$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - uszczelka drzwi i szyby - mróz - patenty
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uszczelka drzwi i szyby - mróz - patenty
Autor Wiadomość
fiebik 



Auto: citroen C5 '05 2.2 hdi asb kombi
Pomógł: 14 razy
Wiek: 54
Dołączył: 16 Paź 2005
Skąd: Iława Warm-Maz
Wysłany: |26 Lis 2005|, 2005 13:46   uszczelka drzwi i szyby - mróz - patenty

Pojawiły sie pierwsze przymrozki i pierwsze kłopoty z otwarciem drzwi rano z powodu przymarzniętych uszczelek (często na myjni jestem bo muszę) i żadne wycieranie do sucha nie zdaje egzaminu.
Moim najstarszym i najskuteczniejszym sposobem jest rano 5l baniak z ciepłą wodą (nie gorącą) i po sekundzie uszczeleczki drzwi puszczają same bezproblemowo a i szybki bez skrobania odszronione natychmiastowo.
Metoda ta ma jednak wady:
1. ryzyko pęknięcia szyby przy większych mrozach;
2. obciach i kałuża zamarzniętej wody na parkingu po odjechaniu skorpiaczkiem;

Na szyby są jeszcze odmrażacze (mniej lub bardziej skuteczne), ale na uszczelki ? Czy jest jakaś chemia lub inne rozsądne i skuteczne sposoby? Jeden kumpel polecał smarowanie uszczelek wazeliną techniczną (podobno bajka, nie przymarzają) ale ktoś inny odradzał, bo jak sobie posmarował, i żona wsiadając do autka upitoliła sobie wazeliną i tym co się do niej przykleiło swoją kreację futrzaną no to afera gotowa.

Jak sobie radzicie z tymi problemami na codzień? Wszak zima idzie.
_________________
`93 2.9 V6 12V asb nolpg
citroen C5 `05 2.2 hdi asb kombi - żony
z powodów technicznych nie używam wielkich liter za co z góry przepraszam
 
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |26 Lis 2005|, 2005 14:01   

hmm do uszczelek to proponuje jakis taki spray co sie w kazdym hipermarkecie dostanie. wyroznia sie tym ze ma w zatyczce wsadzana gąbke. psikasz na gabke i rozprowadzasz to na uszczelce. ja i moj znajomy juz 2 zime tak jezdzimy i jest rewelacja. wazeline tez testowalem ale na jasnej kurtce zaraz mialem tak upieprzony rekaw ze szybko zrezygnowalem.
inaczej to sie chyba jeszcze silikon w sprayu nazywa, cos mi swita ze znajomemu taki wynalazek polecili jak mu uszczelki w drzwiach "piszczaly", posmarowal tym w lecie i rzeczywiscie nastala cisza, a drugi raz byl zaskoczony jak mu przez cala zime nie przymarzly uszczelki :D

a na szyby to niewiem, ja mam skrobaczke za 1 zł i sobie radze. jak sie ma CL i niema sie podgrzewanej przedniej szyby to trzeba cierpiec :D
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
zztop2 



Auto: 98, 2.3, 16V GHIA SEDAN Manual + LPI
Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lip 2005
Skąd: Chełm
Wysłany: |26 Lis 2005|, 2005 17:08   

u mnie tylko taki problemik jest po odwilży jak złapie mrozik, ale jak cały czas mrozi to bezproblemowo. Ale paten warty wypróbowania
pozdrawiam Mariusz
_________________
tel.603221275
Moje Allegro-wszystko do SCORPIO i nie tylko
 
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Pomógł: 30 razy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |26 Lis 2005|, 2005 17:44   

środek ten nazywa się "Uszczelka" i jest ok smarujemy i jeździmy :) sam go używam
_________________
Ford Ranger Wildtrak 2020
Peugeot 508 2.0 Hybryd4
Fiat Sedici 2.0 MultiJet 4x4
Mundek 99r. 2.5 V6 sedan
był
Pacifica 2006 3.5 V6 4x4
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |26 Lis 2005|, 2005 18:31   

tylko warto przed naniesieniem tego czegos do uszczelek je dobrze umyc(moj mk1 byl tak zapuszczony,ze jak popryskalem uszczelki to sie drzwi skleily mimo braku mrozu temu o tym pisze :oops: ). ja mylem teraz takim mocnym alkoholem. potem napsikalem bezposrednio na uszczelki wokol drzwi i bagaznika tez :D a ta gabke to trzymalem,zeby nie zachlapac pol samochodu w miejscu "rozpylania". a na szyby odmrazac z atomizerem bo w spraju jest za drogi i pozatym nigdy nie wiadomo dokladnie kiedy sie skonczy. wszystko uzywam z taniej polki makro :arrow: car jack (czy jakos podobnie)
pozdrawiam
maciek
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |26 Lis 2005|, 2005 20:19   

