$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Zegary z wieloryba 2.3 do 2.0
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zegary z wieloryba 2.3 do 2.0
Autor Wiadomość
toyman 


Auto: różne Fordy
Dołączył: 22 Sie 2016
Skąd: Łańcut
Wysłany: |26 Cze 2021|, 2021 08:01   

Żeby uniknąć gównoburzy, której pomruki słychać za okalającymi wzgórzami - zakończmy dyskusję na niemerytoryczne wątki i proszę zainteresowanych, których wiedza na pewno będzie mi w przyszłości potrzebna o powstrzymanie się od słownych przepychanek oraz skupienie się na dalszych, merytorycznych podpowiedziach.

Ze swojej strony mogę zapewnić, że (tak, takie mniemanie mam o sobie): nie jestem głupi i nie wykonuję nieodwracalnych ruchów bez pewności, że dalej jest droga.

Niemniej - powyższa dyskusja dała mi ważny alarm, żeby być podwójnie ostrożnym i za to dziękuję.

Jednakowoż - obiecałem mojej żonie, że 2.3 kupiłem nie tylko dla silnika do driftowozu, ale również dla wyposażenia, które przełożę do NASZEGO 7 na placu auta (bo przecież wszystko jest NASZE, tylko kosmetyki są JEJ !!!) i MUSZĘ to zrobić inaczej dostanę szlaban ma zabawki w przyszłości.

Uwierzcie mi. Zgodziła się tylko dlatego, że obiecałem, że to to długo nie postoi na naszej 10 ar działce, gdzie o trawnik dba moja żona, co tydzień śmigająca z kosiarką i przepędzająca mnie z autami z kąta w kąt. Z żonami nie ma żartów.
 
 
lukas2 
Mk2 rulez



Auto: '92 2.0 sedan i '96 2.3 sedan
Pomógł: 37 razy
Wiek: 42
Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Police
Wysłany: |26 Cze 2021|, 2021 10:57   

Twoja decyzja, robota u czas... róznice już są bo raz że jeden to kombi a drugi sedan, oraz masz przedlifta i polifta (95 i 98 rok). Dochodzi jeszcze kwestia poprzedniego właściciela dawcy co poprzerabiał w nie działającej wiązce po swojemu. Generalnie temat nie jest prosty, nie będzie p&p i przygotuj się że zrezygnujesz z przekaładki i po prostu dołożysz te kilka kabli, bo w sumie tylko nie będziesz miał szyb tylnych sterowanych z drzwi kierowcy bo do tego to już musisz całą wiązkę przełożyć
_________________
Jest:
Scorpio 2.0 DOHC 1992r
Scorpio 2.3 1996
Było
Scorpio 2.0 ohc 1985r
 
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |28 Cze 2021|, 2021 18:33   

Oj, przypomniało mi się wydzielanie różnych całych i części wiązek poszczególnego wyposażenia i łączenie tej nowej z polifta z ta stara z przedlifta.
Skoro mi się udało (z Wasza pomocą) a mam do elektryki jedna lewa i druga lewa rękę, to inni inteligentni tez sobie poradzą. Łatwo nie jest i czasem autentycznie nikt nie będzie wiedział gdzie jest babol. Faktycznie sporo sie z tym pitolenia będzie a i bez dodatkowych kabli sie nie obejdzie.
Łukasz nie straszy tylko doradza a ma i doświadczenie i łeb na karku. Jak przekładasz to tylko w całości - dużo spokoju, cierpliwości.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
 
 
toyman 


Auto: różne Fordy
Dołączył: 22 Sie 2016
Skąd: Łańcut
Wysłany: |28 Cze 2021|, 2021 21:38   

lukas2 napisał/a:
Twoja decyzja, robota u czas... róznice już są bo raz że jeden to kombi a drugi sedan, oraz masz przedlifta i polifta (95 i 98 rok). Dochodzi jeszcze kwestia poprzedniego właściciela dawcy co poprzerabiał w nie działającej wiązce po swojemu. Generalnie temat nie jest prosty, nie będzie p&p i przygotuj się że zrezygnujesz z przekaładki i po prostu dołożysz te kilka kabli, bo w sumie tylko nie będziesz miał szyb tylnych sterowanych z drzwi kierowcy bo do tego to już musisz całą wiązkę przełożyć

Ale ... daj już spokój.
 
 
Darek_Police 
thesilent



Auto: sedan `90 2.9 12V6 ASB Ghia i kupowdepy
Pomógł: 15 razy
Wiek: 41
Dołączył: 03 Wrz 2007
Skąd: Sollstedt DE
Wysłany: |6 Lip 2021|, 2021 20:48   

Ja tam wsadziłem zegary mk3 do mk1, wszystko jest możliwe.
_________________
Scorpio `90 2.9 12V6 ASB Ghia sedan
ex:
Citroen GC4P 07 2.0 HDI
M6 04 2.0 DOHC
M323F 97 1.5 DOHC
Uno 92 1.1 OHC
Scorpio 89 2.0 OHC
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group