$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - SERWIS Nadarzyn-Skrzynie automatyczne
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SERWIS Nadarzyn-Skrzynie automatyczne
Autor Wiadomość
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |14 Sty 2007|, 2007 18:54   SERWIS Nadarzyn-Skrzynie automatyczne

Podobno jeden z lepszych i nie naciągają klientów tak mówi mój znajomy bo robił u nich swego automata w WV a dokładnie sterownik płyty.

http://www.automat.pl/viewpage.php?page_id=4
Ostatnio zmieniony przez sierars1 |14 Sty 2007|, 2007 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |15 Sty 2007|, 2007 23:01   

Tak, podobno jeden z lepszych, ok, pewnie nie naciągają, ale ceny to raczej nie na nasze kieszenie. Rozmowa o naprawie ASB zaczyna się na ogół od ceny zadbanego Scorpio Mk1 i może skończyć się w cenie taniego Mk3 ;)
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |15 Sty 2007|, 2007 23:17   

No nie przesadzaj że aż mkIII bo za to to masz nową skrzynie przynajmniej tyle dałem za swoją no prawie.
W sobotę byłem się zapytać w salonie z ciekawość ile by kosztowała skrzynia do bmw cena bagatela 17tyś. :-d
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |16 Sty 2007|, 2007 07:34   

Zadzwoń do wymienionego warsztatu, to zobaczymy. Bo typowa rozmowa to jest taka - wyjęcie, demontaż, przegląd, złożenie = cena mk1, plus to co wyjdzie na przeglądzie i "po drodze" albo uda się niekoniecznie za pierwszym razem = przeważnie wyrównanie do ceny słabego mk3. Taki los biedaków w Scorupach ;) że obecnie trzy razy taniej jest przełożyć skrzynię niż się w niej bawić, i że przebierać w skrzyniach możemy jak w ulęgałkach :D , te porządne warsztaty specjalizują się w dużo droższych samochodach, i w klientach, którzy nie mają innego wyjścia i zgrzytając zębami wywalą 5-10tys zł na skrzynię od amerykana czy japończyka, czy nietypowego niemca, bo NIE MAJĄ innego wyjścia przy nietypowym samochodzie za 30 czy 50tys. Zresztą, stąd ten mit w narodzie "automat=porażka finansowa" ;)

[ Dodano: 2007-01-16, 07:36 ]
Tak w ogóle, to używana skrzynia A4LD po remoncie kapitalnym w US z jakąś tam gwarancją to ok 1200USD plus import transport i włożenie. Co daje właśnie cenę słabego mk3 ;)
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Stefan
[Usunięty]

Wysłany: |16 Sty 2007|, 2007 10:05   

Witam! W ubieglym roku latem dzwonilem do w/w warsztatu(p.Olczak) i oferowano mnie remont czy naprawe skrzyni z wymiana filtra i oleju za 1350 zl.Z rozmowy wynikalo ze jest to koszt calkowity.Z uslugi jednak zrezygnowalem poniewaz przyczyna niesprawnosci znalazla sie w innym miejscu.Cena wydawala mi sie podejrzanie niska-to prawda. :one: Pozdrawiam.Stefan.
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |17 Sty 2007|, 2007 01:09   

To dziwne bo kumpel robił u nich sterownik z demontażem zrobieniem założeniem i zalaniem oleju zapłacił 800zł.
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |18 Sty 2007|, 2007 09:35   

Zrobienie "regeneracji" sterownika, ogólnie, wymiana oleju z odkręceniem od dołu i podłubaniem sobie w płycie, to jedno, i owszem, 600 do 800 zależy jaki olej i jakie części zużyją, ale cokolwiek ponad to, czyli związane z wyjęciem ASB z samochodu, to kosztuje zupełnie inaczej.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
BC_Leszcz
[Usunięty]

Wysłany: |23 Sty 2007|, 2007 12:08   

A gdzie naprawisz skrzynie automatyczna za mniej niż średnio 3tys zł ???

Do wyboru masz albo wstawić używaną skrzynię bez zaglądania do niej (na własne ryzyko - pochodzi pół roku albo 3 lata ...), albo naprawę i wtedy wiesz co masz ...

w Jeepie zrobiłem tak:

1. wyjęcie mojej skrzyni i jej przegląd (częściowe rozłożenie) - 800zł
2. kupiłem "używana 100% sprawną" za 1200zł i taką 100% sprawną dałem do naprawy
3. naprawa "100% sprawnej" wyniosła 1600zł
4. włożenie skrzyni po remoncie - 800zł

Za całość zapłaciłem 4 800 zł i jestem zadowolony, czy to już słabe mk3 ?

