$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - ile kosztuje sprowadzenie
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ile kosztuje sprowadzenie
Autor Wiadomość
SlawekD
[Usunięty]

  Wysłany: |18 Lis 2004|, 2004 01:44   import autek

skorza napisał/a:

...ale dla germańców to zadna różnica ile wpiszą?

...czy tzeba na umowie argumentować dlaczego taka niska cena!???

...i jeszcze jedno! Jezeli samochód nie TUV to znaczy,ze trzeba zrobic na miejscu przeglad! ile cos takiego kosztuje???
dzieki


To prawda, że dla Niemców to żadna różnica podobnie jest w większości krajów starej UE, natomiast Szwaby nie mają we krwi kombinowania (na 6 sprowadzonych ostatnio autek tylko 1 Niemca udało się przekabacić na wpisanie niższej ceny), z czym my nie mamy większych kłopotów :D . A jak zrobić żeby nie płacić Celnikom zbyt wiele i z czym się to wiąże to niestety na forum publicznym nie można o tym zbyt wiele napisać :| wielki brat słucha :mrgreen:

Pozdrawiam
Co do argumentacji na umowie to nic nie trzeba argumentować, najlepiej dać papiery do agencji celnej, zapłacić 20PLN za wypisanie papierów, zanieść do U. Celnego i mieć z bani :) .

Jeżeli samochód nie ma TUV-u to może po pierwsze oznaczać, że jest w takim stanie, że go nie przejdzie :( a wtedy żadna kaska nie pomoże Niemcy to nie Polacy.
Jeżeli masz możliwość to ściągnij go na lawecie. Poza tym laweta jest tańsza niż przyjazd na kołach, oczywiście jeżeli ma się ją czym pociągnąć.
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lis 2004|, 2004 09:57   Re: import autek

[quote="SlawekD"]
skorza napisał/a:

Co do argumentacji na umowie to nic nie trzeba argumentować, najlepiej dać papiery do agencji celnej, zapłacić 20PLN za wypisanie papierów, zanieść do U. Celnego i mieć z bani :) .

Jeżeli masz możliwość to ściągnij go na lawecie. Poza tym laweta jest tańsza niż przyjazd na kołach, oczywiście jeżeli ma się ją czym pociągnąć.


ok, czyli rozumiem, ze trzeba dogadac sie z Niemcem! Papiery do UC i koniec! nIe trzeba nic argumentować!?

czyli laweta jest tańsza jak się ją wypożyczy i pojedzie własnym samochodem!?

Czy mógłbyś podac jakies linki do stron z ogłoszeniami!?
dzieki
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |18 Lis 2004|, 2004 11:00   Re: import autek

[quote="SlawekD"]
skorza napisał/a:

A jak zrobić żeby nie płacić Celnikom zbyt wiele i z czym się to wiąże to niestety na forum publicznym nie można o tym zbyt wiele napisać :| wielki brat słucha :mrgreen:


Ludzie ida na calosc i wyrzucaja oryginalna umowe zakupu, pisza nowa z odpowiednia cena i podpisuja za sprzedawce, jest to powszechny proceder ot wszystko a Wielki Brat moze o tym przeczytac w kazdym pismie poruszajacym tematy motoryzacyjne.

Urzedy celne probowaly weryfikowac jakas znikoma czesc umow ale wg. stanu na bodajze koniec wrzesnia nie otrzymali ani jednej odpowiedzi zarowno od firm handlujacych pojazdami jak i od osob fizycznych.....
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
Ostatnio zmieniony przez wegus |18 Lis 2004|, 2004 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SlawekD
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lis 2004|, 2004 11:21   Re: import autek

skorza napisał/a:

czyli laweta jest tańsza jak się ją wypożyczy i pojedzie własnym samochodem!?

