$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Nie działa ogrzewanie
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie działa ogrzewanie
Autor Wiadomość
TCQ
[Usunięty]

  Wysłany: |20 Gru 2004|, 2004 16:44   Nie działa ogrzewanie

Znajomy kupił sobie właśnie Scorpio z Hollandii i ma problem z orzewaniem, jeździ już miesiąc czasu, wymieniał płyn, silnik normalnie uzyskuje temperatuje, natomiast ogrzewanie jest letnie czym wyższy bieg nawiewu tym chłodniejsze powietrze leci. Co to może być, czy to nie jest wina zaworu dopuszczającego ciepłą wode do nagrzewnicy i jak się do niego dostać :?: Czy możliwe jest też zapowietrzenie nagrzewnicy przez tak długi okres czasu :?:
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |20 Gru 2004|, 2004 17:16   

zaworu nie ma,sterowanie jest klapa , na forum jest pare postow dotyczacych tego problemu mozliwe ze uklad jest zapowietrzony
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |20 Gru 2004|, 2004 18:12   

albo nagrzewnica jest tak brudna,ze nie przechodzi przez nia cieplo. chodzi mi o brud na zewnatrz i kurz dziala jak termos. wiem,ze to glupio brzmi ale moj znajomy w jakims fiacie(chyba uno)tak podobno mial. moze byc tez zapchana w srodku i to tez tak bedzie dzialac. ja mam problem z delikatnie cieknacym ukladem i juz chcialem kupowac uszczelniacz ale dowiedzialem sie,ze moge sobie zapchac tym nagrzewnice i tez oslabic ogrzewanie i nie wiem co mam robic :roll:
pozdrawiam
maciek
p.s. nagrzewnice z uno wyczyscil karczerem na podlodze w garazu i po zalozeniu bylo ok
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |21 Gru 2004|, 2004 07:43   

Jednak obstawiam na zasyfioną nagrzewnicę, być może jest zamulona, a jeszcze może trza by auto porządnie przegonić, może jest troszkę zapowietrzony układ chłodzenia. Objaw będzie ten sam.
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |21 Gru 2004|, 2004 09:09   Re: Nie działa ogrzewanie

TCQ napisał/a:
[...]
ogrzewanie jest letnie czym wyższy bieg nawiewu tym chłodniejsze powietrze leci. Co to może być [...]


To mogą być tylko prawa fizyki. Wraz ze wzrostem przepływu, przy stałej temperaturze początkowej, spada temperatura układu. A dlaczego początkowa temperatura jest tak niska - o tym już pisali forumowicze. (;
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |21 Gru 2004|, 2004 09:20   

Przepłukaj nagrzewnice. Zdjąć węże ktore idą do nagrzewnicy w komorze silnika. Wąż ogrodowy i woda w nagrzewnice. U mnie pomogło :D
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |21 Gru 2004|, 2004 15:46   

a ja wlasnie w mysl zasady raz sie zyje wlalem pol godziny temu zamulacz do ukladu chlodzenia. ciekawe co sie stanie z ogrzewaniem? jak zwykle okaze sie....
pozdrawiam
maciek
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |21 Gru 2004|, 2004 22:39   

zasadniczo nic sie nie stanie z ogrzewaniem. Ja miałem taki zamulacz z CPNu u siebie i nic nie bylo wielkiego. Poszla tylko nagrzewnica (korozja) ale to wądpie ze od tego. Scorpio ma raczej dobre ogrzewanie, problem lezy po stronie niedogrzanego silnika.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |21 Gru 2004|, 2004 23:53   

no i dupa wielka dupa!! wlalem wszystko bylo ok ale nie mam ogrzewania!! jutro wylewam ten syf, plucze woda, pozniej wylewam, wlewam wode z czym czyszczacym do chlodnic(to pewnie calkowicie wyplucze mi to co cieknie i bedzie obieg otwarty :evil: ) pozniej znowu woda na test czy dziala i potem dopiero plyn. tylko szkoda,ze musze to robic w mrozie i sie spieszyc zeby nie zamarzlo :( . a mialo byc ok wierzylem w to.....
pozdrawiam
maciek
p.s najgorsze to te koszty. plyn byl nowy okolo 50zl i teraz uszczelniacz 13 wyczyszczacz kolejne 20(pewnie tak bedzie) i kolejne 50 plyn i paliwo,zeby to wszystko zagrzac i przeplukac :evil: :evil: :evil:
Ostatnio zmieniony przez mmmk |21 Gru 2004|, 2004 23:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |22 Gru 2004|, 2004 10:11   

Speedo jak zawsze ma rację, takie uszczelniacze to do stara można lać (choć musztarda taniej wyjdzie). A teraz jak zaczniesz czyścić to powodzenia, ja daję Ci jakiś tydzień na to . U mnie kiedyś po użyciu takiego szuwaksu to nagrzewnica dopiuero po 2 miesiącxach pusciła. :twisted:
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |22 Gru 2004|, 2004 10:47   

jestem w trakcie 2 plukania woda...jest lepiej bo juz w nagrzewnicy cos bulgocze i czasami dziala...ide to rozjezdzic. podobno moze pomoc woda w proporcjach 1/0,2 z octem. chyba sprobuje....
pozdrawiam
maciek
 
 
kayman
[Usunięty]

Wysłany: |22 Gru 2004|, 2004 19:18   

Ocet i owszem bardzo jest dobry na rozpuszczanie kamienia kotłowego. A skąd kamień w Scorpiu? Czyżby dizesięc lat jeździł na wodzie w chłodnicy? I to co chwilę wylewanej i wpuszczanej nowej? Wątpię czy pomoże. Raczej osiadły w środku jakieś słabo rozpuszczalne syfy. Zakładam, że potrafisz prawidłowo odpowietrzyć, bo na powietrzu na 1000% grzało nie będzie! Jeśli chłodnica i nagrzewnica są całe miedziane - bo nie wiem jakie są - to są jakieś kwasy, a lepiej zasady (chemiczne czynniki zasadowe), które mogą to rozpuścić, ale trzeba ostrożnie stosować, bo wiadomo chemia rozpuszcza tylko raz! Jakie - niestety nie jestem chemikiem, sam nie miałem takich problemów. Ktoś doświadczony może pomóc. :cry:
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |22 Gru 2004|, 2004 22:25   

no i nic nie dalo. ogrzewania nie ma....jezdze juz na plynie bo sie boje mrozu i wody....zbyt droga przyjemnosc. jest tragicznie i standartowo.....xxxxx pomocy!!!
pozdrawiam
maciek
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |23 Gru 2004|, 2004 02:32   

to znaczy co, rozumiem że wchodzi ci do nagrzewnicy ciepły wąż, a wychodzi zimny??nie ma kompletnie przelotu przez nagrzewnice? a jak płukałeś to jak leciało? przez nią?

Co do płynu, spuszczaj do wiadra a nie do ścieku, uzyj pozniej jeszcze raz

NIe wiem jakie specyfiki lałeś, ja 2 razy używałem proszku, nie specjalnie zamuliło nagrzewnice, a napewno nie do tego stopnia ze przestawało grzać!

Nagrzewnoica ma rurki średnicy 5-8 mm to musiły by sie czopy porobic, zeby nie grzało! moze źle odpowietrzyłęs albo masz reduktor gazowy wpiety źle?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Wojtas 


Auto: 1998,2.5 TD ASB kombi
Dołączył: 16 Wrz 2015
Skąd: Mysłowice
Wysłany: |19 Wrz 2015|, 2015 08:30   

Witam jak wymienić nagrzewnice w Scorpionie? Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group