$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Jak wyjąć piny z wtyczek w MKIII
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wyjąć piny z wtyczek w MKIII
Autor Wiadomość
toyman 


Auto: różne Fordy
Dołączył: 22 Sie 2016
Skąd: Łańcut
Wysłany: |7 Gru 2020|, 2020 12:17   Jak wyjąć piny z wtyczek w MKIII

Jestem w trakcie regeneracji wiązki z moim Scorpio 2.0 16V z '95. Zdecydowałem się na wymianę wszystkich kabli i jakoś to idzie.

Jest natomiast kilka punktów, gdzie na razie się rozbiłem o banalną sprawę tj. jak na Boga wydłubać piny z wtyczek. Mowa o wtykach "boschowskich" na wtryskach (ta plastykowa "listwa" na wtryskach 1-3) oraz te wtyczki z okrągłymi pinami na CTS i IAT. Z wtyczek wtrysków wydłubałem to niebieskie zabezpieczenie, ale mimo, że wiem jak teoretycznie jest zbudowany sam pin - nie jestem w stanie zrobić tak, żeby nacisnąć ta blokadę. Kupiłem nawet odpowiedni zestaw "wytrychów" do pinów, ale po 6 godzianch walki z jedną wtyczką poddałem się.

Podobnie jest kwestia z tymi wtyczkami od czujnika temperatury płynu i powietrza - nie wiem nawet jak wyciągnąć to białe zabezpieczenie. W teorii można to zrobić od tyłu po wyjęciu silikonku zabezpieczającego przed wilgocią. Dłubałem, kombinowałem ale nie chcę ich połamać więc po prostu pytam.
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Pomógł: 77 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |7 Gru 2020|, 2020 19:51   Re: Jak wyjąć piny z wtyczek w MKIII

toyman napisał/a:
Jestem w trakcie regeneracji wiązki z moim Scorpio 2.0 16V z '95. Zdecydowałem się na wymianę wszystkich kabli i jakoś to idzie.

Jest natomiast kilka punktów, gdzie na razie się rozbiłem o banalną sprawę tj. jak na Boga wydłubać piny z wtyczek. Mowa o wtykach "boschowskich" na wtryskach (ta plastykowa "listwa" na wtryskach 1-3) oraz te wtyczki z okrągłymi pinami na CTS i IAT. Z wtyczek wtrysków wydłubałem to niebieskie zabezpieczenie, ale mimo, że wiem jak teoretycznie jest zbudowany sam pin - nie jestem w stanie zrobić tak, żeby nacisnąć ta blokadę. Kupiłem nawet odpowiedni zestaw "wytrychów" do pinów, ale po 6 godzianch walki z jedną wtyczką poddałem się.

Podobnie jest kwestia z tymi wtyczkami od czujnika temperatury płynu i powietrza - nie wiem nawet jak wyciągnąć to białe zabezpieczenie. W teorii można to zrobić od tyłu po wyjęciu silikonku zabezpieczającego przed wilgocią. Dłubałem, kombinowałem ale nie chcę ich połamać więc po prostu pytam.

Te standardowe dwupinowe rzadko kiedy udaje się rozebrać
Najprościej jest kupić nowe
Tych na plastikowej listwie nawet nie próbuj rozebrać
Nawet mając bardzo dużą wprawę ciężko jest rozebrać tak aby nie uszkodzić
W tym szczególnym przypadku odizoluj tylko kawałek przewody przy samym pinie i dolutuj nowy przewód
Nierozbieralna jest też od czujnika ciśnienia oleju i chyba od czujnika temperatury na zegary (jeżeli jest tam jednopinowa)
ACT i ECT mają dość łatwo rozbieralne wtyczki bo wyjęciu blokady
Jak będziesz miał z tym problemy to dzwoń

[ Dodano: |7 Gru 2020|, 2020 19:53 ]
toyman napisał/a:
nie wiem nawet jak wyciągnąć to białe zabezpieczenie

Te białe zabezpieczenia trzeba wydłubać

[ Dodano: |7 Gru 2020|, 2020 19:55 ]
Oczywiście od przodu wtyczki :)
_________________
Scorpio forever
 
 
toyman 


Auto: różne Fordy
Dołączył: 22 Sie 2016
Skąd: Łańcut
Wysłany: |8 Gru 2020|, 2020 13:20   

Dzięki. Myślałem, że jestem na to za głupi :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group