$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - SZYBERDACH - MECHANICZNY
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SZYBERDACH - MECHANICZNY
Autor Wiadomość
MIREK_ŁÓDŹ
[Usunięty]

  Wysłany: |19 Maj 2005|, 2005 16:52   SZYBERDACH - MECHANICZNY

Mam problem z szyberdachem :( Jak kręcę w jedną stronę to podnosi się ale z oporami i zgrzytem :!: W drugą niestety nie odsuwa się i nie mogę przrkręcić korbelką. Podejżewam ze jest pop prostu zapieczony :?: I tu jest problem GDZIE TO POROZBIERAĆ I NASMAROWAĆ I JAKIM SMAREM :?: :?: Bo nie chciałbym czegoś uszkodzić. :D

Pozdrawiam :!:
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |19 Maj 2005|, 2005 17:12   

a tu już opisywano to kilka razy na forum jak i co odkręcić i gdzie napsikać żeby poszło - użyj opcji szukaj.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |19 Maj 2005|, 2005 17:27   

.... ja miałem całkowicie zapieczony mechanizm,odkręciłem korbę i psikałem na ośkę mechanizmu WD / to nie jest reklama :wink: / po czasie bawiłem się korbką i znowu psikałem i tak dalej aż pusciło a jak puściło i szło dach odsunąć to smarowanie prowadnic ,linki i przekładni - działa do dzisiaj .... powodzenia .

... a ... poszukaj w wyszukiwarce - jak radzi Struna - znajdziesz tam inne przypadki i sposoby .. :wink:
 
 
MIREK_ŁÓDŹ
[Usunięty]

Wysłany: |19 Maj 2005|, 2005 17:36   

OK :!: Dzięki za podpowiedź. zaraz zacznę szukać :) I dzięki za podpowiedź :)

Pozdrawiam :!:
 
 
Aro 



Auto: 3 x 2,9: 91/96/96; noLPG/LPG/noLPG; ghia/ghia
Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2004
Skąd: Łomża
Wysłany: |19 Maj 2005|, 2005 19:09   

Spróbuj jedną ręką kręcić, kolebać a drugą naciskać tylną część szyby w dół. Powinno puścić.
_________________
2,9 12V '91 sedan "granatnik"
2,9 24V '96 sedan "papamobile"
2,9 24V '96 sedan "oberżyna"
 
 
 
MIREK_ŁÓDŹ
[Usunięty]

Wysłany: |19 Maj 2005|, 2005 21:03   

Dzięki Aro za podpowiedź :) Dziś już mi się nie chce ale jutro zobaczę czy pomoże,bo za rozbieranie to i tak wezmę się nie wcześnie j jak w przyszłym tygodniu :cry:
O skutkach napiszę jutro. :mrgreen:
 
 
MIREK_ŁÓDŹ
[Usunięty]

Wysłany: |29 Maj 2005|, 2005 01:04   

Czy po odkręceniu śróbki w korbelce powinna ona zejść :?: Bo niestety odkręciłem ją a korbelka ani drgnie a nie chciałbym czegoś uszkodzić :roll: I jeszcze jedno szyber zaczął się ruszać ale korbelka przeskakuje.Czy jest możliwość naprawy tego bo nie wiem czy jest sens to rozbierać :(

Pozdrawiam :D
 
 
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |29 Maj 2005|, 2005 02:07   

... korbka jest na wieloklinie ,po odkręceniu śróbki popsikaj czymś powinna się poddać,jak preskakuje to jest zapieczony mechanizm , jak podejdziesz do tego z wyczuciem to nic się nie stanie , ( kto smaruje ten jedzie :wink: )
 
 
MIREK_ŁÓDŹ
[Usunięty]

Wysłany: |29 Maj 2005|, 2005 19:42   

Dzięki za poradę :) W wolnej chwili pokombinuję. O efektach jakie by nie były napiszę jak tylko znajdę troszkę czasu i pobawię się z szybrem. Ale wiem że warto pokombinować. :D

Pozdrowienia :)
 
 
MIREK_ŁÓDŹ
[Usunięty]

Wysłany: |20 Cze 2005|, 2005 14:54   

Szyberdach zdjąłem i założyłem :) . Ale ta zębata linka i ten zębnik są tak ztyrane że ucieszyłem się że w ogóle udało mi się jakoś to zamknąć :cry: W związku z tym mam pytanko może ktoś wie czy muszę szukać szybra od SCORPIAKA czy może pasuje od innego samochodu lub modelu FORDA :?: Idzie lato i przydałby się :) Acha i za ile można kupić takie cacko :?: :D
 
 
KOREK
[Usunięty]

Wysłany: |20 Cze 2005|, 2005 18:45   

mam mechaniczny szyber od Scorpio na pozbyciu.
Ofertę masz na mailu
 
 
MIREK_ŁÓDŹ
[Usunięty]

Wysłany: |21 Cze 2005|, 2005 15:06   

Serdeczne dzięki za zainteresowanie i Twoją ofertę :) Ale dziś rano ktoś mi obiecał załatwić za podobną cenę tu na miejscu w Łodzi :D Ale jak nie załatwi do końca tygodnia to pozwolę się przypomnieć i jakoś byśmy się dogadali :!: Jeszcze raz dzięki!!

Pozdrawiam :!:
 
 
KOREK
[Usunięty]

Wysłany: |21 Cze 2005|, 2005 18:54   

ok
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group