$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - LCD czy PLAZMA
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
LCD czy PLAZMA
Autor Wiadomość
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |18 Lis 2012|, 2012 12:05   

fajnie się temat rozwija czytam z zapartym tchem :)

a jak już coś kupię to tutaj napiszę :)


jak na razie ciągle na tapecie jednak plazma
_________________
Ford Ranger Wildtrak 2020
Peugeot 508 2.0 Hybryd4
Fiat Sedici 2.0 MultiJet 4x4
Mundek 99r. 2.5 V6 sedan
był
Pacifica 2006 3.5 V6 4x4
 
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |18 Lis 2012|, 2012 12:34   

Adam_2000 napisał/a:
ford2fast napisał/a:
Sprawdziłem kiedyś uniwersalność Logitecha i okazała się cokolwiek słaba :)
Kody z bazy nie działały :roll:
+ Do tego tandetne wykonanie...

Klepiesz w tę klawiaturę, tylko po to, żeby klepać.

Wspaniały wpis waćpana wiele wnoszący do tematu :):
_________________
Scorpio forever
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |18 Lis 2012|, 2012 12:50   

A co, myślisz że tylko Ty masz patent na pisanie idiotyzmów ?
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
Ostatnio zmieniony przez Adam_2000 |18 Lis 2012|, 2012 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |18 Lis 2012|, 2012 15:49   

Adam_2000 napisał/a:
A co, myślisz że tylko Ty masz patent na pisanie idiotyzmów ?

Dziękuję , że nie zostawiasz mnie samego na tym padole łez :):
_________________
Scorpio forever
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |19 Lis 2012|, 2012 00:11   

ford2fast napisał/a:

Sprawdziłem kiedyś uniwersalność Logitecha i okazała się cokolwiek słaba :)


na kilka osob ktore znam i maja logitecha tyko jedna ma problem z jednym urzadzeniem, a u mnie nie dzialala jedna funkcja na jednym urzadzeniu(do poprawy w 5 min)

ford2fast napisał/a:

+ Do tego tandetne wykonanie przekonały mnie do spuszczenia urządzenia na allegro i zakupienie

[/quote]

hahahah to pokazalo ze jak zwykle nie masz pojecia o czym piszesz.
wypowiadaj sie moze w kwestaich o ktorych masz chociaz cien pojecia :)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |19 Lis 2012|, 2012 00:32   

sobolaqe napisał/a:
ford2fast napisał/a:

Sprawdziłem kiedyś uniwersalność Logitecha i okazała się cokolwiek słaba :)


na kilka osob ktore znam i maja logitecha tyko jedna ma problem z jednym urzadzeniem, a u mnie nie dzialala jedna funkcja na jednym urzadzeniu(do poprawy w 5 min)

To możesz mnie spokojnie zaliczyć jako drugą osobę :)
Zakupiłem ten wynalazek do obsługi konkretnego sprzętu
Pomimo tego , że niby było w bazie danych obsługiwana była tylko funkcja ON/OFF :):
Jeżeli dla Ciebie oczojebliwy niebieski wyświetlacz i maleńkie literki są szczytem elegancji i funkcjonalności to gratuluję gustu :)
A plasticzana zalatująca tanią taniością obudowa to już praktycznie przy powyższych wadach bez znaczenia :roll:
Chyba nigdy nie miałeś w ręku porządnie wykonanego lotnika :)

[ Dodano: |19 Lis 2012|, 2012 00:42 ]
Miałem ten wynalazek kilka lat temu i widzę , że teraz nawet technika poszła u nich do przodu
Jedyny plus to zmiana wyświetlacza z blueblueblue na kolorowy
Literki nadal mrówczane mikroskopijnej wielkości :)
Może i dali lepszy materiał na obudowę , ale nie mam zamiaru tego kupować aby się o tym przekonać :)
_________________
Scorpio forever
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |19 Lis 2012|, 2012 09:38   

Speedo napisał/a:
oj bo Ty jak typowy polak, kupiles terewizor od niemca ze szperow i bol, pilota nie dali i probojesz jakos ogarnac logitechem

