$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Malowanie proszkowe (Felgi / wszystko inne)
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie proszkowe (Felgi / wszystko inne)
Autor Wiadomość
ramanujan 


Auto: '88 2.9 Manual HB +LPG
Wiek: 34
Dołączył: 10 Maj 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: |23 Lut 2014|, 2014 11:59   Malowanie proszkowe (Felgi / wszystko inne)

W sumie nigdy nie napisałem na forum że mogę komuś pomalować w prochu rzeczy.
Pracuje w firmie która m.in zajmuje się malowaniem proszkowym,
mogę załatwić za promocyjną cenę pomalowanie takich pierdół jak:
felgi, dekle zaworów, podpórki, zbiorniki, elementy zawieszenia, ramy motocyklowe,
sprężyny...

Na codzień mieszkam w wawie, praca w czosnowie za łomiankami. Jeśli ktoś z okolic będzie zainteresowany..

Mam nadzieję że nie jest zbyt marketingowo:
Gość który maluje robi felgi od 5 lat, a malowaniem proszkowym w adalu zajmuje się od 20 lat - więc fele są malowane dobrze, porządnie.
po malowaniu proszkiem (przeważnie 1-2 warstwy, zależnie od życzeń) dochodzi jeszcze bezbarwny ochronny. Możliwe jest cieniowanie, tzw grafit, efekt metalika, polerowanie (które odradzam cenowo) itp.

wiem że takie felgi jak się zrobi w proszku to jeździ się całorocznie bo nie boją się zimy czy soli. nie ma potrzeby ich chronienia przed zimą, przy takim użytkowaniu wytrzymują wiele wiele lat. Widzę jak wyglądają 5-cio letnie jeżdżone całorocznie felgi Matejki. (Matejko to ten malarz, the best-ciak w naszej firmie).
Śrutujemy sami ale jak się trafi ktoś kto sobie sam - to żaden problem. Ludzie chcieli na własną rękę, szukali ale i wszystko co znajdowali było cenowo drożej jak u nas.
Piaskowanie felg odradzam, bo alu to jednak stop miękki, doświadczenia chłopaków mówiły że drobiny piasku potrafiły się wbić w materiał i wypadały podczas wygrzewania gdy aluminium pracuje cieplnie - zostawały kraterki. w innych wypadkach - jak kto woli.

sam jeżdżę na 2 kpl w proszku, nie wliczając osprzętu wozu (bak, pokrywy zaworów, drążki, podpórki, sprężyny).

Jako ciekawostka: najbardziej pojechane rzeczy które widziałem że matijas malował w proszku to ceramika i drewno (chyba nawet mdf?). Podobno się nie da, hehe..

Foty robione komórką więc miej wyrozumiałość ;-)
https://drive.google.com/folderview?id=0B-bWHdOJEx7ANHVJR3Z2ZGNBQzg&usp=sharing

kontakt: kod.krzysiek@gmail.com / 794 660 695 (nie zawsze odbiorę)
cennik przykładowy załączyłem, czas oczekiwania - zależy od sezonu i terminów, zwykle 2-3 dni
Felgi jeśli to komuś na rękę "zawiezę" i "przywiezę" gdzie czeba
---------------------------------------------------------------------------------
Dla jasności dopisuje że w ramach malowania jest wykonywane śrutowanie i docieranie felgi. Zdarzały mi się też felgi takie duże do ciężarówek. takie też się dają malować.

Kolor w zasadzie nie ma wpływu na cenę, dodatkowe gadżety jak cieniowanie, przypruszenie "srebrzanką" dla efektu skrzenia - do ustalenia, nie powinny wpłynąć na cenę.

Kolega chciał mieć czarne felgi super-sportowe z czerwonym paskiem jak w autach sportowych.. dostał.. też możliwe, tylko sam siedział i ręcznie wycierał proszek z obszaru "paska".. ;-P jeśli kto takie będzie chciał, zapytam o to.

pozdr
Krzysiek
Ostatnio zmieniony przez ramanujan |23 Lut 2014|, 2014 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |23 Lut 2014|, 2014 12:31   

Widziałem prace, potwierdzam, sa super :)
 
 
daras38 


Auto: Sierra sedan 1987.2.9 12V,manual,sedan,ABS
Wiek: 56
Dołączył: 29 Sty 2011
Skąd: Zgierz
Wysłany: |23 Lut 2014|, 2014 12:33   

Wysłałem e-maila.
 
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |23 Lut 2014|, 2014 22:39   

W samą porę :D
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |24 Lut 2014|, 2014 10:57   

ramanujan, cennik to już jest po promocji czy wyjściowa cena ?
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
YaKuZ 
MK1 ONLY?



Auto: Nie Volvo :P
Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2007
Skąd: Puławy
Wysłany: |24 Lut 2014|, 2014 11:07   

a z polerką rantu da rade?
_________________
VoY
Karawan Ghia z Wężem na RSie MSB
Scorpio Ghia BOA Liftback ASB
Scorpio GHIA MK1 '90 2,9 12V6 MSB :)
Scorpio MK1 90' 2,9 12V6 MSB
 
 
 
ramanujan 


Auto: '88 2.9 Manual HB +LPG
Wiek: 34
Dołączył: 10 Maj 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: |24 Lut 2014|, 2014 19:43   

YaKuZ, Hej, polerkę da radę, ale odradzam ze względów cenowych. Kiedyś polerowali chłopaki w koopie, teraz sami to robią, musiał bym dopytać jak to cenowo teraz wygląda. Wiem że kiedyś to bardzo komplikowało robotę i chyba podwajało cenę.. Chodziło o to że trzeba było najpierw spolerować rant, a potem dopiero malować, i to starannie zdejmując farbę z rantu. Kupa roboty a nie robili malowanie -> polerowanie rantu bo to by naruszało krawędź farby - chyba każdy rozumie.

Struna, od tego może coś być do urwania, ale nie mogę obiecać ile - np. jeśli mają mniej roboty to więcej, jak jest kupa roboty (sezon) i chłopaki zostają po nocy żeby górę felg obrobić, a ja im jeszcze rzucałem felgi i klient sobie życzył na szybko.. rozmowa też była zupełnie inna. Także tu jest różnica czy zewnętrzna firma która nam śrutuje graty policzy mi coś taniej..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group