im uszczelki starsze tym bardziej sparciałe sie robią i porowate.. polecam środki zwane "silikon w sprayu" działa to tak, że uzupełnia ubytki uszczelki i dzięki temu woda nie ma gdzie się dostawać i zamarzać :) działa całkiem przyzwoicie, a kosztuje kilka do kilkunastu złotych .. a z laniem wody na szyby trzeba uważać.. ja jak leje to taką zimną z kranu a i tak mam stracha czy szyba nie pęknie, ale to działa tylko przy oszronieniu jak złapie duży mróz to najlepszy odmrażacz, albo mój patencik: wlewam mocno niezamarzający płyn do spryskiwaczy do pojemnika po np. płynie do mycia okien.. ważne żeby miał wydajny atomizer i psikam tym sobie na szybke po chwili można jechać :) jedyna wada w bezpośrednim porównaniu ze sprayem to to, że trzeba pompować paluszkami, a nie wcisnąć grzybka i psikac 8) 8) , dla podniesienia skuteczności można dolać odrobine spirytu :twisted: :twisted:
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |27 Lis 2005|, 2005 03:47   

jest taki spray srebrny w feu vert do kupienia, na bazie silikonu 2x spryskujesz i masz spokój na zime
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
fiebik 



Auto: citroen C5 '05 2.2 hdi asb kombi
Pomógł: 14 razy
Wiek: 54
Dołączył: 16 Paź 2005
Skąd: Iława Warm-Maz
Wysłany: |28 Lis 2005|, 2005 10:31   

mmmk napisał/a:
a na szyby odmrazac z atomizerem bo w spraju jest za drogi i pozatym nigdy nie wiadomo dokladnie kiedy sie skonczy


jeszcze w sprawie szyb, hmm... a gdyby z takiego atomizera przelać płyn do zbiorniczka ze spryskiwacza w samochodzie?
_________________
`93 2.9 V6 12V asb nolpg
citroen C5 `05 2.2 hdi asb kombi - żony
z powodów technicznych nie używam wielkich liter za co z góry przepraszam
 
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |28 Lis 2005|, 2005 10:38   

fiebik napisał/a:
jeszcze w sprawie szyb, hmm... a gdyby z takiego atomizera przelać płyn do zbiorniczka ze spryskiwacza w samochodzie?


w zasadzie można, ale w wielorybie po włączeniu spryskiwacza startują wycieraczki i gumki by musiałmy po szorstkim zamiatać, co za tym idzie ich zywotność by spadła
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |28 Lis 2005|, 2005 12:22   

polecam też sobie tym pióra wycieraczek popryskać - pięknie potem działają .
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |28 Lis 2005|, 2005 12:24   

Struna napisał/a:
polecam też sobie tym pióra wycieraczek popryskać - pięknie potem działają


masz jakiś konkretny środek czy byle odmrażacz?

i na czym polega to lepsze działanie? nie piszczą, nie zostawiają pustych miejsc przy zbieraniu, czy jak?
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |28 Lis 2005|, 2005 12:41   

no właśnie ten silokon w spray-u - kiedyś zupełnie przypadkiem jak sobie psiukałem na uszczelki to wiatr zaniósł na szybę nieco - potem to łądnie wytarłem i jak pusciłem wycieraczki to tam gdzie napsikało pięknie miekko wycieraczki szły - więc opsiukałem pióra ( oczywiście potem szmatką jeszcze to ładnie rozprowadziłem ) no i efekt taki że nie skrzypi, pięknie gładko zbiera.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lis 2005|, 2005 13:13   

pewnie mozna wlac do zbirniczka od spryskiwaczy ale jednak nie spryska calosci szyby tylko tam gdzie spryskiwacz dochodzi a to musi chwile podzialac na ten lod wiec chyba nie warto tym bardziej,ze troche to kosztuje no i bedzie sie zuzywac przy kazdym uzyciu spryskiwacza a ja malo jezdze a zuzywam okolo 3 do 5 litrow na tydzien. a pozatym jak to sie rozcienczy to moze stracic swoje wlasciwosci rozpuszczajace. a wycieraczki to chyba w wiekszosci scorpio chodza razem ze spryskiwaczami :?:
pozdrawiam
maciek

[ Dodano: 2005-11-28, 13:14 ]
no a pozatym moze zamarznac w spryskiwaczach bo nieuzywany alkohol podobno sie ulatnia a podgrzewane ma nie kazdy. np ja nie mam :(
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |28 Lis 2005|, 2005 13:25   

ciekawe, sadziłem ze to tłuste jest
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lis 2005|, 2005 13:39   

wedlug mnie to ma duzo alkoholu i temu rozpusza lod. ale ja pisze ciagle o odmrazaczu do szyb. pic nie pilem :wink:
pozdrawiam
maciek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group