$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Korek wlewu do skrzyni biegów.
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Korek wlewu do skrzyni biegów.
Autor Wiadomość
Enzo 


Auto: 1995 2.0 16V sedan LPG
Dołączył: 11 Sty 2012
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: |10 Wrz 2021|, 2021 16:23   Korek wlewu do skrzyni biegów.

Wiam szanowne gremium ! Chciałbym zmienić olej w swojej skrzyni biegów, bo silnik ma już 320tys. A olej w skrzyni zapewne przeistaczył się już w mazut hahaha Tylko tak zlokalizowałem korek spustowy, ale nie mogę zlokalizować wlewowego. Na czerwono na zrjeciu zaznaczony spustowy, a na zielono jakaś długa śruba , która wchodzi do środka do skrzyni, ale nie wiem czy to korek wlewowy i nie chciałbym czegoś niepotrzebnie spierdaczyć. Może mi ktoś pomóc podpowiedzieć gdzie go znaleźć. Najlepiej gdyby była to fotka. Scorupa z 1995 2.0 DOHC 16V 136 kucy.

[ Dodano: |10 Wrz 2021|, 2021 17:34 ]
Sorry za nie ten dział, ale tak to jest z telefonami i grubymi paluchami ... Poprosiłbym moderatora o przeniesienie do działu skrzynie biegów i przeniesienie napedu.
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |11 Wrz 2021|, 2021 20:09   

O ile mi wiadomo, wszystkie skrzynie Scorpio mają "wlew" przez rurkę od miarki oleju. Poleca się małe lejki kuchenne, oczywiście. Oraz przy takich przebiegach i nieznanym stanie oleju, to bez zrzucenia miski (+nowa uszczelka rzecz jasna), wyszuflowania z niej smoły i nowego filtra, wymiana samego oleju jest nieco licha.

Skądinąd, można też bawić się w jeszcze bardziej zaawansowane płukania, przy użyciu węży między skrzynią a chłodnicą, ale to już wyższa szkoła szrotu i wypadałoby się douczyć tego.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Pomógł: 77 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |11 Wrz 2021|, 2021 21:49   

Boni napisał/a:
O ile mi wiadomo, wszystkie skrzynie Scorpio mają "wlew" przez rurkę od miarki oleju. Poleca się małe lejki kuchenne, oczywiście. Oraz przy takich przebiegach i nieznanym stanie oleju, to bez zrzucenia miski (+nowa uszczelka rzecz jasna), wyszuflowania z niej smoły i nowego filtra, wymiana samego oleju jest nieco licha.

Skądinąd, można też bawić się w jeszcze bardziej zaawansowane płukania, przy użyciu węży między skrzynią a chłodnicą, ale to już wyższa szkoła szrotu i wypadałoby się douczyć tego.

Za bardzo się rozpędziłeś :) To prawdopodobnie manualna skrzynia a nie automat
_________________
Scorpio forever
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Pomógł: 54 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |17 Wrz 2021|, 2021 07:00   

Na jakim zdjęciu?
U mnie w MT75 jest śruba mniej więcej (jeśli dobrze pamiętam) w 2/5 wysokości skrzyni i do niej się piłuje olej aż do przelewu.
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group