Nie od niemca tylko od amerykana i nie telewizór tylko Nakamichi CA7 :)
Za używanego pilota wołają 300USD to trochę mi było żal tyle na lotnika wydać :):
_________________
Scorpio forever
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |19 Lis 2012|, 2012 09:58   

Speedo napisał/a:
ford2fast napisał/a:
Za używanego pilota wołają 300USD


to jakby ciut taniej niz ten maranc co wlepiles

Za Maranztza dałem 100 złociszów z wysyłką :)
Akurat za tyle sprzedałem dwa czy trzy lata temu Harmony :)
_________________
Scorpio forever
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |19 Lis 2012|, 2012 13:09   

ford2fast napisał/a:

Miałem ten wynalazek kilka lat temu


oraz
ford2fast napisał/a:

Może i dali lepszy materiał na obudowę , ale nie mam zamiaru tego kupować aby się o tym przekonać :)


No to widzisz, sam pokazujesz ze nie masz pojecia o czym piszesz.
Bazujesz na doswiadczeniach sprzed paru lat a ja pisze o czyms co jest obecnie.
Czyli nie wiesz nic ani o obecnej kompatybilnosci z innymi urzadzeniami(nawet mozna to online sprawdzic bez kupowania) ani o jakosci wykonania bo nawet nie widziales tego co krytykujesz.
pelen obiektywizm :-d

Tak jak bym Ci wmawial ze komputery PC to szmelc i maja kiepska grafike, bo mialem 386 i grafika byla kiepska, a Apple to ma teraz taka super grafike.
Moze teraz PCty maja lepsza grafike niz VGA, ale nie mam zamiaru tego kupować aby się o tym przekonać :)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
Ostatnio zmieniony przez sobolaqe |19 Lis 2012|, 2012 13:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |19 Lis 2012|, 2012 19:45   

Adam_2000 napisał/a:
ford2fast napisał/a:
Sprawdziłem kiedyś uniwersalność Logitecha i okazała się cokolwiek słaba :)
Kody z bazy nie działały :roll:
+ Do tego tandetne wykonanie...

Klepiesz w tę klawiaturę, tylko po to, żeby klepać.


Musze sie z F2F zgodzic, Logitech to porazka, przeladowany soft, chimeryczna i pretensjonalna funkcjonalnosc, irytujace "samouczki"...

Ogolnie pordukty Logitech to ja szerokim lukiem za wyjatkiem przewodowych klawiatur i myszek ale w wersji OEM - wtedy jakosc adekwatna do ceny.
Ostatnio zmieniony przez pandy |19 Lis 2012|, 2012 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |19 Lis 2012|, 2012 22:53   

pandy napisał/a:

Musze sie z F2F zgodzic, Logitech to porazka, przeladowany soft, chimeryczna i pretensjonalna funkcjonalnosc, irytujace "samouczki"...


Pandy
Ja jakos wole konkrety w dyskusjach a nie slowa rzucane na wiatr.

Tak szczerze to o czym mowisz(o sofcie o samouczkach).

Ja sam jak i Ty mowisz kupuje/kupowalem glownie OEMowe klawiatury i myszki Logitecha kotre po dzis dzien sobie chwale i zlego slowa powiedziec nie moge.

Ale np pilot HarmonyOne jakos nie przyspozyl mi zadnych klopotow.
Ani przeladowany soft, ani samouczki denerwujace. Wyciagniete z pudelka po parunastu min konfiguracji poprostu dziala(i to od kilku lat w tym od jakis 2 w czynnym uzyciu przez dziecko :P
Wiec nie zlicze ile razy pilot wyladowal na ziemi czy byl zalany.
Wystarczy wytrzec i wyglada jak nowy.

