$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Forum powstało, po ataku " hakierow"
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum powstało, po ataku " hakierow"
Autor Wiadomość
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |7 Sie 2005|, 2005 19:16   

nio i u mnie umorzenie po dwoch miesiacach- na jednym pismie dwa umorzenia- takie lenie ...
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |7 Sie 2005|, 2005 20:48   

Adam_2000 napisał/a:
Kochani myślę, że nie ma się już co ekscytować i denerwować. To i tak nic nie da :)
W zeszłym roku miałem dwa włamania do sklepu, za pierwszym razem ukradli m.in. 3 cyfrówki, które miałem w naprawie. Gdzieś po miesiącu od tego zdarzenia znalazłem swoje aparaty na Allegro (!!!). Ponieważ miałem fotki i numery tych, które zginęły (szczegółowe), byłem w stanie w 100% zidentyfikować swoją własność. Poszedłem z tym wszystkim na policję, podałem namiary na gościa (nr tel., adres). Myślałem głupi, że jak nic, tylko dupka przymkną... gówno !... po 2-ch miesiącach dostałem list z prokuratury, że sprawa umożona i tyle...


I tu dałeś ciała. Trzeba było smarować zażalenie na postanowienie o umorzeniu oraz skargę na zaniedbanie obowiązków z kopiami wszystkich dokumentów, potwierdzających, że gościa wystawiłeś im na tacy.
Oczywiście jeżeli nie chcesz nic robić w sprawie forum - ok. takie masz zdanie.
Natomiast ja nie popuszczę. Nie pisałem też, żeby lioczyć na chęć współpracy czy dobrą wolę policji bądź prokuratury. Pisałem o tym, żeby ich zmusić do działania. A da się. Tylko trzeba się trochę przyłożyć.
 
 
Bongo
[Usunięty]

Wysłany: |7 Sie 2005|, 2005 20:57   

Fajnie był włam a mi skasowali uzytkownika...Tijs to moj stary nikc jednak zalogowalem sie na nowo :) Pozdro
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |7 Sie 2005|, 2005 21:12   

_Mu., chyba nie wiesz o czym mówisz... żeby kogoś pociągnąć do odpowiedzialności za coś takiego, jak włamanie na serwer, to trzeba mu udowodnić, że dokładnie w tym czasie siedział przy komputerze, którego dokładne zidentyfikowanie wcale nie jest takie proste (jako dowód dla policji i prokuratury).
Po drugie, nie każdy ma czas i cierpliwość, żeby pisać odwołania, zażalenia, i.tp...
Widać nie miałeś z tymi sprawami wiele do czynienia i tylko teoretyzujesz...
Piszesz, że nie popuścisz... hmmm... ciekawe, powodzenia ! :wink:
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |7 Sie 2005|, 2005 21:27   

panowie i panie- niech sie znajdzie chociaz jeden ktory bedzie konsekwentny i nie popusci
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |7 Sie 2005|, 2005 21:56   

Dokladnie. Mimo wszytko czuje ze i tak skonczy sie tylko na gadaniu i nic nie wskuramy a kolo dalej pozostanie bezkarny.
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |7 Sie 2005|, 2005 22:37   

no w sumie macie racje policjant zapyta się czy serwer był dobrze zamknięty np na dwie czy na jedną kłódkę czy miał alarm i czy był włączony :lol:
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |7 Sie 2005|, 2005 22:50   

lancer napisał/a:
no w sumie macie racje policjant zapyta się czy serwer był dobrze zamknięty np na dwie czy na jedną kłódkę czy miał alarm i czy był włączony :lol:


... dokładnie Lancer !
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |7 Sie 2005|, 2005 22:52   

Bongo - a jestes pewny ze skasowali Ci konto ? Moze tylko zmienili haslo tak jak i mnie ? Sproboj wyslac przypomnienie hasla na maila. Moze pomoze... :roll:
 
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |9 Sie 2005|, 2005 21:24   

Adam_2000 napisał/a:
_Mu., chyba nie wiesz o czym mówisz... żeby kogoś pociągnąć do odpowiedzialności za coś takiego, jak włamanie na serwer, to trzeba mu udowodnić, że dokładnie w tym czasie siedział przy komputerze, którego dokładne zidentyfikowanie wcale nie jest takie proste (jako dowód dla policji i prokuratury).


