$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Kupno Scorpio 95r 2,5TD
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno Scorpio 95r 2,5TD
Autor Wiadomość
grzechu913 



Auto: Ford C-MAX 1.5 EB200 17r
Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Gru 2005
Skąd: Chrzanow
Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 10:06   

tak ale 100KM to nie ma cudow i tyle ,u mnie 136 a nie ma a nie mowiac o mniejszej mocy,a w dieslu jest tylko takie uczucie bo jest turbina ktora wlacza sie w odpowiednim momencie i z tad taki efekt,w benzynie samochod siagnie od dolu i dlatego efektu nie ma,natomiast nie rozumiem takiego porownania TD i benzyna ,niech jedno i drugie ma turbine to wtedy diesel wymieka nawet na przyspieszenia 80-120 na 5 biegu i taka jest prawda.Ogolnie nic nie mam do diesla ,tylko tyle ze slychac go i widac ze zmienia biegi,po chmurze za nimi okopconym zderzaku na czarno ;)
_________________
Bylo scorpio 2.0 16V 95r LPG
 
 
 
Waldi_L_N 
VM pa,pa!



Auto: Na szczęście bez Forda :D
Pomógł: 3 razy
Wiek: 54
Dołączył: 17 Wrz 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 10:53   

Niedobrze mi się robi od tych dyskusji o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem. Ostatnie posty wnoszą do zapytania autora tematu tyle samo co referat "Wpływ faz księżyca na rozwój dorożkarstwa w Polsce". Proszę jakiegoś Moda czy Admina o OT.
_________________
Waldi
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 11:38   

Waldi_L_N napisał/a:
Niedobrze mi się robi od tych dyskusji o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem. Ostatnie posty wnoszą do zapytania autora tematu tyle samo co referat "Wpływ faz księżyca na rozwój dorożkarstwa w Polsce". Proszę jakiegoś Moda czy Admina o OT.


Ale dlaczego? Autor wątku zapytał czy się pakować w starego diesla, no to odpowiedź jest "nie pakować się"; ja też swojego diesla nigdy nie miałem, tylko służbowych używałem, i NIE POJMUJĘ dlaczego OBECNIE ktoś może pakować się w 10 letniego czy starszego diesla. Z trudem zrozumiem że ktoś kupuje nowego (np. Focus kolegi który jakoś nie chce palić poniżej 10/100, pomimo wielu wizyt w serwisie, jest dobrym kontrargumentem), z trudem zrozumiem, że jak już ktoś ma od 10 lat jednego diesla, i dba o niego, to mu szkoda wyrzucić. Ale nie rozumiem, po co komu nowy-stary diesel, przy jego zużyciu i kosztach, i przy obecnej strukturze cen benzyny, gazu i ropy; o frajdzie nie wspominając.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
slawektg 



Auto: Merkur XR4Ti XXXKM
Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 25 Lis 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 14:01   

grzechu913 napisał/a:
w benzynie samochod siagnie od dolu

dobre.szczególnie jak moment max wypada 3tys obr.
Boni napisał/a:
Autor wątku zapytał czy się pakować w starego diesla, no to odpowiedź jest "nie pakować się";
dlaczego ignorujesz glosy na "tak"jednak takie tez sie pojawily

[ Dodano: 2007-07-08, 14:08 ]
Co do tych bredni w sprawie turbo i ciągniecia benzyny od dolu,to sa tez dizle bez doladowania,ktore bija na glowe benzyny z turbodoladowaniem.sam sprawdzilem beemka 3.0,6garow bez turbiny,a taki wykop,ze objedzie 2 cossi razem wziete.skoro potencjalny kupiec pyta czy warto,oszczedzmy sobie porad w stylu "nie,bo nie"albo"nie bo nie lubie"lub tez "nie,bo wcale nie pali malo,i nie jest szybki i objedzie go kazda benzyna"o tym zdecyduje kupujacy.tu chodzi o porady techniczne ,ktorych otrzymal dosyc.Pozdrawiam.
_________________
806 turbo,XR4 turbo czyli biTURBO!!!!!JAK TURBO NIE DYMA,TO SILNIKA NI MA!!!!
 
 
grzechu913 



Auto: Ford C-MAX 1.5 EB200 17r
Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Gru 2005
Skąd: Chrzanow
Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 14:18   

