$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Przekroczone normy spalania
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekroczone normy spalania
Autor Wiadomość
Damian_Lisu
[Usunięty]

Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 08:38   Przekroczone normy spalania

Witam,

Jakoś za bardzo nie mogłem się zdecydować na dział i ostatecznie padł na gaz bo w sumie po części z gazem związane.
Oddział LPI Gazu w Będzinie organizuje darmowe przeglądy "Zima 2005 na 5", wybrałem się tam, a co mi szkodzi ? i troche zaszkodziło. Ano wykazało na analizatorze spalin przekroczoną normę Co2 i za dużą dawkę tlenu i to na benzynce jak i gazie. Na gazie jest troszkę lepiej.
I tutaj pojawia się mój problem, gościu sugerował kończący się katalizator lub zła przerwa na świecach. Co do tego pierwszego to bym się zgodził bo nie znam jest stanu ale świece ? Wymieniane były jakieś 10 tyś temu, założone platynki, nie mam szarpania lub jakiś innych objawów że to świece. Mało tego po małej konsultacji z znajomkiem dowiedziałem się że to nie kat i nie świece ale sonda lambda. I co ja mam k..wa o tym wszystkim myśleć ? Co to może padać ? Kat, sonda lub świece ?
Ostatnio zmieniony przez Damian_Lisu |2 Mar 2006|, 2006 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 08:42   

Cytat:
Co to może padać ? Kat, sonda lub świece ?

Najprosciej pojedź na komputer... zobaczysz jakie błędy wyrzuci... i potem bedziesz myslał...
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 08:59   

U nas tez cos takiego LPI organizuje. A swoja drogą w naszym oddziale w B-stoku są naprawdę świetni fachowcy, a przede wszystkim normalni, mozna z chłopakami pogadać itp... Jedyny mankament - nie wstawiają o.M.V.L.a - oficjalnie... ale dogadać sie mozna :685:
 
 
Damian_Lisu
[Usunięty]

Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 09:32   

Oli, u nas tesh można ludzko pogadać ale czasami co do samego wozu to mają błędne diagnozy, ale sam gaziek jest kapitalnie założony i na serwis nie narzekam :)

Speedo, małe przeliterowanie, poprawione
Ostatnio zmieniony przez Damian_Lisu |2 Mar 2006|, 2006 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 09:37   

Cytat:
Oli, u nas tesh można ludzko pogadać

chodziło mi o to - że w zasadzie chyba są najlepszymi gazownikami w mieście - niedrodzy fachowcy, którzy doradzą co zrobic aby było dobrze - a nie tylko wymieniać i kase czesać.... :706:
 
 
JOSEPH
[Usunięty]

Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 09:48   

Oli a cóż to za zakład wiem że OMVL można kupić kumpel zakładał taki parownik w swoich Lublinach i nie było żadnego zgrzytu :689:
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 10:01   

Cytat:
Oli a cóż to za zakład

mozna kupic bo sam kupowałem... ale oni są przedstwicielem czegoś (nie pamietam) i lojalnosciowo proponuja swoje produkty. Aczkolwiek wstawią i OMVL-a.
JOSEPH - naprawdę zakładzik prima sort. POlecam bardzo. W Servisach zdaje się wrzuciłem - na ul. Matejki
 
 
JOSEPH
[Usunięty]

Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 10:06   

A już wiem dzięks trzeba wkońcu przymierzyć się do wymiany :688:
 
 
Srebrny 



Auto: Było 90 2.0DOHC sedan LPGII
Pomógł: 3 razy
Wiek: 65
Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Opole
Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 10:23   

Emisja CO2 jest związana z ilością spalanego paliwa.Przy spalaniu bogatej mieszanki produkowana jest większa ilość CO2 i normy są przekroczone, a ma to ścisły związek z sąda lambda (lub dwie)bo to ona mierząc nadmiar tlenu w spalinach steruje ilością wtryskiwanego paliwa.Katalizator dopala spaliny między innymi CO bedący gazem toksycznym na CO2 nie będącym gazem toksycznym , ale odpowiadającym np za efek cieplarniany dlatego emisja CO2 jest również mocno ograniczana w nowych przepisach normujących skład spalin.Kataliztor na razie bym sobie darował, sprawdz sondę (y) , świece owszem maja wpływ na spalanie ale niewielkie i w skrajnych przypadkach.Raczej mają wpływ na prawidłowość pracy silnika i trwałość bo ukruszona porcelanka (zwlekanie z wymianą) może narobić bałaganu, chyba że mówimy o takich konstrukcjach z dwiema świecami jak w Alfach czy Honda gdzie ten system ma istotne znaczenie na spalanie i skład spalin
Pozdrawiam.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 10:35   

Oli napisał/a:
Jedyny mankament - nie wstawiają o.M.V.L.a - oficjalnie...


bo OMVL jest fajny ale ma też i swoje wady - np. nie ma śruby do spuszczania mazutu - z deka burak.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Pomógł: 39 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 10:38   

Struna napisał/a:
z deka burak


:690: :690: :690:
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 10:42   

wychodzi na to że ten drugi wypust do gazu może służyć jako upust do mazutu.

A swoją drogą -czym macie zaślepiony ten drugi wylot ? bo w sumie jest oryginalna zaślepka - ale czy dajecie na nią opaskę czy tylko tak macie nałożoną ?
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 10:53   

Cytat:
z deka burak.


:702: - no to ja mam buraka....
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |2 Mar 2006|, 2006 10:57   

no ja też ?
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Damian_Lisu
[Usunięty]

Wysłany: |3 Mar 2006|, 2006 07:28   

Srebrny, dzięki za wyjaśnienie tej sprawy. W między czasie dowiadywałem się o cenę, jest ona przbliżona bo nie szukałem konkretnie do mojego wozu i mieści się w granicach 150-200 pln :609:
Poczekam aż ta sonda wykończy się, tylko jak to poznać ?? Wzrośnie spalanie czy co ? A może komp przełączy się w awaryjny ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group