raczej mi się podobały.. :) .
Powiem szczerze, nie wiem co robić.. :)

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 09:59   

Sluchaj... to zalezy czy miales cos robione przy tylnich blotnikach. Jesli byly juz wykonywane jakies naprawy to zapewnie blotniki juz nie trzymaja swoich fabrycznych wymiarow i sila rzeczy bedzie prezyć zrobia sie znieksztalcenia :(
Ostatnio zmieniony przez Pershing |29 Wrz 2004|, 2004 10:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 10:06   

Nic nie było robione przy błotnikach, tak więc powinny trzymać swój oryginalny kształt.. Co do zakładania w zakładzie to bardzo chętnie, ale do rajchu po to nie pojadę ;) . Ludzie - zna ktoś taki zakład w Polsce, niekoniecznie na drugim końcu Polski? ;) Nie miałem pojęcia, że instalacja takich nakładek jak sprzedają na allegro wiąże się z rozwiercaniem czyli defacto psuciem błotnika.. W sumie to moja wina, nawet nie pomyślałem, że trzeba to jakoś przymocować, przecież nie na taśme ;) .

PS. A może coś takiego walnąć sobie? http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=31569003 - listwy które się na ranty zakłada, nic nie wierce, zawsze mogę zdjąć.. koszt dość niski..

edit: co do zdjęcia to chyba nie jest tak dobrze, to się klei i podgrzewa... pewnie psuje lakier..

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 10:31   

Nie pamiętam dokładnie, ale albo w Gorzowie albo w Ostrowie Wlkp. jest producent nakładek. Są moim zdaniem ładniejsze i bardziej estetyczne, niż te z Allegro. Miałam je założone w poprzednim aucie i wszystko było ok. Postaram się znaleźć wizytówkę i wrzucić namiary.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 10:47   

No własnie w Ostrowie WLKp - Cameo - ta firma która ja podawałem.
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
Piof
[Usunięty]

Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 11:13   

Co do tych tanich nakładek (druga aukcja) pamiętaj że krawędzie błotnika są podgięte do środka - nie będzie ich po prostu widać.
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 11:28   

Co do tej drugiej aukcji to dałem zapytanie jak można mocno odginać ten chrom. Jeśli z litery U można zrobić litere L to wtedy dałbym je na zgięciu błotnika, a nie na samej krawędzi któa faktycznie jest schowana..

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 13:11   

Może Cameo, nie pamiętam, ale kiedyś robili inne, ładniejsze moim zdaniem. Czyli wizytówki już nie muszę szukać ;) :)

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam - Aneta
Ostatnio zmieniony przez Aneta |30 Wrz 2004|, 2004 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 18:31   

SPEEDO ma rację .nie zawracaj se głowy tymi nakładkami,ja mam założone bo niestety wiek mojej skorupki właśnie na na nadkolach najmocniej widać :( jak chcesz na przód to ci mogę oddać za darmo (nowe).
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |30 Wrz 2004|, 2004 08:06   

Speedo chce mi dać tylne za darmo, Qantan przednie za darmo.. :) . To chyba mam komplet ;) . Wiem, na pewno macie inny rodzaj ale mimo to, jeśli mówiliście serio to ja chętnie.. Chociaż przyłożę do samochodu i ocenie jak to wygląda :) . Od Speedo na pewno będę mógł odebrać osobiście, Quantan - jak mi podasz konto to Ci przeleje pieniądze za koszty transportu.. (pocztą się da?).

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |30 Wrz 2004|, 2004 09:42   

Odezwał się gościu od tej drugiej aukcji co ma listwy w kształcie litery U. Ma on też specjalne listwy w kształcie litery L właśnie na oklejanie rantów błotników. Cena 19zł za metr...

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |30 Wrz 2004|, 2004 10:23   

No jakbyś mógł sprawdzić byłbym wdzięczny. Co do jakości to widziałem takie okleiny ale proste (o wymiarach 7x4mm i 12x4mm w kształcie D) i wyglądało to bardzo ładnie, po prostu jak chrom..

PS. Podoba mi się porównanie do wężyków na budyń :)

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group