$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - dziwne zachowanie wieloryba 2.0i 16V ASB na gazie
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dziwne zachowanie wieloryba 2.0i 16V ASB na gazie
Autor Wiadomość
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |26 Lis 2005|, 2005 17:45   dziwne zachowanie wieloryba 2.0i 16V ASB na gazie

kiedys opisałem że niechce chodzić na gazie na platynówkach oryginalnych, zmniejszyłem przerwę na w/w świeczkach i chodził dobrze. teraz jak się zrobiło zimno zaczął świrować tzn. po ruszeniu występuje jakby zadławienie (przygaśnięcie i nagle załapuje z szarpnięciem) tak jakby w momencie zmiany biegu przez automat przygasał. mam pytanie co to może być, regulacja ok, świece przewody i cewy nowe. czy u kogos też nie chce chodzić na platynówach?
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |26 Lis 2005|, 2005 18:42   

ja mam czasami podobny problem, ale u mnie wygląda to tak:

stoję na światłach, skrzynia ustawiona na "D", noga na hamulcu i tak jakby mi przygasał czasami, ale to się dzieje tylko i wyłącznie gdy skrzynia ustawiona jest w tryb do jazdy [1, 2, D, R], i tylko podczas postoju. wrzuce na N lub P problem ustaje
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |26 Lis 2005|, 2005 19:37   

marcin napisał/a:
stoję na światłach, skrzynia ustawiona na "D", noga na hamulcu i tak jakby mi przygasał czasami, ale to się dzieje tylko i wyłącznie gdy skrzynia ustawiona jest w tryb do jazdy [1, 2, D, R], i tylko podczas postoju. wrzuce na N lub P problem ustaje

W moim ten objaw zniknął po czyszczeniu przepustnic, bypassa i TPS-a :)
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
adamito
[Usunięty]

Wysłany: |27 Lis 2005|, 2005 01:26   

Mam kumpla który ma podobny samochód i po założeniu gazu przestał mu jeździć na oryginalnych platynówkach. Wymienił chyba na NGK ale jaki typ nie wiem.
 
 
Damian_Lisu
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lis 2005|, 2005 08:26   

No to ja pomykam na orginalnych platynkach i to bez problemu. Zaraz po zagazowaniu samochodu mialem kilka problemow podobnych do twoich, u mnie szarpalo gdy mialem wlaczona klime.
Gazownicy zmiejszyli przerwe i bylo krotko ok, ale gdy problem powrocil z podwojna sila kupilem orginal kabelki i platynowe swieczki i wszystko jest ok.
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |2 Gru 2005|, 2005 09:34   

założyłem zwykłe AGPS22C1 (takie też są odpowiednie do wieloryba 2.0i 16V) i jest ok!
AGPS22P1 jest taka sama jak w/w tylko ma platynową elektrodę i większą przerwę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group