Wiec ciezko mi sie zgodzic z krytycznymi uwagami bez podania zadnych argumentow, a chetnie ich wyslucham.

ponadto teraz mi sie przypomnialo mam jeszcze taki sprzet
http://www.logitech.com/p.../extreme-3d-pro

tez ma z 6-7 lat jak nie lepiej i dziala do dzisiaj bez problemu.
wiec ciezko mi sie zgodzic odnosnie tandetnego wykonania sprzetu logitech bo mam i uzywam wiele ich produktow od lat i zlego slowa powiedziec nie moge :)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |22 Lis 2012|, 2012 09:52   

Harmony kupiłem tylko i wyłącznie aby móc sterować funkcjami Nakamichi CA7 :)
sobolaqe napisał/a:
nie wiesz nic ani o obecnej kompatybilnosci z innymi urzadzeniami(nawet mozna to online sprawdzic bez kupowania)

Jeżeli nie jest to dla Ciebie za trudne spróbuj sobie wyobrazić , że dokonałem tego ogromnego wysiłku umysłowo - intelektualnego połączonego z wirtuozerią w eksploracji strony logitecha i przed kupnem sprawdziłem iż firma ta PODOBNO posiada w bazie kody do tego urządzenia
Gdy stałem się posiadaczem tego badziewia oczywiście wgrałem te kody i okazało się że działa tylko ON/OFF :):
Zadzwoniłem do wsparcia technicznego firmy gdzie dowiedziałem się , że ich baza kodów działa na zasadzie kupopedii , użytkownicy lokują w niej kody a inni potem próbują z nich korzystać
Powiedziano mi też wyraźnie , iż firma logitech nie ponosi ŻADNEJ odpowiedzialności za kody umieszczone w serwisie :):

Zapytałem też czy usuną wadliwe kody i odpowiedź była negatywna :)
W ciągu tych kilku lat NIC się nie zmieniło , wczoraj pożyczyłem od kolegi Harmony i ponownie wgrałem obecne kody do Nakamichi CA7
Efekt ten sam :):
sobolaqe napisał/a:
No to widzisz, sam pokazujesz ze nie masz pojecia o czym piszesz.
Bazujesz na doswiadczeniach sprzed paru lat a ja pisze o czyms co jest obecnie.

Kieruję Twoje własne słowa do Ciebie - nie masz pojęcia o czym piszesz :)
Jeżeli nie wierzysz kup Nakamichi CA7 i spróbuj go sterować swoim Harmony :):
I żeby nie było , że jestem wrogiem tej firmy
Na co dzień posługuję się myszkami logitecha i uważam je za jedne z lepszych :)
_________________
Scorpio forever
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |22 Lis 2012|, 2012 10:43   

ford2fast napisał/a:
Nakamichi CA7

No fakt, właśnie sprawdziłem - na pralkę i lodówkę też nie działa.
Ale szajs ;/
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |22 Lis 2012|, 2012 10:50   

sobolaqe napisał/a:
pandy napisał/a:

Musze sie z F2F zgodzic, Logitech to porazka, przeladowany soft, chimeryczna i pretensjonalna funkcjonalnosc, irytujace "samouczki"...


Pandy
Ja jakos wole konkrety w dyskusjach a nie slowa rzucane na wiatr.


Tak szczerze to o czym mowisz(o sofcie o samouczkach).



Moge napisac ale nie bedzie to chyba dla nikogo interesujace.

Zawodowo uwiklany jestem rowniez w testy IR - w mojej firmie uzywamy uniwersalnych pilotow Logitecha (nie podam Ci dzis modelu w kazdym razie model z wyswietlaczem LCD)
Nowy produkt, nowy kod IR i czesto nowy pilot - dlatego uniwersalny Logitech.
by zaprogramowac Logitecha musisz zainstalowac oprogramowanie na PC (pilot nie umozliwa programowania - uczenia sie bez PC), samo oprogramowanie to jakies 8MB moze i malo ale trzeba sciagnac i zainstalowac - potem trzeba miec konto - jak nie masz to zalozyc, tu znowu problem - nie ma definicji pilotow do sciagniecia i wgrania bezposrednio - trzeba uzyc funkcji rozpoznania kodu (struktura bazy jest mocno nieczytelna i praktycznie trudno sciagnac cos co bedzie pasowac).
NIE JEST MOZLIWE stworzenie kodu na podstawie opisu (czyli na podstawie parametrow samego kodu IR i komend), uzywamy wiekszej ilosci pilotow, koneicznosc wlasciwie powtarzania tych samych krokow by zainstalowac kod doprowadza do szalu...

druga czesc problemow zaczyna sie juz po zaprogramowaniu - musisz zaliczyc kurs obslugiwania pilota - niema mozliwosci przerwania uczenia cie jak uzywac pilota - wiec lezy u mnie na biurku taki logitech bo sie wkurwilem i nie dalem 3 raz z rzedu przejsc przez ten samouczek.

software jest nieintuicyjny, nie ma roznych trybow pracy (np zaawansowany i zwykly) ogolnie wiekszosc z moich kolegow omija Logitecha szerokim lukiem i korzysta z tego w ostatecznosci...

