$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Scorpio 86 D - Wspomaganie a hamowanie
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Scorpio 86 D - Wspomaganie a hamowanie
Autor Wiadomość
Tomek Z 



Auto: Toyota Avensis 1600 VVTI 110 KM
Wiek: 54
Dołączył: 29 Maj 2005
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: |8 Sty 2008|, 2008 14:33   

Struna napisał/a:
czy to tak walnął diagnozę przez telefon ?

pół biedy jak mechanik walnie diagnoze przez telefon, a jak chirurg by spróbował?????
_________________
~~ Lubiłem swoją scorupkę ~~
była scorupka 12V6 fajna!
była cytrynka ZX
była scorupka '93 2,5 TD VM
był poldek z gazem
i 125 p, pomarańczowy!!
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |8 Sty 2008|, 2008 19:18   

ja chyba czegos nie rozumiem ale ... coz wymiana plynow to ile 100zł? + materiał....
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Zysio 
LKR 55077



Auto: '06 Citroen C8 2.0 HDi 136KM
Pomógł: 41 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |8 Sty 2008|, 2008 19:21   

Sam wiesz że sporo mechesów zanim płyny wymieni to pół auta by wymieniło najchętniej :)
_________________
Tomek (Żysio)
------------
Jest:
'06 Citroen C8 2.0 HDi
Było:
'03 Yamaha TDM 900
'99 W210 E430
'05 Volvo V70 2.4 D5
'88 2.9 V6 Ghia + LPG
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |8 Sty 2008|, 2008 19:44   

moze dlatego maminne podejscie ze nie wywodze sie ze starej szkoly "mechanikow"
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Bodzio2067
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2008|, 2008 14:30   

Witajcie
Zysio dobrze to ujął, mechanicy wymieniliby pół auta bo dla nich wymiana płynów to operacja końcowa - kosmetyczna bez mała.
kolejne trzy warsztaty i jeden sukces, choć połowiczny. jak diesel to proszę podjechać, mamy termin ...
Dwa inne warsztaty, to co zwykle - Scorpio - niiiiiiiiieeeeeeeee !!!
W jednym z nich pokierowali mnie do zespołu forda na kamiennej, nie cieszy się specjalnie dobrą sławą, ale może w końcu i tam wyląduje moja scorupa.
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2008|, 2008 14:36   

pierwszy lepszy mosiek z brzegu to zrobi... massakra...

a tak poza tym to co ten temat ma wspolnego z Dieslem? problem jakby taki uniwersalny niezaleznie od paliwa.
Ostatnio zmieniony przez marcys |10 Sty 2008|, 2008 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bodzio2067
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2008|, 2008 15:32   

Teoretycznie masz rację marcys, jednak już nie raz słyszałem "traktor, nie - nie robimy traktorów". Nieważne czy klocki hamulcowe o wymiany, czy pasek rozrządu.
 
 
Luke
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2008|, 2008 17:24   

ludzie co to za mechanicy którzy za dźwięk słowa "scorpio" robią pod siebie, przecież to auto jak każde inne, takie warsztaty lepiej omijać, nawet jak się niema scorpio :)
Bodzio2067 pojedź do jakiegoś warsztatu i kaz im wymienić te dwa płyny i nic więcej o resztę niech ich głowa nie boli. Taki stary mechanik/cwaniaczek jak zobaczy, że masz zalany nie ten płyn tam gdzie trzeba, to żeby sama wymiana coś dała, to i tak Ci powie, że musisz wymienić cały układ i tak będzie wszędzie, w każdym warsztacie :)

[ Dodano: 2008-01-10, 17:27 ]
druga sprawa to jak marcys napisał, co za różnica jaki masz silnik, co to ma do układu hamulcowego i wspomagania kierownicy :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Luke |10 Sty 2008|, 2008 17:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bodzio2067
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2008|, 2008 17:46   

Tak zrobię Luke. U mechanika co boi się diesli (pewnie samego dźwięku słowa diesel) byłem z kolegą, obaj zrobiliśmy zdziwione miny kiedy to usłyszeliśmy. Muszę jeszcze jakoś przekonać moją piękniejszą połowę, że warto uzdrowić moje kochane autko.

[ Dodano: 2008-02-17, 10:32 ]
Witam wszystkich po przymusowej przerwie.
Autko zrobione, choć była to taka "drużka" przez dziesiątki telefonów, a że Wrocław obfituje w zaprzyjaźnione ze sobą w różnych zagadkowych relacjach warsztaty - było gdzie dzwonić, każdy warsztat odsyłał gdzieś dalej, do następnego. Na końcu tej drogi znalazł się warsztat a właściwie przedsiębiorstwo P.H.U. BODO z niezłym zapleczem zajmujący się tylko fordami zlokalizowany w Radwanicach. Mimo, że sukces nie był całkowity, sopkojnie mogę ich polecić. Zrobili co mogli. Tak więc na chwile obecną mam hamulce niestety bez ABS-u i mam wspomaganie. Zgodnie z tym co tu mi pisaliście wymieniony był unit hamulcowy i komputer ABS, niestety nadal się zapala kontrolka ABS i nie poradzili sobie z tym problemem w BODO. Na plus jest to , że bez zbędnego mydlenia oczu przyznali że nie mają odpowiedniego sprzętu aby właściwie zdiagnozować ABS, jednak napracowali się starając się doprowadzić moje autko do porządku. Jeśli ktoś wie gdzie mogę się zgłosić z ABS-em, będę wdzięczny za informację.
Pozdrawiam wszystkich - Bogdan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group