$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - jakie opony i felgi??
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jakie opony i felgi??
Autor Wiadomość
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |5 Paź 2004|, 2004 19:44   jakie opony i felgi??

witam
jak w temacie. chce kupic do scorpio alufelgi tylko nie wiem jaki rozmiar felg i opon tam pasuje. teraz jezdze na 185/70 R 14 a alu maja byc 15 albo 16. i w zwiazku z tym pytanie czy felga o szerokosci 6,5 cala to dobry wybor? czy lepiej szukac szerszych? i jakie najszersze opony wchodza do scorpiaka tak zeby sie nie ocieraly. czy 215 sie zmiesci czy to ma jeszcze jakis zapas? Znam strone z zamiennikami ale nie wiem czy teoretyczne wyliczenie wielkosci opon bedzie sie sprawdzalo w praktyce.
pozdrawiam
maciek
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 17:30   

Czy wy nie jezdzicie na alufelgach? napiszcie jakie macie wymiary opon. nie chce zrobic ze scorpia jakiegos wiejskiego tuningu tylko wstawic normalne opony. nawet sierra jezdzila na 195 a scorpio jest wieksze wiec 185 to dla mnie za malo. nie wiem co mam kupic. pomozcie!!
pozdrawiam
maciek
 
 
Pershing 



Auto: .
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 17:37   

Ja mam w swoim standardowe alusy Forda. Nie wiem jakiej sa szerokosci (chyba 6 cali) a gumki mam 195x65 R15. Mysle ze na te felgi mozna by wsadzic troszke szersze gumy np. 205. Na felge 6,5 cala spokojnie 215 wejdzie.
Pozdrawiam
 
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 19:27   

Witam
Z tego co sie orientuje to Scorpio ma fabrycznie 14, 15, 16 cali o szerokosci 6 cali nie wiem jak z 16 bo to jest cossi i moze miec szersza felge dalej to sruby sa 5x112 a ET 38(jest to wymiar mowiacy o tym ile jest przesuniete mocowanie do piasty od srodka felgi (chyba nie pomieszalem:))) ale widzailem scorpki na 17 z szerokoscia felgi bym nie szalal bo jest malo miejsca a cossi mial fabrycznie 205 zalozone takze nie wime czy jest sens dawac wiecej bo to jest obliczane w stosunku do mocy i masy auta... z reszta to i tak juz sa szerookie laki a profil wtedy to chyba 55 ale nie dam glowy uciac:)
pozdrawiam
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 22:09   

Rozmiar felgi w cossim 6,5 x 16. Jak zakupiłem swojego to byl na oponach 225x50. Ja założyłem 215x50 i jest wszystko cacy.
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group