Czy mógłbyś podac jakies linki do stron z ogłoszeniami!?
dzieki


Tak laweta jest tańsza, ponieważ koszty transportu są mniejsze.
Licząc sam koszt paliwa, zestaw laweta + ciągnik (np.: Transit) spala jakieś 9,5; 10l / 100km, zestaw załadowany, czyli laweta, ciągnik, i coś na lawecie spali około 10,5 do 11,5l /100km, co daje wymierne korzyści biorąc pod uwagę, że w tej chwili po samochody trzeba jeździć trochę dalej niż jeszcze w lipcu tego roku. Trzeba dodać jeszcze koszt wypożyczenia lawety +- 250 pln / 3dni.
Achaaa no i jeszcze koszt samych tablic celnych odpada przy lawecie, tylko niemniaszka trzeba poprosić żeby wcześniej wymeldował autko, ale z reguły nie ma z tym problemu.
Przy transporcie na kołach koszty troszkę rosną :? , do Niemiec trzeba jakoś się dostać, autobus odpada, bo często bryki są w takich dziurach że ciężko trafić samochodem nie mówiąc o komunikacji lokalnej :) , więc zostaje samochód.
I tak koszty rozkładały się w moim przypadku następująco; paliwo tam i z powrotem samochód Renault Kangoo +- 6,5l ropki/ 100, na miejscu tablice celne 150 EUR (Niemcy) lub 133 (Holandia); następnie paliwko z powrotem dla samochodu, który się kupuje (rzadko zostawiają coś w baku :( więc trzeba zatankować w EURO ). Przy samochodziku takim jak np. mój scorupiak :) wychodzi w trasie dokładnie 8,3l /100km
Achaaaa jeszcze jedno jak będziesz jechał po brykę zabież dodatkową gaśnicę i trójkąt, po zakupie auta nie będziesz musiał się tłumaczyć polskiej policji z ich braku (brak tych gadżetów oznacza średnio 150 PLN w łapę jak kolesie mają dobry humor).

Co do stron internetowych, no cóż ze zrozumiałych względów mogę podać trzy najpopularniejsze:
www.mobile.de
www.autoscout24.de
www.ebay.de - na ebayu (coś w rodzaju naszego allegro tylko ciut więkrze ;) ) trzeba się rejestrować, jest to bezpłatne więc nie ma problemu.

Pozdrawiam
 
 
SlawekD
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lis 2004|, 2004 11:25   Re: import autek

wegus napisał/a:
Ludzie ida na calosc i wyrzucaja oryginalna umowe zakupu, pisza nowa z odpowiednia cena i podpisuja za sprzedawce.


To prawda wegus ale ja tego nie napisałem jakby co :lol:
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |18 Lis 2004|, 2004 23:08   

Ja tam ostatnio swoim Scorpio lawete ciągnąłem ale nie mieli mniejszych więc 800 kilową wziąłęm żeby kumpla spod radomia po wypadku przywieźć - i wszystko szło miodzio - Scorpio sobie daał radę bez problemu - ale hak nie zdzierżył obciążenia i już w krakowie oberwał się z kawałkiem blachy i zderzakiem .
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |19 Lis 2004|, 2004 15:03   

mam jeszce takie pytanko!?


Z Waszego doświadczenia!
Lepjej mieć upatrzony sam przez internet i jechać po niego???, czy załatwić sobie adresy komisów i jechać w ciemno !????-
chodzi mi o to czy jest tam duzo samochodów które nie są ogłaszane internecie????
Bo te z inetnetu mogą być juz sprzedane nim dojadę!
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |19 Lis 2004|, 2004 15:22   

Trudno jednoznacznie cos poradzic, ludzie ktorzy sie tym trudnia twierdza ze rynek jest wyczyszcony. Kumpel byl ostatnio u rodziny i 5 dni szukal passata diesla na TAXi, a wrocli .......BMW 730 jak z fabryki sprzed 14 lat :-)

Ja znalazlem przez internet, wytargowalem i zaklepalem, calosc byla ryzykowna ale sie udalo
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
tereszcz
[Usunięty]

Wysłany: |19 Lis 2004|, 2004 16:15   

Przez pare dni nie miałem neta. Dzieki za wszystkie dobre rady.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group