Nie należy się przejmować się robotą prokuratora, natomiast należy przejmować się tym co zależy od nas.


Adam_2000 napisał/a:

Po drugie, nie każdy ma czas i cierpliwość, żeby pisać odwołania, zażalenia, i.tp...


To nie jest kwestia ani czasu ani cierpliwości lecz chęci. 5 min. - dokładnie tyle trzeba aby napisać pismo odwoławcze, tyle samo czasu potrzeba, żeby napisać skargę na zaniedbanie obowiązków. Trzeba tylko chcieć!

Adam_2000 napisał/a:

Widać nie miałeś z tymi sprawami wiele do czynienia i tylko teoretyzujesz...


Gówno o mnie wiesz. Pieprzysz.

Adam_2000 napisał/a:

Piszesz, że nie popuścisz... hmmm... ciekawe, powodzenia ! :wink:

[/quote]

Przy takim wsparciu nie wątpię, że nie tylko powodzenie będzie mi potrzebne lecz cud.
Do tej pory - _nikt_ nie ani nie przysłał mi logów ani nawet nie zadeklarował mi chęci ich udostępnienia. Pies z kulawą nogą nie pofatygował się aby dac mi namiary na administratora serwera - za parę dni, jeśłi log nawet są może być po ptokach, jeżeli czyszczone są co tydzieńń. Na PW nie mam ani jednej informacji kto i jaką poniósł szkodę - zarówno realną jak i potencjalną. Nawet nie mam żadnego zestawienia pod kogo się podszył włamywacz i czyje tożsamości ukradł/zniszczył. Nie mam od Was nic.
I co ja zrobię z czymś takim? Napiszę pismo: "Jakoś w zeszły weekend, ktoś się włamał, na jakiś serwer, nie wiadomo dokładnie o której godzinie, zepsuł forum, i pod kogoś się podszywał, ale nie wiem dokladnie pod kogo. Nikomu poza mną to nie przeszkadza, nie mam też żadnych oświadczeń osób, które zostały poszkodowane, bo nikt mi tego nie zgłosił. Ale na grupie pisali, że chętnie wsadziliby go do lodówki na pół godziny. Na poparcie nie mam logów ale moge podać IP strony a pan prokurator niech sobie szuka. Acha i jest taki jeden użtytkownik forum, który ma chyba kontakt z policją ale nie wiadomo dokładnie jaki."?
I tutaj, tytułem podsumowania: albo coś chcemy z tym zrobić = wysyłacie do mnie to, o czym już wielokrotnie klepałem, a ja nadam sprawie bieg zrobię co trzeba i jak trzeba. Albo robi to ktoś inny - ale nie pojutrze, za miesiąc, rok. Albo przyznajcie się uczciwie, że macie to w dupie, że wam się nie chce, że chcecie aby was ktoś w tym wyręczył - ale nie zwalajcie tego na okoliczności, niemożności, marną policję i kiepską prokuraturę, bo marni jesteście wy. Każdy ma oczywiście prawo do miacia w dupie, ok, ale niech to powie, a nie tylko narzeka. Z wszelkimi tego konsekwencjami. Bo nawet będąc głupim gówniarzem, kiedy przeczytałbym, że, np. "w dniu takim i takim nastąpiło włamanie, które spowodowało określone szkody, w wyniku czego doszło do popełnienia takich to a takich przestępstw, zagrożonych karą... W związku z powyższym grupa x osób skierowała do prokuratury xxx zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, dostarczając dowody w postaciu logów udostępninych przez administratorów serwera xxx, oraz ruterów znajdujących się na trasie pakietów. Dostarczono także inne dowody. W dniu takim i takim prokuratura wszczęła postępowanie przekazując materiały xxx celem ustalenia tożsamości spawcy. Sprawa jest w toku." Do tego garść informacji o ujętych przestępcach i wyrokach. I wierzcie mi lub nie ale dobrze bym się zastanowił przed podjęciem próby włamania na takie forum.
Poza tym nie każdy hacker jest drugim Mitnickiem - a co się stało z pierwszym? Trzeba być naprawdę niezłym gościem, żeby dobrze pozacierać ślady. I nie sądzę, żeby takiemu chciało się rozwałkowywać jakieś forum.
Dobra - tyle wkurwiania się i wściekania - a teraz czekam na odzew - czyli konkrety - dane, logi, co komu i kiedy, co kto stracił a na stracenie czego był narażony. Jak już to będę miał ponapisuję pisma i wyślę mailami do was. Wydrukujecie to sobie, podpiszecie, ew. coś uzupełnicie i odeślecie do mnie. Chyba, że nie chcecie - wtedy niech mod zamknie temat lub wypieprzy go w cholerę, bo jeśłi nic nie zrobimy to cały ten wątek jest stratą czasu.
Over.
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |9 Sie 2005|, 2005 21:52   

