$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - gaz
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
gaz
Autor Wiadomość
domino1397
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 00:46   gaz

witajcie forumowicze. mam taki mały problem z moim autem że strasznie śmierdzi mu z rury nieprzepalonym gazem. świece, kable i filtry wymienione. instalacja z reduktorem i komputerem gazu. a oprócz tego auto nie jest za bardzo żwawe jak na 2,9 motor. pozdrawiam DOMINIK

[ Dodano: 2007-01-24, 00:47 ]
dodam że instalacja BRC i ma 6 miesięcy.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 02:00   

regulacja gazu
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Stefan
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 08:24   

Witam! Zrobilo sie nagle czy od poczatku tak bylo?Jak na benzynie sie sprawuje? :one:Pozdrawiam.Stefan.
 
 
Cygan
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 08:48   

Możesz mieć problemy od strony technicznej ale również zwróćcie uwagę na gaz który ostatnio tankujecie.Dwa dni temu tankowałem i w mieszance był chyba sam butan,smród póżniej niesamowity,kazałem gościowi przerwać.Widać w małych rozlewniach tną koszty.Dotankowałem póżniej w dużej firmowej i wszystko wróciło do normy.
 
 
waldasol
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 09:06   

Cygan napisał/a:
Widać w małych rozlewniach tną koszty.Dotankowałem póżniej w dużej firmowej i wszystko wróciło do normy.

No i pełna racja!! miałem to samo tydzień temu!! teraz już ok, efekt był taki jakby gaz się ulatniał do kabiny :-d
Domino, zatankuj na dobrej stacji, 3-5 gr drożej, ale auto dostaje :twisted: !!
Ostatnio zmieniony przez waldasol |24 Sty 2007|, 2007 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Srebrny 



Auto: Było 90 2.0DOHC sedan LPGII
Pomógł: 3 razy
Wiek: 65
Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Opole
Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 10:24   

Propan butan jest gazem bezzapachowym i jest dodawany znacznik.Zapach z rury wydechowej świadczy o niepełnym spalaniu.Powodów może być conajmniej dwa rozlegulowanie sie instalacji (nadmiernie wzbogacona mieszanka) i, lub, poziom zanieczyszczeń (róznego typu) w LPG uniemożliwia prawidłowe spalanie.Zanim zaczniesz grzebać zrób jak mówił Cygan zatankuj LPG na sprawdzonej stacji. Orlen, BP tam nigdy nie trafiła mi się zła dostawa.Osobiście tankije w 90% tam gdzie mogę wziąść paragon, bez paragonu nie ma reklamacji.
 
 
Cygan
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 10:31   

Częściowo masz rację z tym znacznikiem ale nie do końca.Pamiętaj ze propan jest droższy od butanu i stąd biorą się nieraz odstępstwa od składu mieszanki.Przyjrzyjcie się pistoletowi w chwili gdy gościu odpina z gniazda,jeżeli jest mokry to sprawa jasna.Jeżeli suchy skład mieszaniny jest prawidłowy.Zgodzę się natomiast co do stacji;Shell,Stat Oil,BP- ja z reguły korzystam z dwóch pierwszych.
Ostatnio zmieniony przez Cygan |24 Sty 2007|, 2007 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 11:14   

Srebrny napisał/a:
Osobiście tankije w 90% tam gdzie mogę wziąść paragon, bez paragonu nie ma reklamacji.

Jak nie dostajesz paragonu to wiadomo, że stacja szemrana... Skoro oszukują budżet (poprzez nienabijanie na kasę fiskalną) to z pewnością również oszukują klientów na jakości gazu...). Do takich małych stacji lubię chodzić służbowo, dawać najwyższe mandaty (ale tylko za nienabijanie) i nie mam wtedy żadnych obiekcji - należy im się jako oszustom. Żeby tylko tak jeszcze chodziły inne służby i sprawdzały jakość gazu, najlepiej z raz w tygodniu to może coś by się zmieniło z jakością gazu na takich małych stacjach...
No ale zresztą czego my się spodziewamy tam tankując, jak mały podmiot może mieć niższe ceny niż kolos, który kupuje hurtowo i ma niższe ceny od producentów... Skoro taka mała budka z gazem ma gaz tańszy to jakość musi być gorsza, cudów nie ma... Ostatnio robiłem kontrole w mniejszej firmie sprzedającej gaz LPG i jak im patrzyłem w dostawy gazu to co jedna dostawa to z innego źródła, gdzie akurat było taniej... Liczy się tylko cena, nic więcej..
Ja tankuję wieloryba tylko na markowych stacjach, głównie BP i jestem zadowolony.


Pozdrawiam
Szuler
 
 
domino1397
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 14:18   GAZ

Stefan napisał/a:
Witam! Zrobilo sie nagle czy od poczatku tak bylo?Jak na benzynie sie sprawuje? :one:Pozdrawiam.Stefan.
oj stefan na benzynie też śmierdzi i zaczne od kontroli całego wydechu bo jak kupowałem bryke to mi bajke sprzedali że wydech sportowy itd. jest sportowy i nieżle gulgocze ale robi się coraz głośniejszy. a na benzynie też przerywa ale rzadko na niej jeżdze więc nie kontroluje tego.tylko do odpalania. a śmierdziało zawsze. :oops:
 
 
Stefan
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 14:24   

Witam! Jak sportowo chcialem to wydech zdejmowalem! :-d Slusznie.Zacznij od wydechu. :one: Pozdrawiam.Stefan.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 14:28   

domino1397, żeby było na gazie OK to benia też musi być OK.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Angus
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 14:48   

Panowie mam takie pytanie czy ma z was ktoś założony w 2.9 V6 lub 2.4V6 Mikser Gazu jak tak to jak on się sprawuje
 
 
Stefan
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 14:53   

Witam!Kolego
Angus napisał/a:
Mikser Gazu
-Co to jest i jak wyglada?BLOS? :one: Pozdrawiam.Stefan.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 15:13   

Angus napisał/a:
Panowie mam takie pytanie czy ma z was ktoś założony w 2.9 V6 lub 2.4V6 Mikser Gazu jak tak to jak on się sprawuje
ja miałem w obydwu 2.9 na początku - jakoś nawet jeździ jeśli jest dobrze dobrane i wyregulowane - jednak na blosie o niebo lepiej.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Cygan
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2007|, 2007 15:17   

Widzę że z kolegą Szulerem moglibyśmy wymienic poglądy na temat co,gdzie ,jak i którędy.Siedem lat zajmowałem się stacjami w GIGE/jeśli pamiętasz co to było/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group