$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Skrzynia Automat - wszystko o tym 7 cudzie :)
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzynia Automat - wszystko o tym 7 cudzie :)
Autor Wiadomość
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |20 Sty 2005|, 2005 16:58   

Z 1 możesz na 2 dalej na 3 i na koncu na D ale w drógą strone się nie da trzeba się zatrzymać.
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |20 Sty 2005|, 2005 17:03   

dzięki
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
scisorro
[Usunięty]

Wysłany: |21 Sty 2005|, 2005 01:07   

Myli sie kolego ktory mowi ze nie mozna zrzucac biegow w dol w ASB. Pewnie ze mozna.
Nie jest to zalecane jednak przy niktorych instalacjach gazowych ze wzgledy na inne sterowanie skrzynia zwiazane z innymi reakcjami silnika na dodanie/ujece gazu. Czasami potrafi ostro szarpnac. Wtedy nie powinna sie testowac takiego przelaczania. Normalnie jest to sposob na wymuszenie redukcji i skrzynia sama pilnuje sie i nie wrzuci za niskiego biegu nawet jak przy 100km/h zapniesz jedynke. Osobiscie odradzam, w koncu itak pozostaje kickdown :)
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |22 Sty 2005|, 2005 10:36   

Tak więc się nie myle mój kolega wymyślił by wbić N gaz do końca i potem D wiadomo w jaki celu, też można ale jest nie zdrowe więc nie pisz że się myle, poza tym ford nie uwzględnił zbytnio tej możliwości.
 
 
yagher
[Usunięty]

Wysłany: |2 Lut 2005|, 2005 23:05   

nawet nie chce sobie wyobrazac, co sie stanie jak bym tak zrobil, ale ciarki mnie przechodza jak pomysle co by sie wtedy dzialo, skrzynia to by chyba sie w mak posypala :)
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |3 Lut 2005|, 2005 13:29   

może nie za pierwszym razem ale za którymś całkiem możliwe - ale najbardziej możliwe, że tarcze się poprzypalają i będzie ślizgała.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |5 Lut 2005|, 2005 09:56   

Z początku kilka razy pewnie by się udało, ale ja wole nie eksperyętować, :wink: już wiem chyba wszystko co chciałem wiedzieć o ASB :mrgreen: , chyba następne auto też będe szukać z ASB, zbyt duża przyjemność jazdy 8)
 
 
yagher
[Usunięty]

Wysłany: |5 Lut 2005|, 2005 16:22   

no ja tez uzytkuje od kilku miesiecy scorpio z asb i jestem zadowolony, a kiedys nawet nie chcialem sluchac o automacie, teraz tak mi sie to spodobalo, ze chcialbym kazde kolejne auto miec z asb :)
 
 
CZOPER
[Usunięty]

Wysłany: |6 Lut 2005|, 2005 14:52   scorpio automat- problem!!!!

Witam wszystkich.
Jak w temacie jest duży problem;kiedy przekładam dżwignę z D na R przez długi czas nic się nie dzieje a potem jest takie tąpnięcie,że wydaje mi się jak by skrzynia biegów miała
zaraz się urwać.
Sprawdziłem poziom oleju-jest go jakoś dziwnie dużo i ma podejżany kolor(kawa z mlekiem).Czy istnieje możliwość żeby coś się dostało do skrzyni i z kąd???
Pozdrawiam.
 
 
Drmax
[Usunięty]

Wysłany: |6 Lut 2005|, 2005 16:05   

Witaj! Automat - piękna sprawa dopóki się nie sypnie. A Twój chyba zaczyna.
Załączanie R odbywa się z parosekundową zwłoką 3-4 sek. I to obojętnie czy z D czy z P. Kolor oleju może świadczyć o tym, że coś ci się tam przypala (kiedy go wymieniałeś?). Tąpnięcie o którym piszesz niekoniecznie może pochodzić ze skrzyni ale z luzu na dyfrze/półosiach. Zobacz na stronce www.automat.pl - jest tam dokumentacja naszej skrzyni i praktyczne porady
 
 
DOSIA
[Usunięty]

Wysłany: |6 Lut 2005|, 2005 22:43   

Witam ja w moim pierwszym scorpio tez mialem automata popsul mi sie dwa razy i wkoncu wymienilem go na manuala cala operacja koszyowala mnie 1.500 zl.ale sie oplacalo bo sie juz nic nie dzialo a naprawa skrzyni automat do 2.0 kosztowala mnie 3.000 zl. a uzywana z wymiana tez tyle wyszla tak wiec sie nieoplaca moim zdaniem pozdrawiam.
 
 
klinu
[Usunięty]

Wysłany: |7 Lut 2005|, 2005 21:11   

Jeżeli masz taki kolor to może płyn chłodniczy dostał się do oleju. W moim scorpio olej z ASB jest chłodzony wewnątrz głównej chłodnicy i teoretycznie tam może dojść do przecieku. Myślę że w takim przypadku twój płyn chłodniczy też by nosił oznaki kontaktu z olejem ze skrzynki obejrzyj czy nie pływają jakieś plamy w zbiorniczku wyrównawczym.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |7 Lut 2005|, 2005 23:58   

klinu ma racje, sprawdz. Majonez (kawka z mlekiem) to najczesciej wynik połaczenia oleju z płynem chłodzącym. MOze przez to cos skrzynia zalapuje źle - zła konsystencja oleju itp. Sprawdz szybko - - szkoda skrzyni.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
CZOPER
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lut 2005|, 2005 21:33   

Dzięki za rady.Dzisiaj byłem u speców od automatów.Oglądali wszystko i stwirdzili,że prawdopodobnie uszkodzona jest chłodnica oleju.Muszę ją sprawdzić .Płyn chłodzący
w zbiorniczku też sprawdzali ale niczego podejżanego nie wykryli.Tak czy inaczej trzeba zdemontować chłodnice i sprawdzic.
Pozdrawiam.
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |9 Lut 2005|, 2005 09:30   

ASB Power :!: :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group