$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Przekładnia kierownicy - różnice?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekładnia kierownicy - różnice?
Autor Wiadomość
monter
[Usunięty]

  Wysłany: |26 Kwi 2004|, 2004 11:28   Przekładnia kierownicy - różnice?

Mam mala watpliwosc. Musze niestety wymienic przekladnie a dostalem dzisiaj info ze musze zakupic ja od takiej samej wersji silnikowej jaka ja posiadam. Ta opcja troszke mi utrudnia sprawe poniewaz wersje 2.0 gaznik w zasadzie juz wymarly :( Czy moge wstawic przekladnie od innej wersji silnikowej ?? Nadmieniam jeszcze ze ja nie posiadam wpomagania a chce je miec wiec wole wymienic na przekladnie wspomagana.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |26 Kwi 2004|, 2004 14:05   

To takie moje domniemanie ale może być trafne. Buda taka sama jak w każdym innym modelu z tych lat więc gabarytowo z pewnością podejdzie. Kwestia tylko w mocowaniu pompy wspomagania. Jeśli masz miejsce na takei cosik to powinno podejść.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Pomógł: 6 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |26 Kwi 2004|, 2004 14:39   

Monterku, popatrz tu:
http://www.md.in.tarnow.pl/scorpio/daraz/

Darek tez miał podobny problem, to sa zdjęcia mocowania pompy wspomagania przy naszym silniczku.
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
jasam
[Usunięty]

Wysłany: |26 Kwi 2004|, 2004 16:59   Re: Przekładnia kierownicy

monter napisał/a:
...Czy moge wstawic przekladnie od innej wersji silnikowej ?? ...

Wg mnie nie ma powodu by szukać od biźniaczej wersji. Nie jestem mechanikiem ale jasam do swojego skorpiaka zamontowałem wcześniejk wymontowaną przekładnie z sierki. Róznice w długości drążków i zamocowania do kolumny kierownicy oraz podłączenia do pompy wspomagania. Konstrukcja taka sama. Chwilka i już wszystko co nie pasuje można zmienić ze starej którą masz.
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |27 Kwi 2004|, 2004 08:29   

Wlasnie tez mi sie tak wydaje ze przeciez przekladnia to przekladnia. Gdyby np to chodzilo o polosie to wiadomo ze 2.9 bedzie mial grubsze od 2.0. Z pewnoscia przekladnia od 4x4 bedzie inna niz ta moja ale nie jest to uzaleznione od mocy silnika.
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |27 Kwi 2004|, 2004 13:37   

W zasadzie to wszystko będzie pasowało. Idż na szrotex i zakup zestaw ze scorpio, w bloku już masz odpowiednie otwory do mocowania pompy, uważaj tylko żeby nie zasyfić olejem alternatora bo się szybko szczotki skończą. reszta pasuje. Ja tak zrobiłem w swoim dawnym scorpio, działało bez stresu. :D
 
 
Adaś
[Usunięty]

Wysłany: |29 Kwi 2004|, 2004 01:16   

nie musi byc z tego samego modelu.nie ma to roznicy.przekladnia jest taka sama jak w sierce rozni sie tylko koncowkami drazkor.zamontowac swoje i bedzie gralo.ja wymienilem w swoim starym przekladnie ze sierki i dzialala bez zarzutu.
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |29 Kwi 2004|, 2004 08:17   

Wielkie dzieki za sugestie. Na szczescie przekladnie juz mam do odebrania od Abastera. Jeszcze tylko potrzebuje pompe wspomagania z wezami i element kolumny kierowniczej ktory wychodzi z przekladni (bo podobno jest krotszy niz w wersji bez wspomy).
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |30 Kwi 2004|, 2004 00:12   

Sama przekladnia moze byc od innego. Ale pompa juz nie. Tzn sama pompa jest taka sama ale : mocowanie i kolo pasowe sa rozne. Np. DOHC ma pojedyncze kolo pasowe ktore idzie do pompy. Moje OHC musi miec podwojne kolo na pompie. Co do mocowania do D ma np pod alternatorem pompe a OHC nad. Roznia sie lapa do mocowania. Sama przekladnie mozna wymieniac bez obaw.
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |30 Kwi 2004|, 2004 00:14   

Aha i co do mocowania wspomagania od scierki to sie nie dziwie. To te same silniki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group