Kupno nowej używanej skrzyni było tańsze niż kupno wszystkich zużytych części w mojej skrzyni, poza tym mechanik wybrał z dwóch skrzyni najlepsze elementy które nadawały się do ponownego wykorzystania a na resztę części poszło jeszcze ok 1100 zł bo za robociznę można policzyć ok. 500zł

Czy przy takich cenach kogoś dziwi że mądry Niemiec sprzedaje samochód nawet za 1000 Euro ale ZANIM skrzynia mu całkiem padnie ?
 
 
Stefan
[Usunięty]

Wysłany: |23 Sty 2007|, 2007 12:26   

Witam!
BC_Leszcz napisał/a:
Czy przy takich cenach kogoś dziwi że mądry Niemiec sprzedaje samochód nawet za 1000 Euro ale ZANIM skrzynia mu całkiem padnie ?
-PRZECIETNY olej w silniku wymienia co dwa lata(TÜV) poziomu nie sprawdza nigdy (jezeli ktos to robi to napewno Polak albo ruski) a wiedze o skrzyni automatycznej ze TAM jest olej to skad ma brac?Samochod jest dobry jak DOBRZE jedzie. :one: Pozdrawiam.Stefan.
Ostatnio zmieniony przez Stefan |23 Sty 2007|, 2007 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |23 Sty 2007|, 2007 13:33   

BC_Leszcz napisał/a:
Za całość zapłaciłem 4 800 zł i jestem zadowolony, czy to już słabe mk3 ?


Dokładnie takie kosztorysy i historie (z dwu skrzyń robi się jedną plus wymiana różności)wychodziły bratu przy Nissanie Maximie i znajomemu przy Windstarze. I przy Scorpio będzie podobnie, bo jak mawia znajomy mechanik "może i twój [Scorpio] jest tani w zakupie i w częściach, ale, stary, mi wali, czy naprawiam nówkę Maybacha czy zardzewiałe Scorpio, należy się X zł za pracę Y".
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Aro 



Auto: 3 x 2,9: 91/96/96; noLPG/LPG/noLPG; ghia/ghia
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2004
Skąd: Łomża
Wysłany: |23 Sty 2007|, 2007 14:35   

Boni napisał/a:
należy się X zł za pracę Y

Tak, tylko wychodząc z takiego założenia będzie czekał na maybachowy "kontrakt" życia, albo łapał przygodnych, lub takich "z nożem na gardle" klientów z pordzewiałymi skorpionami.
Takie podejście przypomina mi jednego kioskarza od nas. Chciał zrezygnować ze sprzedaży srajtaśmy, podpasek, zapałek i tym podobnych rzeczy, bo zarobek na tym najmniejszy, a miejsca dużo zajmują.
_________________
2,9 12V '91 sedan "granatnik"
2,9 24V '96 sedan "papamobile"
2,9 24V '96 sedan "oberżyna"
 
 
 
Stefan
[Usunięty]

Wysłany: |23 Sty 2007|, 2007 15:23   

Witam! W Sczczecinie za naprawe skrzyni MERCEDESA jest ustalona cena 1500 zl.Gosc daje ROK GWARANCJI dla taxi bez wzgledu na ilosc km.Nie jest istotne co w srodku znajdzie.To jego sprawa.W tym sie tylko specjalizuje.Za skrzynie od Forda "elektryczna" brac sie nie chce.Kolejke ma ciagle a wymiana skrzyni to 4 godziny(ma zawsze w zapasie) i do roboty.Nie slyszalem o reklamacjach.Nasze skrzynie z pewnoscia nie sa bardziej skomplikowane ani czesci drozsze. :one: Pozdrawiam.Stefan.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |23 Sty 2007|, 2007 15:26   

Stefan napisał/a:
Za skrzynie od Forda "elektryczna" brac sie nie chce
no skoro się nie chce brać to może jednak
Stefan napisał/a:
Nasze skrzynie z pewnoscia nie sa bardziej skomplikowane ani czesci drozsze. :one:
są skomplikowane albo niereformowalne.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Stefan
[Usunięty]

Wysłany: |23 Sty 2007|, 2007 15:40   

Witam! Mysle ze chodzi o sterowanie skrzyni.Nawet jak skrzynia bedzie Ok. a sterowanie dupowate to robota na nic!Klientowi trudno by bylo to wyjasnic. :one: Pozdrawiam.Stefan.
 
 
szmiciu
[Usunięty]

Wysłany: |7 Mar 2007|, 2007 09:20   

Witam

Wczoraj wymieniłem u nich olej. Bardzo polecam - szybko, profesjonalnie i tanio. Normalnie można z mechanikami pogadać, nie robią łaski, gdy się o coś pyta. Dla mnie to bardzo ważne.

Pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group