$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Pierwsza Skorupa MK2- kilka drobnych problemów
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza Skorupa MK2- kilka drobnych problemów
Autor Wiadomość
papson10 
Jazda!


Auto: MK III,'95 2.0 ABS + LPG, Manualna
Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2014
Skąd: Wasilków
  Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 09:42   Pierwsza Skorupa MK2- kilka drobnych problemów

Witajcie drodzy użytkownicy forum. Niedawno zakupiłem Skorupę MK II i jestem z niej bardzo zadowolony, ale jak wiadomo w autach używanych nie ma co liczyć na pełną sprawność. Dlatego pisze tutaj by uzyskać pomoc z waszej strony w moich drobnych naprawach.

Przeszukiwałem forum ale że jestem jak na razie Laikiem w sprawach mechanicznych i dopiero się tego uczę; często i gęsto nie łapałem o co B. A szukając po tagach również często nie miałem pojęcia tak na prawdę czego mam szukać.

Liczę na waszą pomoc bo wiąże z tym autkiem nadzieje. I chcę żeby jeszcze parę ładnych lat pojeździło. Jeśli ktoś może podrzucić mi info odnośnie moich problemów.

1 Gdy jadę z prędkością do ok 70 km/h to coś strasznie huczy mi z tyłu samochodu. Prawdopodobnie lewe tylne koło.

Chciałem podnieść samochód by sprawdzić czy jest tam jakiś luz, podniosłem lewarek na około 30-40 cm do góry ( aż mi się skończył)
KOŁO ani drgnęło, jak jak jest tak było. Za mały lewarek czy coś źle robię?
Warto wspomnieć że brakuje ręcznego :)

2 Na zimnym silniku rwie mi gaz i często silnik gaśnie. Ale jak go rozgrzeje na benzynie przejadę z 2-3 km jest spoko i ładnie chodzi na gazie.

3 Coś mi zaczyna piszczeć od momentu włożenia kluczyka do stacyjki. Jakby z pod przedniej szyby.

4 Ktoś ma jakiś sposób na sprawdzenie poziomu płynu chłodniczego? Mam tak uwalony od środka zbiornik że nie widzę gdzie jest poziom...

Mam jeszcze parę pytań i problemów nie pasujących do działu ale zostawię je od razu tutaj.

A. Widzę duże ogniska rdzy na progach. Jest gdzieś w sieci przepis jak zrobić te zaprawki czy jak to tam się nazywa?
B. Szybert nie działa
C. Lusterka nie działają
D. Amortyzatory wydają się dość mięknie ale nie wiem jak jest u was.
E. Gdzie jest ta druga skrzynka z bezpiecznikami? Pierwsza na wysokości akumulatora od strony pasażera, a druga?
F. Wydaje mi się że mam słabe ładowanie akumulatora. Zostawiłem go na 2 godziny - nei chciał odpalić. Wcześniej przed i po incydencie zawsze odpala.
G. Koła mi się wydają lekko nie naturalnie przechylone. Sama geometria kuł to naprawi.
H. Czekam na wasze porady dotyczące użytkowania tego pojazdu. By mi długo służył.
I Kontrolka od ABS i kontroli trakcji cały czas się świecą od momentu odpalenia. kontrolka od poduszki powietrznej miga.
J Przy maksymalnym skręcie kół Straszynie piszczy gdy zaczynam jechać.

Pozdrawiam i bardzo dziękuje za odpowiedz. :)
_________________
Pomocy jestem Laikiem...
Ostatnio zmieniony przez papson10 |1 Maj 2014|, 2014 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vaux 
FSTMember073



Auto: Jumper 2.2 HDi 2007
Pomógł: 11 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Mar 2005
Skąd: Puławy
Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 10:50   

Przede wszystkim pamietaj zeby na forum szukac w dziale mk3 jesli masz wieloryba bo podzial modelowy z allegro nie jest trafny...To co Ci piszczy po kluczyku w stacyjce to pewnie przytarty wentylator nawiewu a co do reszty niech sie wielorybiarze wypowiedza ;)
_________________
V6 Team
Jest: 12V3 i 12V6
Był: Sedan Ghia 2.9 12V6 '93 ASB BLOS
Był: Ghia 2.9 12V6 '90 MSB & Lift 2.0 DOHC '91
 
 
papson10 
Jazda!