Powiem ze szybciej stworzylem definicje nowych kodow w excelu i uzylem pilota IR na USB (RedRat3) niz zaprogramowalem Logitecha...

sobolaqe napisał/a:

Ja sam jak i Ty mowisz kupuje/kupowalem glownie OEMowe klawiatury i myszki Logitecha kotre po dzis dzien sobie chwale i zlego slowa powiedziec nie moge.

Ale np pilot HarmonyOne jakos nie przyspozyl mi zadnych klopotow.
Ani przeladowany soft, ani samouczki denerwujace. Wyciagniete z pudelka po parunastu min konfiguracji poprostu dziala(i to od kilku lat w tym od jakis 2 w czynnym uzyciu przez dziecko :P
Wiec nie zlicze ile razy pilot wyladowal na ziemi czy byl zalany.
Wystarczy wytrzec i wyglada jak nowy.

Wiec ciezko mi sie zgodzic z krytycznymi uwagami bez podania zadnych argumentow, a chetnie ich wyslucham.

ponadto teraz mi sie przypomnialo mam jeszcze taki sprzet
http://www.logitech.com/p.../extreme-3d-pro

tez ma z 6-7 lat jak nie lepiej i dziala do dzisiaj bez problemu.
wiec ciezko mi sie zgodzic odnosnie tandetnego wykonania sprzetu logitech bo mam i uzywam wiele ich produktow od lat i zlego slowa powiedziec nie moge :)


No a ja narzekam - bo Logitechy Harmony ktore mamy czesto po upadku z wysokosci biurka (1 m?) na wykladzine ulegaja zresetowaniu i trzeba przechodzic wspomniany samuczek ktry powoduje ze pianawstepuje na usta...

Tak wiec mam zastrzezenia do softu, filozofii ale tez i do samej jakosci pilotow Logitech.

----

Dodane po przeczytaniu F2F - dokladnie potwierdzam jakosc kodow "w chmurze" zktorej Logitech moze (WYLACZNIE!) pobrac kod jest rozna - to jeden wielki centralny bajzel rzucony na zywiol i nie porzadkowany przez Logitecha - z jednej strony nie mozna ominac fazy sciagania kodu/ladowania kodu do bazy z drugiej kod moze byc zweryfikowany dopieo po jakims czasie. Moze zabawa z jednym pilotem jest ok, popularne urzadzenia, wtedy nie ma klopotu, urzadzenia nowe, nietypowe niestety ale to nie dziala - no nie moge usunac kodow ktorych juz nie bedziemy uzywac bo w miedzyczasie zmienila sie koncepcja pilota w mojej firmie istary poszedl w odstawke.
Taki model biznwosowy Logitecha by malym kosztem wlasnym stworzyc wrazenie duzej ilosci urzadzen obslugiwanych przez ich rodzine - brak np ozliwoscidodania kodu wg definicji powoduje ze kody z uczeniazawsze sainne niz kod produkowany przez prawdziwy orginalny RCU (kody z uczenia sa zwyczajnie "brudniejsze" i moga miec lekko rozjechane relacje czasow a wiec moze byc tak ze w wypadku jakiegos urzadzenia tolerancja nie pozowli na poprawne zdekodowanie kodu gdyna innym urzadzeniu bedzie to dzialac) - mozna byloby mowic o szczegolach technicznych itd ale jak owie malo to interesuajce.
Ostatnio zmieniony przez pandy |22 Lis 2012|, 2012 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |22 Lis 2012|, 2012 10:58   

pandy napisał/a:
bo sie wkurwilem

TARYFIKATOR I.2.3.
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group