$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - nadmierny luz koła kierownicy i inne dotycz.ukl kierowniczeg
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nadmierny luz koła kierownicy i inne dotycz.ukl kierowniczeg
Autor Wiadomość
szamcio
[Usunięty]

Wysłany: |23 Kwi 2004|, 2004 12:43   nadmierny luz koła kierownicy i inne dotycz.ukl kierowniczeg

Witam
1-na kierownicy mam luz góra-dół około 1-2 cm. Można z tym jeździć, ale jest to denerwujące w takim aucie. Ponoc to wina wyrobionej tulei przy regulacji pochylenia kierownicy. Przekładnia ok, przelotki na grodzi silnika wymienione. Ma ktos jakąs koncepcję jak to ugryźć?
2 - ponoć jest u mnie za maly luz na kierownicy, tzn bez tych 5 stopni na obwodzie. jest jakaś możliwość regulacji tego?
3 - dowiedziałem się od ponoć dobrego fachowca, że przy montażu gum łączących stabilizator do wahacza od coswortha (tych twardszych) NIE WOLNO montować dużych podkładek fabrycznych, i oczywiście na odwrót też nie, tzn do fabrycznych gum muszą byc duże podkładki z wkładką teflonową. To może bardziej jako ciekawostka
Będę wdzięczny za pomoc i sugestie
Jacek
2,0 kombi 93
 
 
hryniak
[Usunięty]

Wysłany: |23 Kwi 2004|, 2004 15:10   

Ja kupiłem twarde gumki razem z podkładkami, założyłem i było ok jakieś 40 tyś (teraz już niestety znów mnie czeka wymiana)
a nawiasem mówiąc meches-fordziarz twierdził, że w skorupie mają być "pływające" koła stąd oryginalne gumki są miękkie
zastanawiam się po co ?
 
 
szamcio
[Usunięty]

Wysłany: |23 Kwi 2004|, 2004 18:16   może żeby było jeszcze bardziej komfortowo??/

a tak poważnie, to u mnie po założeniu orginalnych,miekkich gum, z malymi podkładkami, koło miało taką "miękkość", że przy cofaniu ocierało o nadkole. I to przy gumach niższych, bo 195/60/15.
A jakaś sugestia z luzem kolumny kieownicy???
I może ktos juz rozbierał lusterko zewnętrzne sterowane elektrycznie??
Jacek
 
 
hryniak
[Usunięty]

Wysłany: |24 Kwi 2004|, 2004 00:04   

ja rozbierałem ale niestety nie w skorpionie, sądzę jednak, że mechanizm powinien być podobny. Jeśli szwaby nie wykombinowały jakiegoś cuda to ustrojstwo jest prościutkie i po rozebraniu wszystko będzie jasne. Problemem jednak może się okazać wyjęcie tegoż z obudowy. W saabie lustro wraz z mechanizmem wyjmuje się podważając zatrzaski cienkim płaskim śrubokrętem, niestety w skorpionie chyba trzebe odkleić lustro pod którym są śruby.
Pojedź może na kościuszkowców (części do fordów) tam goście powinni wiedzieć jak się demontuje ten mechanizm a mili są to powinni się podzielić wiedzą :)
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |29 Kwi 2004|, 2004 11:18   

Lusterko - delikatnie podważ malutkim srubokretem, aż wyskoczy z zatrzasków, będziesz miał mechanizm na wierzchu, póżniej będziesz widział śróbki, odkręć je i masz całość w ręku.
kierownica - zdejmij obudowy i dokręć tą śróbę co przechodzi od wajchy regulacji. Powinno pomóc.
Podkładki - zastosuj podróbki firmy HQ, takie czerwone pudełko.
 
 
hryniak
[Usunięty]

Wysłany: |29 Kwi 2004|, 2004 11:22   

jednak na zatrzaskach :shock:
To się chłopaki postarały !!!!
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |29 Kwi 2004|, 2004 12:28   

Bynajmniej u mnie w wielorybie jest na zatrzaskach, dlatego jestem pewien że w poprzednim modelu jest tak samo.
 
 
hryniak
[Usunięty]

Wysłany: |29 Kwi 2004|, 2004 13:27   

Aha, ale cały mechanizm jest na zatrzaskach czy samo lustro ?
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |4 Maj 2004|, 2004 14:37   

Samo lusterko - jest przyklejone do takiej plastikowej płytki, która jest wpinana do mechanizmu regulującego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group