Cytat:
dobre.szczególnie jak moment max wypada 3tys obr.
tak tylko ogladnij wykresy mocy i momentu to bedziesz widzial np 2.016v niby max moment przy 4200 ale 85% momentu ma dostepne od 1800 obr i mozna ciagnac az do odciecia czyli 6500 a tak wogole to jest mowa o VM ktory niestety nie jest udana konstrukcja pod wzgledem zywotnosci i tyle
_________________
Bylo scorpio 2.0 16V 95r LPG
 
 
 
Słoniu 
Zwany Pawłem



Auto: Mondeo '96 2,0 zetec ghia kombi
Wiek: 44
Dołączył: 20 Cze 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 14:33   

126p to też niezbyt udana konstrukcja a do dzisiaj jeżdzą po drogach
geeneralnie to wszystko zależy na co trafi i jak poprzednik sie obchodził z motorkiem....
 
 
 
grzechu913 



Auto: Ford C-MAX 1.5 EB200 17r
Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Gru 2005
Skąd: Chrzanow
Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 14:38   

Słoniu napisał/a:
geeneralnie to wszystko zależy na co trafi i jak poprzednik sie obchodził z motorkiem..
dokladnie jak trafi na zadbany i nie katowany silnik to pewnie pojezdzi ,tylko ze diesle raczej malych przebiegow nie maja ,ale coz pozostaje tylko zyczyc powodzenia :one:
_________________
Bylo scorpio 2.0 16V 95r LPG
 
 
 
Waldi_L_N 
VM pa,pa!



Auto: Na szczęście bez Forda :D
Pomógł: 3 razy
Wiek: 54
Dołączył: 17 Wrz 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 15:27   

grzechu913 napisał/a:
,tylko ze diesle raczej malych przebiegow nie maja ,ale coz pozostaje tylko zyczyc powodzenia :one:

Święta prawda bo benzyny i to szczególnie zagazowane tyle nie pożyją :one:
_________________
Waldi
 
 
 
Tlukas
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 16:37   

Dziwne najwięcej odpowiedzi na każdy wątek w tym dziale udzielają zagazowani!
Waldi przenosimy się do działu LPG :-)
 
 
Waldi_L_N 
VM pa,pa!



Auto: Na szczęście bez Forda :D
Pomógł: 3 razy
Wiek: 54
Dołączył: 17 Wrz 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 18:36   

Tlukas napisał/a:
Waldi przenosimy się do działu LPG :-)

A masz coś do gotowania? :-d :-d :-d :-d :-d
Co bym o dieslu tak kiepskim jak VM miał napisać to i tak nie będzie takiego tematu:"Coś wybuchło i nie jedzie" :P
_________________
Waldi
Ostatnio zmieniony przez Waldi_L_N |8 Lip 2007|, 2007 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 20:30   

i tym dales mi do myslenia... moze tez powinienem diesla nabyc?? :/
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 20:34   

kazde moje poprzednie cudo ogladal mechanik i jak zawsze wyszlo?? teraz sam se kupie i nie bede mial zalu do nikogo :)
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 20:41   

ja oficjalnie zalu tez nie mialem tylko taka nienawisc wewnetrza a moj ostatni diesel ktory ogladal autoryzowany serwis po wizycie u nich i stwierdzeniu nie jest najgorszy troche pojezdzi nie dojechal do domu a bylo to az 5 km. po kilka minutach po holowaniu odpadl mu tlumik na wylaczym silniklu samochod tylko stal a ja z ojcem sie gapilismy a tu bam i lezy ale i tak go poskladalem i pojechalem pojezdzic i znowu ojciec mnie z miasta zholowal bo tak czesto gasl,ze rozurusznik padl. troche duzo usterek jak na takiego co byl w serwisie na testach :/
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 20:44   

serwis mial to zrobic ale akurat im sprzet sie zepsul... to ja glupi odpuscilem ale oni wzieli taunusa w rozliczeniu wiec nie bylo i tak az tak tragicznie :)
 
 
magmart
[Usunięty]

Wysłany: |8 Lip 2007|, 2007 22:11   

A mnie sie mój scorpionik zaczyna podobać. Właśnie wróciłęm z wyjazdu, na haczyku przyczepa o masie ok 1000 kg, w stosunku do wcześniejszego samochodu o mocy 145 km, różnica zajemocna. Prosta droga 80-90 jade na 5 biegu, nie musze na gazie kręcić żeby to chciało jechać, poprostu sie buja. Paliwo coś ok 10l, ale jest OK jazda spokojniejsza niż mocniejszą benzyną, bez deptania po gazie. A w środku 4 osoby + bagaże.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group