Auto: MK III,'95 2.0 ABS + LPG, Manualna
Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2014
Skąd: Wasilków
Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 12:54   

Vaux napisał/a:
Przede wszystkim pamietaj zeby na forum szukac w dziale mk3 jesli masz wieloryba bo podzial modelowy z allegro nie jest trafny...To co Ci piszczy po kluczyku w stacyjce to pewnie przytarty wentylator nawiewu a co do reszty niech sie wielorybiarze wypowiedza ;)


Kurcze gdzieś jest rozpiska? Bo mam samochodzik z 1995 roku, faktycznie wieloryb , a w dowodzie też mam wbite że II więc tak napisałem.

Też tak podejrzewam że to wentylator. Tylko zauważyłem że załącza się od razu po włożeniu kluczyka? Jestem ciekaw dlaczego. I wieje nawet w pozycji 0 ???
_________________
Pomocy jestem Laikiem...
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 14:21   

1. Pewnie lozysko
Napewno masz oryginalny podnosnik ? kolo sie powinno podniesc bez problemu.
Wez jakas zabe jak masz i podnies go do gory za wachacz.

2. Zawsze powinno sie zagrzac silnik zanim przelaczysz na gaz, automat przelacza przy odpowiedniej temperaturze plynu chlodzacego(w lecie prawie odrazu w zimie po 2-3 km)
Reduktor musi byc ogrzewany plynem zeby nie zamarzal

3. Pewne wentylator, na forum masz opisy jak zmienic wentulator bez rozpinania klimatyzacji

4. Nie pamietam czy czasami pod max jak sie naleje plyn to czy nie widac go przez korek. Ale nie daje sobie glowy uciac

A. Na forum nie wiem czy jest, ale ogolnie to mnostwo informacji na ten temat znajdziesz lacznie z filmikami. Pytanie czy sie oplaca czy nie lepiej oddac do lakiernika

D. Od biedy sprawdz na stacji diagnostycznej za 20-30 zl. test taki sobie ale lepsze niz nic.

E. Na podszybiu po drugiej stronie przy kierowcy

F. Slabe ladowanie czy cos Ci prad ciagnie ? Jaki masz pobor pradu, moze sie skrzynki klaniaja

G. W ktora strone?

H. Wszystko masz na forum, poczytaj o mk3 pare dni i bedziesz wiekszosc wiedzial

I. Albo czujnik albo modulator(masz opisane na forum) Co do poduszki moze wtyczki pod fotelami, moze tasma w kierownicy a moze brak poduszek.

J. Piszczy z kola czy spod maski, na postoju czy jak jedziesz ? :)
Jak kolo to pewnie lozysko, jak spod maski to pompa przy maksymalnym skrecie wydaje taki dzwiek.

Generalnie nie ma co od nowa wszystkiego odkrywac jak tu niektorzy lubia robic :)
O socorpio mozesz tutaj czytac tygodniami, najpierw poszukaj, poczytaj a pozniej dopytywac o szczegoly :)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
papson10 
Jazda!


Auto: MK III,'95 2.0 ABS + LPG, Manualna
Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2014
Skąd: Wasilków
Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 15:39   

Witaj. Dziękuje za wyczerpujące info. Kupiłem sutko dosłownie puste,brak lewarka i tych rzeczy. Samo auto, a mam lewarek taki gówniany trapezowy.

Piszcze raczej z pod maski przy ruszaniu na maksymalnym skręcie.

Czyli co na gazie nie odpalać? Bo odpalam teraz na gazie i jadę...

Czym lub u kogo mogę sprawdzić pobór mocy?