_Mu. napisał/a:
Gówno o mnie wiesz. Pieprzysz.

Nikogo nie obraziłem i NIE ŻYCZĘ SOBIE, aby mnie obrażano !
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
leo
[Usunięty]

Wysłany: |11 Sie 2005|, 2005 13:49   

nieładnie... oj, bardzo nieładnie.
Trochę niektórzy przeholowali w tej dyskusji, więc proponuję już nie rozwijać wątku, tylko każdy, kto czuje że powinien coś zrobić (np. donieść na prokuraturę, ew. przeprosić forumowicza) niech to zrobi i dajmy spokój wewnetrznym waśniom - bo jak tak dalej pójdzie, to nie będzie potrzebny żaden haker, żeby rozpieprzyć to forum ;-(
- a szkoda byłoby....
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |12 Sie 2005|, 2005 10:44   

Hm - to i ja tu może cos powiem ;)
1. Po pierwsze - spokój bo spo bananku dostaniecie :)
2. Po drugie - Mu - świetnie że deklarujesz chęci zajęcia się sprawą ( osobiście uważam, że pomimo nikłych szans na pozytywne jej rozwiązanie czyli dorwanie kolesia, to i tak warto spróbować bo a nóż widelec się uda ) no ale o logi nie powinienes prosić sobie ot tak w poście bo wiesz jak jest - nie każdy czyta wszystko co napisane na forum i wielce prawdopodobne że np. admin nawet nie wie że coś byś chciał dostać - więc może uderz na PW do admina i spokojnie pogadajcie o tej kwestii.
3. Po trzecie - sie nie unos bo faktycznie Adam raczej nie uraził Ciebie ( no chyba że to tak odczytałeś ) no a jak sporo osobom wiadomo Adam w branży IT od wieeelu latek więc też ma pewnie jakies rozeznanie w realnych szansach odszukania takiegoż człowieka.

No a tak na koniec to się cieszmy że forum się udało uratować.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |15 Sie 2005|, 2005 14:25   

Well.
Po rozmowie parę dni temu na pw z RafAntkiem w kwestiach technicznych (której treści nie będę ujawniał na forum ogolnodostępnym) - czekam aż zostaną opracowane dane z serwera. W tej kwestii (tropienia włamywacza) oraz innych technicznych kontaktował się będę przez pw - z wiadomych względów. Ochota na dorwanie gnojka nie przeszła mi i nie przejdzie. Natomiast mam tu parę propozycji technicznych aby utrudnić takie przypadki w przyszłości. Przede wszystkicm uważam, że należy wyłaczyć możliwość czytania forum bez rejestracji. Ta zaś powinna wymagać posiadania niesproxowanego IP przez rejestranta oraz autoryzacji via mail. Nie są to jakieś straszne upierdliwości - widziałem podobne na innych forach a utrudni to anonimową obserwację forum. Druga kwestia - co do samego wątku - obawiam się, że czytanie go przez postronnych po 1. może stanowić zachętę do podejmowania podobnych prób, po 2. zaś stanowić ogromne źródło safysfakcji. Przedśmiertnej, co prawda, ale jednak. Poza tym niektórtzy gówniarze żyją chwilą obecną nie myśląc o skutkach dalszych niż kilkugodzinne.
Tymczasowo to tyle.
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |16 Sie 2005|, 2005 09:14   

Ja bym oprocz tego postawil wszystko na zabezpieczenie serwera przed podobnym zdarzeniem w przyszlosci. Czy ktos ma jakies sugestie co mozna by zrobic w tym kierunku i ile by to kosztowalo?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group