$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Rekord spalania w moim 2.9
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekord spalania w moim 2.9
Autor Wiadomość
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |23 Wrz 2004|, 2004 08:58   

kJoFoL - w ktorym miejscu sa te sroby ktore trzeba poluzowac aby dokonac regulacji ?
 
 
 
kJoFoL
[Usunięty]

Wysłany: |23 Wrz 2004|, 2004 09:06   

Pershing - zaraz pod kopula w sumie tak jak na tym rysunku :)
Najlepsze dojscie z lewej strony kopuly (jak patrzysz na silnik)
Przynajmniej u mnie.
 
 
Hubert
[Usunięty]

Wysłany: |23 Wrz 2004|, 2004 09:07   

Widze, ze caly czas dyskutujecie czy ustawia sie zaplon czy nie. naklejka moim zdaniem ostrzega zeby ktos przez przypadek nie przestawil wyprzedzenia zaplonu. Poza tym cewka jest podlaczona jest do palca rozdzielacza, ktory obracajac sie podaje iskre na odpowiednie cylindry. Ja widzicie nigdzie w tym ukladzie nie ma modulu , ktory moglby opoznic lub przyspieszyc zaplon. Szczegolnie , za kilkakrotnie przestawialem zaplon, przyspieszajac go lub opozniajac.

Pozdrawiam
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |23 Wrz 2004|, 2004 09:16   

Hejka

a może by ktoś napisał krok po kroku jak sciągnąć kopułkę i np: przeczyścić ją lub zobaczyć w jakim jest stanie palec rozdzielacza bez rozregulowania zapłonu. Bo kurdę ja tak jeżdzę i jeżdzę a może palec jest ku końcowi a ja nie wiem o ty :) choć na razie wszystko działa na dotyk sprężyny :)

Pozdrówka
Irek
 
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |23 Wrz 2004|, 2004 18:48   

chłopy obok na nalepce jest ostrzeżenie żeby zaworów NIE REGULOWAĆ są hydrauliczne.byłem we wtorek w serwisie na ustawienie zapłonu i niestety w 2,9 12v ZAPŁONU NIE USTAWIA SIĘ .ustawia się tylko punkt bazowy zapłonu ,żeby go ustawić podpieli się kompem i lampą stroboskopową.10 minutek roboty a 4dychy wzieli :shock:
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |24 Wrz 2004|, 2004 08:03   

Hej
No to w końcu sprawa rozwiązana :) a jeśli chodzi o zawory to na tej na klejce to tak nie są regulowane ręcznie, a ja w swoim 2.9 mam regulację na śrubę tyle, że na naklejce oczywiście nie są przekreślone tylko podane odpowiednie wartości co do luzu

Pozdrówka
 
 
 
jasam
[Usunięty]

Wysłany: |22 Lis 2004|, 2004 09:47   

jedni mówia że sie reguluje zawory w 2.9 inni zaś twierdza przeciwnie. Książka Etholtza i naklejka na pasie mówi że NIE. Ja zaś ze wzgledu na problemy z nierówną praca etc. i po zasięgnięciu opinii na tym forum regulowałem je z dobrym skutkiem (do czasu).
Teraz jednak jestem mądrzejszy i przy okazki zmiany głowicy chce ustawić "luz" we właściwy sposób. Jest jednak problem że nikt nie pisze jak powinno być. Osobiście uważam że luzu nie powinno być a nawet szklanki hydraulicze powinny być lekko zciśnięte(zeby nie łomotało). Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to bardzo bym prosił o przelanie jej na klawiaturkę ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group