$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Pytanko o rozrząd
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanko o rozrząd
Autor Wiadomość
k0al4
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2007|, 2007 11:25   Pytanko o rozrząd

Jak jest w tym silniku 94 przejściówka 2,5 TD i oczaty 97 2,5Tdi Mają te same silniki niczym sie nie rózniace tyle ze w moim jest klimka.

nigdzie sie nie moge doczytac jest tam pasek rozrządu czy łancuszek?
I jak jest z jego wymianami.
 
 
lukaszek77
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2007|, 2007 12:11   

Jak jest to VM... a raczej tak, to rozrząd jest na kołach zębatych... Pasek w VM był tylko w silnikach Chryslera, bodajże 96 - 98 i szybko się z tego wycofali bo się urywały paski po śmiesznych przebiegach.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez lukaszek77 |18 Sie 2007|, 2007 12:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzikowaty
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2007|, 2007 21:56   

witam
prawde kolega lukaszek pisze
sam osobiście przewalałem 2 razy silnik w voyagerze bo sie uwalił paseka a na zegarze miał 56 tys hehe
lepsze są te na kołach bo niby sie nie urywają co nie zmienia faktu że cała konstrukcja silnika jest conajmnie archaicznie dziwna a jedyna pocieszenie to to że jakąś mocą jednak dysponuje bo raz próbowałem alfe 155 2.5 td z A6 2.5 tdi to musze powiedzieć że kolega w audi mocno sie zdziwił :690:
 
 
Tlukas
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2007|, 2007 22:42   Re: Pytanko o rozrząd

k0al4 napisał/a:
Jak jest w tym silniku 94 przejściówka 2,5 TD i oczaty 97 2,5Tdi Mają te same silniki niczym sie nie rózniace tyle ze w moim jest klimka.

nigdzie sie nie moge doczytac jest tam pasek rozrządu czy łancuszek?
I jak jest z jego wymianami.


Niekoniecznie te silniki muszą być identyczne. `94 i 97` mogą się różnić konstrukcją głowic. Jeden ma mocowanie koników zaworowych na jedną śrubę a w drugim są na 2 śruby (nie pamiętam już w którym roczniku jak jest). Odrobinkę inaczej są też mocowane świece żarowe. No i ten z `94 roku ma prawdopodobnie 115km a z `97 roku 125km.
W każdym razie w obydwu rozrząd jest napędzany kołami zębatymi.
Ostatnio zmieniony przez Tlukas |18 Sie 2007|, 2007 23:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek Z 



Auto: Toyota Avensis 1600 VVTI 110 KM
Wiek: 54
Dołączył: 29 Maj 2005
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: |18 Sie 2007|, 2007 23:26   

tlukas co ty masz w podpisie!!?? A gdzie VM??? Chyba coś przeoczyłem, nie???
Pozdro, teraz troche spokoju Ci się należy :one:
_________________
~~ Lubiłem swoją scorupkę ~~
była scorupka 12V6 fajna!
była cytrynka ZX
była scorupka '93 2,5 TD VM
był poldek z gazem
i 125 p, pomarańczowy!!
 
 
 
Tlukas
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2007|, 2007 23:53   

Tomek Z napisał/a:
tlukas co ty masz w podpisie!!?? A gdzie VM??? Chyba coś przeoczyłem, nie???
Pozdro, teraz troche spokoju Ci się należy :one:


Po czołowym spotkaniu z traktorem vm`ka pojechała do samochodowego nieba:( A ten spokój juz mi bokiem wychodzi, a gdzie tam jeszcze kolejne 4-5 tygodni w gipsie:((( Pozdrówki
 
 
Tomek Z 



Auto: Toyota Avensis 1600 VVTI 110 KM
Wiek: 54
Dołączył: 29 Maj 2005
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: |19 Sie 2007|, 2007 02:23   

no to pięknie ...
_________________
~~ Lubiłem swoją scorupkę ~~
była scorupka 12V6 fajna!
była cytrynka ZX
była scorupka '93 2,5 TD VM
był poldek z gazem
i 125 p, pomarańczowy!!
 
 
 
Stefan
[Usunięty]

Wysłany: |19 Sie 2007|, 2007 02:26   

Witam! Ustawke zrobil zeby na urlop(sezon grzybowy) pojechac. :-d :-d :-d :one: Pozdrawiam.Stefan.
 
 
k0al4
[Usunięty]

Wysłany: |19 Sie 2007|, 2007 09:04   

aha ok a jak jest u nich z wymianą?

i pytanie co do silnika z scorupy 94 uszczelniacze na wtryskach wymiana ruszyc zdjac głowice bo oleju zjada? czy lepiej nie ruszać i niech sobie go troche spali
 
 
Tlukas
[Usunięty]

Wysłany: |19 Sie 2007|, 2007 09:15   

Stefan napisał/a:
Witam! Ustawke zrobil zeby na urlop(sezon grzybowy) pojechac. :-d :-d :-d :one: Pozdrawiam.Stefan.


