$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Olej do Scorupek
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Olej do Scorupek
Autor Wiadomość
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |14 Paź 2004|, 2004 21:34   

u mnie zalany BP visco 3000 , a z olejami FORDA to ja dla odmiany słyszałem że to mobil :?: :?: :?:
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |15 Paź 2004|, 2004 00:18   

Qrcze w zasadze co za różnica - subiektywne opinie :) jeżeli olej spełnia specyfikację to powinno być OK a już czy to Castrol czy Mobil to chyba żadna różnica :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |15 Paź 2004|, 2004 17:51   

Różnica w cenie ;)
 
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |15 Paź 2004|, 2004 18:22   

i ponoć BP nie jest rozlewany w polsce :wink:
 
 
mar1975
[Usunięty]

Wysłany: |30 Paź 2004|, 2004 23:21   

Własnie zmieniłem olej- wlałem to co poprzedni właściciel stosował przez cały czas, czyli Mobil 1- 5W50, wcześniej wymieniany był co 10 tys, więc ja też tak będę robił.
 
 
Marcin Kiraga
[Usunięty]

  Wysłany: |14 Lis 2004|, 2004 14:49   Olej silnikowy ???

Witam wszystkich !
Mam jedno zasadnicze pytanie.Czy do mojego samochodu mogę wlać olej marki LOTOS SEMISYNTETIC 10W40?
Do tej pory zalewałem go MOBIL-em S 10w40.Co myślicie o polskim produkcie?
Pozdrawiam wszystkich scorpiomaniaków!
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |14 Lis 2004|, 2004 15:32   

w moim warsztacie uzywamy go do wielu innych marek pojazdow i jak do tej pory nie bylo zadnych negatywnych uwag to juz nie te czasy ze oleje byly jakosciowo marne, w koncu ktos na podstawie badan okreslil jego parametry i potwierdzil to certyfikatem tak wiec nie ma co sie bac sam na nim smigam moim wielorybem
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |14 Lis 2004|, 2004 16:50   

Lej, nie ma co przepłacać.
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |14 Lis 2004|, 2004 19:27   

ja lałem 1 raz lotosa i 2 razy orlen i nie narzekałem chodził jak złoto....
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |15 Lis 2004|, 2004 08:35   

a ja wlasnie po zakupie scorpio przerzucilem sie z tanich polskich olejow na mobil1. sam nie wiem dlaczego. pewnie lubie ten samochd ale 120 zl za 4 lity i okolo 30 zl za litrowe opakowanie to troche jest. pisze o 10w40.
pozdrawiam
maciek
 
 
jasam
[Usunięty]

Wysłany: |15 Lis 2004|, 2004 10:03   

ja też leje to oleum, reszta jak pisze fructon
 
 
Jacek EL
[Usunięty]

Wysłany: |15 Lis 2004|, 2004 11:40   

lejac olej pamiętajcie nie tylko o jego klasie lepkości ale również o klasie jakości. Mówiąc łopatologicznie Wyznaczają ją literki a nie cyferki . Według API najlepsza swiatowa klasa dla benzyniaków to SL a dla diesli CF. Oleje mające te symbole sa w porzo bez względu na nazwę brandu. Tej klasy do niedawna nie miał nawet Mobil 1 - obecnie coraz wiecej producentów ma taka jakość. Ja jeżdżę na PLATINUM (orlen oil) SL 0W/50 i jest to jeden z najlepszych olejów na świecie, posiadający specjalne dodatki wznoszące go na wyzyny technologiczne. Wiem że Platinum szykuje teraz olej super-high, którego nie trzeba bedzie wymieniać przez 30 000 km. ...
 
 
maakee
[Usunięty]

Wysłany: |15 Lis 2004|, 2004 12:32   

Coś mi sie nie chce wierzyć w taką cudowną jakość tego oleju. Tak samo jak z gazem, jak zatankuje na Shellu to prawie róznicy nie czuje pomiędzy gazem a benzyna a jak zatankuje na Orlenie to różnica jest ogromna.
Tak samo z olejem. W poprzednim samochodzie lałem tylko "zachodnie" oleje. Na początku syntetyk (orginalny producenta samochodu), później jakiś bałwan w serwisie nie zapytał sie i wlał mi mineralny ELF, a późiej od 100kkm z powrotem jeździłem na syntetyku tyle że Mobil 1. I az do momentu sprzedaży samochód nie brał oleju i chodził jak żyleta a przebieg miałem 210kkm. Zagazowany był od 180kkm i najlepsze jest to że jak zmieniałem olej to wypływał prawie w takim samym kolorze jak wlałem czyli był przeźroczysty i miał kolor złoty a nie czarny. I wcale przez ten czas go nie oszczędzałem. Dodam tylko że poprzedni samochód to był Fiat Uno z silnikiem 1.4.
Nie wierze zabardzo w taki "tygrysi skok" jakości olejów orlenu. Wole przepłacić i miec święty spokuj z silnikiem, niz ciut zaoszczędzić i później miec wydatki.
Ps.
Co z tego że będzie można olej wymieniac co 30000km jak bedzie kosztował tyle co wymiana normalnego po 15000km, a co z filtrem- też ma byc wymieniany co 30000km, jak tak to napewno nie będzie kosztował 30zł ?
 
 
orfe
[Usunięty]

Wysłany: |15 Lis 2004|, 2004 12:43   

Ja zalewam swojego oryginalnym olejem forda XR+ - to półsyntetyk 10W40. Sprawdza się fantastycznie. Mój poprzedni scorpio przejechał na nim 130tys km i na miarkę oleju zerkałem tylko z nudów :) nie brał ani kropelki i silnik bardzo cicho pracował. Jak kupiłem obecną maszynę była zalana orlenem - w silniku klepał jeden popychacz. Po zalaniu olejem forda popychacz zamilkł a silnik generalnie się trochę wyciszył. Polecam ten olej zwłaszcza, że nie jest drogi - ok. 90 zł za 5l
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |15 Lis 2004|, 2004 15:54   

lej nie ma co przepałacać i tak rozlewany z jednej dużej beczki za wyjątkiem Texaco i valvoline reszta rozlewana w Polsce tylko etykiety inne się przykleja. Ostatnio ktoś mówił że lata drugi rok na oleju marki "OLEJ SILNIKOWY" z pobliskiego gigamarketu i silnik jakoś żył
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group