$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Naprawa wyświetlacza Ford 7000
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawa wyświetlacza Ford 7000
Autor Wiadomość
Reader 



Auto: '96 24V sedan +LPG
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Skąd: Puławy / Błonie
Wysłany: |3 Sty 2013|, 2013 14:37   

Dzięki WieSiu.

Nie było chętnych na moją ofertę, to podjąłem próbę naprawy tego co mam.
Przy okazji obiecane zdjęcia, bo tych wcześniejszych nie mogę odnaleźć, pewnie się zdematerializowały ze starości. ;)

Wyświetlacz w Ford 7000 posiada Driver umieszczony bezpośrednio na LCD, w związku z czym łączy się ze światem zewnętrznym taśmą z 6 ścieżkami.
Czyli zapewne zasilanie i linie do komunikacji z prockiem w radiu.
Wokół układu scalonego są metalizowane ścieżki na szkle.




Tutaj widać też uszkodzoną ścieżkę na taśmie.
Sytuacja w zasadzie beznadziejna i miałem się za to nie zabierać, ale udało mi się odkleić folię ochronną od strony ścieżek i tym samym poszerzyć obszar uszkodzonej ścieżki o kawałek dobrej i tych sąsiednich przy okazji.
Jednocześnie obciąłem o tyle samo z końca taśmy aby po szerszym nasunięciu nie robiło mostków.
W zasadzie to co tu opisuję nie powinno mieć miejsca bo naprawa klamrą dotyczyła nie uszkodzonej, a nawet trzymającej się szkła, taśmy.

Zawijamy taśmę na krawędzi i nasuwamy klamrę.


Teraz należy wziąć multimetr ustawiony na pomiar ciągłości obwodu i sprawdzić przejścia między stykami drugiego końca taśmy a bezpośrednio ścieżkami na szkle.
Pamiętając, że wskazania miernika to spadek napięcia , powinniśmy otrzymać wyniki pomiarów rzędu 200 - 600 mV.
Jak wszystko gra - idziemy dalej.

Ponieważ taśma biegnie teraz inaczej to trzeba lekko zmodyfikować osłonkę wykonując stylowe wycięcie.




A tak to prezentuje się na panelu:



W przypadku tego mojego wyświetlacza nie miałem szczęścia bo efekt końcowy wygląda tak:


Brak segmentu "c" i dolnego skośnego w górnym rzędzie segmentów świadczy wg. mnie o uszkodzeniu którejś ze ścieżek między driverem LCD a samym wyświetlaczem.

Powodzenia w reanimacjach. :D
_________________
Pozdrawiam

Reader
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group