$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Ile wam pali na gazie?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile wam pali na gazie?
Autor Wiadomość
kry
[Usunięty]

Wysłany: |8 Gru 2005|, 2005 15:39   

to są miksery produkcji włoskiej BRC do konkretnego modelu auta. W komplecie gaziarze dostali trójnik oraz zaworek podciśnieniowy no i najważniejsze....... instrukcję montażu
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |8 Gru 2005|, 2005 16:13   

a możesz jakieś foto temu zrobić . czym się różni od zwykłych palników ?
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 00:38   

i czemu w szoku?
2.9 24V tak pala

[ Dodano: 2005-12-09, 00:39 ]
i ajki zaworek podcisnienieniowy>?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
kry
[Usunięty]

Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 10:18   

zewnętrzne miksery niczym specjalnym się nie wyróżniają, ale wg gaziarzy ich "konstrukcja" wewnętrzna jest optymalnie dobrana do konkretnego silnika. I coś w tym jest. Pierwszy montaż miałem na mikserach dobranych wyłącznie do srednicy przepustnicy i ni jak nie można było zejść ze spalaniem poniżej 16l/ nie wspominając o dynamice/teraz jedzie lepiej jak na beni :D /
Jęsli chodzi o zaworek podciśnieniowy to dokładnie nie wiem co on zamyka, ale jest on wpięty w przewód podciśnienowy który jest standardowo styłu za przepustnicą i zamyka go lub otwiera w zależności czy auto jedzie na beni czy na LPG.

A tak przy okazji co sądzicie o MAGNETYZERACH :?: Ja takowy zainstalowałem i jestem zadowolony. Silnik równo procuje na wolnych obr, jest bardziej elastyczny i pewne jak podaje producent powinnien mniej palić/ niestety za krótko jes mam by to ocenić/
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 10:22   

hahahah :D magnetyzery to są dobre tylko do jednego - jak coś robisz przy aucie to śrubki jest gdzie przyczepiać coby nie zginęły ;) a co do mikserów to czy jesteś w stanie zrobić jakieś fotki ?
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
kry
[Usunięty]

Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 10:43   

Struna, a ty tak doświadczalnie, czy czysto teoretycznie na temat magnetyzerów :wink: Ja też byłem sceptycznie nastawiony ale za kilkadziesiąt złotych stwierdziłem że warto sprawdzić, jak na allegro tylu zadowolonych klientów jest .......... no i chyba warto.
Fotki mogę zrobić przez weekend i dać w poniedziałek, ale naprawde zewnętrznie nic je nie wyróznia
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 10:45   

troszkę na hamowniach bywałem i stąd jakby wiedza potwierdzona pomiarami - działanie magnetyzerów jest jak placebo w medycynie - dokładnie tak samo działają ;)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Daro
[Usunięty]

Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 14:15   

Struna napisał/a:
działanie magnetyzerów jest jak placebo w medycynie - dokładnie tak samo działają

Tak, jeżeli spodziewamy się podniesienia mocy. Magnetyzer na rurach instalacji wodnych (kocioł, woda użytkowa itp.) nie zwiększa ciśnienia tylko zapobiega osadzaniu kamienia lub rozbija istniejący, dlatego założony na układ chłodzenia powinien utrzymać go w czystości. A w przypadku paliwa? myślę, że również należy się spodziewać działania podobnego tak jak np. dodatki do benzyny. Jeżeli pozwoli to np. utrzymać drożność wtryskiwaczy - czemu nie.

pzdr
daro
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 14:20   

ale na powietrze jest filtra powietrza a na bene filtr paliwa - zastawnówcie się - gdyby to było takie super audio hiper turbo rozwiązanie i kosztuje grosze to by już dawno montowali to seryjnie albo w sporcie - a tu nic - tylko w jakichś pseudo tjuningach.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 14:27   

Daro, magnetyzery rzeczywiście zapobiegają osadzaniu kamienia kotłowego (tylko że kamień powstaje jeśli ciągle dolewasz twardej wody itp, a przecież tak nie jest w samochodzie, w c.o. to też nienormalne, żeby ciągle spuszczać i dolewać), ale poza tym - rozbijają kamień kotłowy i poprawiają spalanie oleju i benzyny w stopniu niemierzalnym. Dodatki do benzyny to zupełnie inna parafia.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Daro
[Usunięty]

Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 14:39   

Struna napisał/a:
super audio hiper turbo rozwiązanie

tak to właśnie opisują sprzedający, zwykła element przydatny w ciepłownictwie. W sporcie nie przydatne bo tam potrzeba innych efektów a układ paliwowy to się nieźle sam przepłukuje i wtryski nie mają czasu się przytkać .
Ad audio hiper, to najlepiej wziąć magnes ze starego głośnika i samemu bawić sie w "małego fizyka".


pzdr
daro
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 14:54   

no ale jak benzyna jest mieszana z woda to magnetyzer dziala i sie w ukaladzie paliwowym kamien nie osadza :mrgreen: wiec dziala i poprawia osiagi :wink:
pozdrawiam
maciek
 
 
kry
[Usunięty]

Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 15:03   

Widzę, że dyskusja jest bardzo....... merytoryczna :roll: Ciekawe który z Panów miał MAGNETYZER zainstalowany.
Magnetyzery nie są do rozbijania kamienia kotłowego czy innego /choć ich zainstalowanie daje taki efekt/ a do uporządkownia /ukierunkowania/cząstek cieczy czy gazu w celu lepszego wiązania ich z inną cząstką /np cząstki paliwa i powietrza/.
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 15:11   

Naimad ma bo sam widzialem. ja nie mam bo mnie nie stac :wink: . a pozatym miec a udowodnic ich dzialanie np wydrukiem z hamowni czy spadkiem spalania to zupelnie inna sprawa...
pozdrawiam
maciek
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |9 Gru 2005|, 2005 15:40   

kry, nowidzę że pięknie zacytowałeś teksty sprzedawców - ale ale jeżeli u Ciebie jak piszesz to coś daje to welcome - ja nie wróg nikomu - osobiście nie założę bo widziałem już niejeden test z brakiem rezultatu a nawet z pogorszeniem osiągów więc podziękuję.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group