$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Silnik skorpiona TDI 2.5 97r 92KW
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik skorpiona TDI 2.5 97r 92KW
Autor Wiadomość
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |23 Sie 2007|, 2007 10:15   

znalezc sie znajdzie ale jak np pasuje wszystko z wygladu i stanu technicznego to trafiasz na wersje robiona na wlochy i o podgrzewanej przedniej szybie czy fotelach mozesz zapomniec :( i tak obojetnie czego bys nie znalazl zawsze jest nie do konca zgodne z tym czego sie szukalo.
 
 
slawektg 



Auto: Merkur XR4Ti XXXKM
Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 25 Lis 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |23 Sie 2007|, 2007 20:36   

lukaszek77 napisał/a:
a nie w modelu 165 jak ktoś wcześniej napisał.
Ja to napisalem,ale nie jestem Alfą ,moze troche Omega?ale bylem blisko... ;)
_________________
806 turbo,XR4 turbo czyli biTURBO!!!!!JAK TURBO NIE DYMA,TO SILNIKA NI MA!!!!
 
 
jakinos
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sie 2007|, 2007 22:50   

Dziekuje wszystkim co do mnie napisali w szczegolnosci Lukaszkowi za wyczerpujace informacje.Tak naprawde to moj pierwszy samochod i jeszcze nie wiem co z nim grane.Co do TD, TDI ,TDS.Nie do pisalem sobie literki "I"Albo zle zrozumialem slowa Lukaszka.Na prawym błotniku widnieje napis TDI.Znowu w dowodzie mam napisane 2.5D TCI i 92KW czyli 125KM.Z innej strony mam ksiazke FORD SKORPIO "SAM NAPRAWIAM SAMOCHOD"Są tam wszystkie typy benzyniaki i dizle od 85 do 98r.O moim TDI 97r 92KW ani wzmianki.Sam juz nie wie czy ten silnik ma interkuler.A moze zrobili błąd w dowodzie rejestracyjnym i ktos przylepił znaczek TDI na moim samochodzie.W Grecji nie ma skorupek chyba ze ktos sobie sprowadzi skorupke z zagranicy.Mało tego nie ma tu dużo dizli osobowych.Ale są tu ALFY ROMEO pewnie będe mógł coś zakombinować z częściami.Kalinihta Tomek Z.
 
 
lukaszek77
[Usunięty]

Wysłany: |25 Sie 2007|, 2007 07:25   

Ja w dowodzie rejestracyjnym mam wbite Alfa Romeo 2,5 D... Gdy zapytałem się Pani w okienku czemu tak... i czemu samo "D", to Pani z uśmiechem odpowiedziała..."bo taki mamy program komputerowy".. :-))) NIe przejmuj się tym co pisze w dowodzie i co jest naklejone na aucie...masz tak jak i My wszyscy "TD". Intercooler pod warunkiem że ktoś nie wymontował posiadasz na 100%, możesz to sprawdzić "śledząc" rurę od turbo do kolektora dolotowego... po drodze powinna być chłodniczka powietrza.
Kiedyś gdzieś wyszperałem w intenecie, czytając na temat naszego silnika, że podobno najlepszy i najmniej awaryjny osprzęt posiadał na pierwsze wyposażenie Chrysler i Jeep... a najgorszy Rover... Ford i Alfa znajdowały się gdzieś pośrodku tego rankingu. Tak więc wszyscy użytkownicy VM... Jak używki to od "amerykanów"... ;-))) Fakt nie wszystko pasuje... niektóre marki miały specyficzny osprzęt, ale podejżewam, że 70 % części jest identycznych... Ja np. jeżdzę teraz na kole pasowym wydartym prosto z Forda Scorpio....

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez lukaszek77 |25 Sie 2007|, 2007 07:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jakinos
[Usunięty]

Wysłany: |25 Sie 2007|, 2007 22:43   

Dwa lata temu byłem w Polsce i odwiedziłem renomowany zakład samochodowy.Szef tego zakładu powiedział mi ze mój silnik jest taki sam jak w ALFA ROMEO.Ale powiedział mi tez ze w ALFIE ROMEO turbosprezarka jest wiekszych rozmiarów i daje wiecej koni mechanicznych niz mój silnik.Tu na forum narazie nie znalazłem takiego silnika.Moze miał na mysli nasz silnik w jakiejś nowszej generacji.Sam nie wiem.Nie miałem wtedy czasu na wnikanie szczegóły.Czy ktoś słyszał o takiej wersji silnika?Pozdrawiam wszystkich z palącej sie niestety Grecji.
 