Co do kół mogę porobić parę fotek

A do tego piszczenia z pod szyby, to chyba da się z tym żyć? czy nie bardzo na dłuższą metę?

Pozdrawiam
_________________
Pomocy jestem Laikiem...
 
 
konrad85 
502 997 723



Auto: '95 2.9 COSS ASB GHIA sedan+LPG
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Gru 2012
Skąd: Lublin Swoboda
Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 16:13   

papson10 napisał/a:
Czyli co na gazie nie odpalać? Bo odpalam teraz na gazie i jadę...

więc tak nie rób bo problemów sobie narobisz

[ Dodano: |1 Maj 2014|, 2014 17:15 ]
papson10 napisał/a:
Też tak podejrzewam że to wentylator. Tylko zauważyłem że załącza się od razu po włożeniu kluczyka? Jestem ciekaw dlaczego. I wieje nawet w pozycji 0 ???

miałem taki objaw jak HBC mi padło
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 16:17   

Jeśli wentylator nawiewu popiskuje, to wkońcu sie zatrze, a do tego pierw uwali HBC(jesli masz klimatronik) wiec wtedy beda i koszta naprawy i brak nawiewu.
 
 
papson10 
Jazda!


Auto: MK III,'95 2.0 ABS + LPG, Manualna
Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2014
Skąd: Wasilków
Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 16:21   

Ok dzięki za info.

tutaj fotki kółek i rdzy

http://www.fotosik.pl/pok...1884d7c412.html
http://www.fotosik.pl/pok...6170dfbb07.html
http://www.fotosik.pl/pok...b17edc36c2.html
http://www.fotosik.pl/pok...a636a11d79.html

Pozdrawiam
_________________
Pomocy jestem Laikiem...
 
 
masa300789 


Auto: Mondeo 2,5 v6
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Skąd: Prudnik
Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 16:22   

Usiadz i na spokojnie poczytaj o wielorybkach, po koleIi co tam kto pisze :) Czeka Cie niestety 99% przypadkow opisanych w dziale "problem" ,ale nie zniechecaj sie :P
_________________
Pozdrawiam Robert
 
 
papson10 
Jazda!


Auto: MK III,'95 2.0 ABS + LPG, Manualna
Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2014
Skąd: Wasilków
Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 16:26   

Jankes napisał/a:
Jeśli wentylator nawiewu popiskuje, to wkońcu sie zatrze, a do tego pierw uwali HBC(jesli masz klimatronik) wiec wtedy beda i koszta naprawy i brak nawiewu.


co to HBC ? - poprosiłem o rozkodowanie modelu :) wiec się może dowiem czy mam takowy klimatronik itp.
_________________
Pomocy jestem Laikiem...
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 16:27   

O kurcze troszke zjedzony...

Progi i pewnie podłużnice nie istnieją, zawias z tyłu klapniety na maksa.

Jeśli chcesz go zostawić i naprawiać to czeka Cie długa droga...
 
 
papson10 
Jazda!


Auto: MK III,'95 2.0 ABS + LPG, Manualna
Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2014
Skąd: Wasilków
Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 16:30   

a co z tymi kołami. są w miarę ok? da się jeździć czy mi się w oczach je**** :P ???
_________________
Pomocy jestem Laikiem...
 
 
masa300789 


Auto: Mondeo 2,5 v6
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Skąd: Prudnik
Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 16:31   

Da sie jezdzic :) masz caly tyl mocno oklapniety tzn sprezyny i amory
_________________
Pozdrawiam Robert
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 16:33   

Dokładnie jezdzic sie da, ale oponki bedzie zjadało bo masz mega negatyw z tyłu.
 
 
papson10 
Jazda!


Auto: MK III,'95 2.0 ABS + LPG, Manualna
Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2014
Skąd: Wasilków
Wysłany: |1 Maj 2014|, 2014 16:37   

A po ludzku? Trzeba zapewne jechać do kogoś by ustawił geometrie kół? Czego to wina? I jak to możliwie naprawić?
_________________
Pomocy jestem Laikiem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group