N.C.

k0al4 kół zębatych sie nie wymienia no chyba, że masz je np: zmielone. Reszty Twojego postu nie kumam. To znczy co ubywa Ci oleju silnikoiwego tak? Czy wtryski leją bo piszesz coś o uszczelniaczach? Chyba, ze Ci chodziło o uszczelniacze zaworowe
Ostatnio zmieniony przez Tlukas |19 Sie 2007|, 2007 09:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
k0al4
[Usunięty]

Wysłany: |19 Sie 2007|, 2007 12:49   

Tlukas napisał/a:
Stefan napisał/a:
Witam! Ustawke zrobil zeby na urlop(sezon grzybowy) pojechac. :-d :-d :-d :one: Pozdrawiam.Stefan.


N.C.

k0al4 kół zębatych sie nie wymienia no chyba, że masz je np: zmielone. Reszty Twojego postu nie kumam. To znczy co ubywa Ci oleju silnikoiwego tak? Czy wtryski leją bo piszesz coś o uszczelniaczach? Chyba, ze Ci chodziło o uszczelniacze zaworowe

sorki takie hasło mam w głowie... wielki GIGANT na 3 litery mnie meczy!

chodziło o uszczelniacze zaworowe ale nie u mnie tylko w tym scorpku 94 czy warto otwierać puszkę pandory?
 
 
Tlukas
[Usunięty]

Wysłany: |19 Sie 2007|, 2007 15:45   

To zależy ile tego oleju bierze. Jak nie dużo to bym olał. Poza tym skąd wiesz że to uszczelniacze zaworowe są walnięte? Jak to jest niewielki ubytek to lepiej nie ruszaj! Ruszysz kupe to zacznie śmierdzieć :-)
 
 
k0al4
[Usunięty]

Wysłany: |21 Sie 2007|, 2007 22:18   

Tlukas napisał/a:
To zależy ile tego oleju bierze. Jak nie dużo to bym olał. Poza tym skąd wiesz że to uszczelniacze zaworowe są walnięte? Jak to jest niewielki ubytek to lepiej nie ruszaj! Ruszysz kupe to zacznie śmierdzieć :-)


wiesz potrafi 1,5l na miesiąc zjeść czy to dużo?
jeździ ma moc tylko jak wciśnie sie pedał gazu chmurkę puści
 
 
Tlukas
[Usunięty]

Wysłany: |21 Sie 2007|, 2007 22:50   

k0al4 napisał/a:
Tlukas napisał/a:
To zależy ile tego oleju bierze. Jak nie dużo to bym olał. Poza tym skąd wiesz że to uszczelniacze zaworowe są walnięte? Jak to jest niewielki ubytek to lepiej nie ruszaj! Ruszysz kupe to zacznie śmierdzieć :-)


wiesz potrafi 1,5l na miesiąc zjeść czy to dużo?
jeździ ma moc tylko jak wciśnie sie pedał gazu chmurkę puści


To zależy ile kilometrów robisz w miesiąc. 1,5 litra to sporo chyba że robisz z 10tys/ km/miesiąc:) Nie pamiętam jaka jest norma zużycia oleju silnikowego dla vm`ki ale raczej nie powinien tyle brać. To że dyma puszcza jak mu depniesz to raczej żadne novum. Dieselki tak mają:)
 
 
k0al4
[Usunięty]

Wysłany: |22 Sie 2007|, 2007 10:25   

Tlukas napisał/a:
k0al4 napisał/a:
Tlukas napisał/a:
To zależy ile tego oleju bierze. Jak nie dużo to bym olał. Poza tym skąd wiesz że to uszczelniacze zaworowe są walnięte? Jak to jest niewielki ubytek to lepiej nie ruszaj! Ruszysz kupe to zacznie śmierdzieć :-)


wiesz potrafi 1,5l na miesiąc zjeść czy to dużo?
jeździ ma moc tylko jak wciśnie sie pedał gazu chmurkę puści


To zależy ile kilometrów robisz w miesiąc. 1,5 litra to sporo chyba że robisz z 10tys/ km/miesiąc:) Nie pamiętam jaka jest norma zużycia oleju silnikowego dla vm`ki ale raczej nie powinien tyle brać. To że dyma puszcza jak mu depniesz to raczej żadne novum. Dieselki tak mają:)


auto jeździ na drydzie lekko dziennie 100km robi albo wiecej
no ale sam pisałeś by kupy nie ruszać...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group