 
Tomek Z 



Auto: Toyota Avensis 1600 VVTI 110 KM
Wiek: 54
Dołączył: 29 Maj 2005
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: |25 Sie 2007|, 2007 22:58   

z turbinami to różnie bywa. Masz scorupke to najlepsza jest od scorupki :DDDD
pozdro, a konkretnie gdzie się pali???. Moj brachol siedzi w sparcie i ostatnio nie dzwoni!! Nie wie co jest grane...
_________________
~~ Lubiłem swoją scorupkę ~~
była scorupka 12V6 fajna!
była cytrynka ZX
była scorupka '93 2,5 TD VM
był poldek z gazem
i 125 p, pomarańczowy!!
 
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Pomógł: 54 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |25 Sie 2007|, 2007 23:06   

Tomek Z napisał/a:
z turbinami to różnie bywa. Masz scorupke to najlepsza jest od scorupki :DDDD
pozdro, a konkretnie gdzie się pali???. Moj brachol siedzi w sparcie i ostatnio nie dzwoni!! Nie wie co jest grane...

Nie wiem czy to dobre określenie, ale wszędzie tam gdzie jest sucho czyli wszędzie i już sobie podobno nie radzą tamtejsi strażacy. W TV mówili już o 50 ofiarach.
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
lukaszek77
[Usunięty]

Wysłany: |26 Sie 2007|, 2007 08:03   

Silniki w Alfach z tego co wiem to miały oznaczenia VM07B przważnie w AR 164 i VM31B w AR 155. Występował jeszcze VM41B i jest on montowany z tego co pamiętam w Chryslerze...

Podam Wam stron katalogu części Fiata... jest tam też rozrysowany cały silnik... może Wam się przyda...

http://www.spangerum.com:...ID=1&GUI_LANG=6

Pozdrawiam
 
 
slawektg 



Auto: Merkur XR4Ti XXXKM
Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 25 Lis 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |26 Sie 2007|, 2007 13:46   

jakinos napisał/a:
ALFIE ROMEO turbosprezarka jest wiekszych rozmiarów i daje wiecej koni mechanicznych niz mój silnik.
Nieprawda.wstawienie wiekszej sprezarki nie da niczego po za wieksza turbodzura,ktora w scorpio i tak jest odczuwalna.zwiekszanie ilosci powietrza doprowadzanego do silnika powoduje zwiekszenie cisnienia doladowania,w konsekwencji wzrost temperatury powietrza,wzrost temp.spalania i calego silnika,wrazliwego badz co badz na takie procesy.kolejna sprawa jest max wydajnosc kolektora(ksztalt i profil),konstrukcja glowicy,kanalow dolotowych,zaworow,komory spalania,wydechu itd.silnik musi oddychac,bo tylko to umozliwia efektywne wykorzystanie dodatkowego sprężu bez termicznego obciazania silnika.mowiac,ze to taki sam silnik,tylko wieksza turbina wiec wieksza moc wykazujemy sie nieznajomoscia mechaniki silnikow.UFFFF,sorry,ale nie moglem.....
_________________
806 turbo,XR4 turbo czyli biTURBO!!!!!JAK TURBO NIE DYMA,TO SILNIKA NI MA!!!!
 
 
jakinos
[Usunięty]

Wysłany: |26 Sie 2007|, 2007 19:36   

Witam wszystkich włascicieli skorupek i vm.Jestem tu nowy i nie wiem czy mozna pisać na tym forum o takich sprawach.Chciałem odpowiedziec Tomkowi Z.Grecja pali sie w okolicy OLIMPII.Zgineło już prawie 60 osób.Tutaj mówią ze ktoś specjalnie podpala.Dym dochodzi do Aten.Tutejsi strazacy nie dają sobie rady.Moze Polacy mogliby pomóc.Do usłyszenia.
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Pomógł: 39 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |26 Sie 2007|, 2007 23:42   

no to tragedia, rozumiem ze pogoda czy costam ale podpalacze ??
sam kiedys podpalalem ale "panowalem" nad pozarem
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
łukasz194
[Usunięty]

Wysłany: |27 Sie 2007|, 2007 16:07   

ja podpalam od 18 lat ale w piecu przez kilka latek w płucach tak z głupoty :P a tak wogule życze duzo deszczu zeby ognicho zalało
Ostatnio zmieniony przez łukasz194 |27 Sie 2007|, 2007 16:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group