$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - śmierdzi gazem
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
śmierdzi gazem
Autor Wiadomość
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |25 Sty 2005|, 2005 20:44   

zawsze świeczki miałem w kolorze rdzawym a nawet nie mal biełe w poniedziałek jade do gazowników niech sprawdzają a ja nadal nie chcę że to wydech kiedyś za nim zrobiłem z wydechem pożądek nie miałem wogule uszczelki przy kolektorze wywiało ją do tego stopnia że lakier w komorze silnika wypalił się. druga uszczelka była a znaczy się jej nie było przy połączeniu z rurą która zastępowała katalizator kolejny brak szczelności był za katalizatorem jest tam stożek nie ma uszczelki i ten stożek był tak wypalony że nie zgrywa się z rurą puszki drugiego tłumika ostatni tłumik był przepalony. Nieszczelności były takie że z ostatniego tłumika nie wydostawały się spaliny bo poszły na skróty a wtedy wogule nie śmierdziało gazem nic kompletnie dopiero niedawno poskładałem wydech do kupy tak żeby nie pierdział i żeby spaliny wydostawały się na zewnątrz przez końcowy tłumok
 
 
klinu
[Usunięty]

Wysłany: |26 Sty 2005|, 2005 20:54   

Mam identyczne objawy, gaz założyłem może ze 3 miesiące temu a od miesiąca mam zapach "kapuchy" w samochodzie. Pojechałem do gazownika renomy w łodzi "NAGAZ" to mi powiedział że on w takim przypadku wiesza choinkę zapachową, a ja zaraz się wróciłem i mówię że dla mnie to na bank gaz to przyszedł z tym testerem który oczywiście przykładaliśmy do wyjścia dmuchawy skąd mi śmierdzi w aucie i nic nie wykazało. Kiedyś czytałem że z klimy może byc paskudny zapach więc może stąd ten zapach ale jak dla mnie to zapach gazu a zapach ten znam dokładnie bo w poprzednim aucie się nawąchałem ;)
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |26 Sty 2005|, 2005 22:04   

Hmm - to może zmień stację z gazem - może jakiś majony i śmierdzi okrutnie.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |26 Sty 2005|, 2005 22:05   

no klime mam ale gaz też tyle że od 3 lat i dopiero teraz jedzie gazem
 
 
klinu
[Usunięty]

Wysłany: |27 Sty 2005|, 2005 00:35   

Struna napisał/a:
Hmm - to może zmień stację z gazem - może jakiś majony i śmierdzi okrutnie.


A co to Struna znaczy majony?
Co prawda tankuje ostatnio na jednej stacji ale zdarzało się w trasie tez na innej tankować, od pewnego gościa słyszałem znowu pewną mądrość taksówkarzy że jak taki zapaszek jest to zeby kończyć jazdę na benzynce ale to raczej zwalcza tylko objawy a nie przyczynę. co do klimy to właśnie w starych klimatyzacjach czyli takich jak nasze mogą się pojawić zapachy. Chyba wyjeżdżę butlę i zatankuje na orlen zobaczę czy bedzie jakaś zmiana.
PS Co do zdechnięcia jakiegoś stwora to tez odpada, zapach padliny jest niemożliwy do pomylenia z innymi...
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |27 Sty 2005|, 2005 02:19   

od zawsze jak smierdzialo mi gazem w kabinie, winnym okazywal sie wydech, nawet jak go niebylo slychac. puszczala uszczelka n aportkach i mimo zenie bylo slychac to lecialo i juz. Klinu jak chesz to umow sie ze man, wezmę czyły tester i wybadamy sprawe, mam testerek co lapie nawet w spalinach - ci co byli na zlocie widzieli ) nawet huha wąskiego piwowego wyłapał.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |3 Lut 2005|, 2005 21:13   

już jestem po wizycie i regulacjach troche przeszło wydech szczelny dolot także mixer sprawny ale prawdopodobnie do wymiany parownik jakieś membrany szlak trafił ale podobno troche jeszcze na nim pojeżdze bo dał się jeszcze ustawić czy jakoś tak. powiedzieli że do wiosny wytrzyma
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |7 Lut 2005|, 2005 00:33   

Co znaczy majony - z gazem jest jak z paliwem - na proporcjach oszukują. Czasem zalejesz gaz i auto rwie jak na benzynie prawie i mało spala - a czasem wlejesz i mułowato idzie i pali jak smok. POLSKA RULEZ :) Będzie miał ktoś okazję to polecam na holenderskim gazie się przejechać - rakieta :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Tomo
[Usunięty]

Wysłany: |7 Lut 2005|, 2005 20:29   

Nalezaloby sprawdzis uszczelnienia wlotu powietrza czasem moze wywiewac gaz z filtra powietrza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group