$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Obroty
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obroty
Autor Wiadomość
_Mu.
[Usunięty]

  Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 10:05   Obroty

Tak się zastanawiam na jakich obrotach jeździcie i przy jakich prędkościach się to dzieje... (: Jeśli o mnie chodzi to po włączeniu silnik pracuje na 1 tys. obr. A jeżdżę przeważnie pomiędzy 2 a 3 tys... jeżdżę raczej spokojnie - 90-110 czasami "wlokę się" 80-ką, ale wrażenie mam, że jadę jakieś 40-50 km/h... :wink:
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 10:49   

Też pan masz problemy :D :D Każdy jeździ jak mu pasi albo jak tego wymagaja warunki.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 10:53   

Nie mam problemów. Mam ciekawość - to nie jest problem. :mrgreen:
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 15:54   

Moj też chodzi na 1tys obr, jeżdze na około 2,3tys ale mam benzyne na automacie, jeśli jesteś ciekaw.
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |1 Wrz 2004|, 2004 01:37   

Witam
Mój chodzi na 800obr/min a śmigam pomiędzy 2.0-2.5tyś benzyna+gaz.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |2 Wrz 2004|, 2004 02:26   

Postanowiłem przeprowadzić eksperyment, mający na zelu zbadanie rodzaju zależności pomiędzy obrotami a zużyciem paliwa. Pomysł wziął mi się stąd, że w swoim Orionie jakiś czas temu uszczelniałem pompę paliwa. Po założeniu pompy silnik pracował na minimalnie wolniejszych obrotach - pomimo, że ustawienia pompy ani kąta wyprzedzenia wtrysku nie uległy zmianie. Jak się potem okazało, o ile do tej pory na pełnym baku przejeżdżałem (z obficie cieknącą pompą) ok. 720 km (i to w miesiącach zimowo-wiosennych, to po opisanych manipulacjach zacząłęm przejeżdżać maksimum 640-50 km. Testy przeprowadzałem dosyć długo, aby wyeliminowac błąd. I okazało się, że nawet kiedy było już ciepło wyniki były tak samo niskie... Przestawiłem zatem obroty (podnosząc je) i wyobraźcie sobie moje zadowolenie, gdy podczas pobytu w górach, jeżdżąc z moimi dwiema kobietami i trójką dzieci (naraz- żebynie było nieporozumień) przejechałem na jednym baku 870 km! Kiedy jeżdżę sam osiągam po mieście wynik ok 900 km! (:
Dlatego właśnie postanowiłem zmodyfikowac swój zwyczaj jeżdżenia na wysokich biegach i jeżdżąc po mieście nie wrzucać piątego... No, chyba, że przy prędkościach ok 110-130 km/h... Uffff ale się namęczyłem tą pisaniną... (:
 
 
jasam
[Usunięty]

Wysłany: |2 Wrz 2004|, 2004 07:58   

_Mu. napisał/a:
...postanowiłem zmodyfikowac swój zwyczaj jeżdżenia na wysokich biegach i jeżdżąc po mieście nie wrzucać piątego... (:

Tu masz racje, przesadza jest niewskazana bo silnik na niskich obr sie dusi.
Jako ciekawostke jednak podam że kolega śmiga zawodowo opelkiem w TD i na zbiorniku przejeżdżał 700-800 km, ja zaś tym samochodzikiem podczas wypadu na wakacje robiłem tak że przejechaliśmy 4000km na 200l oleju, różnica polega na tym że ja wcześniej zapinam biegi i ogólnie jeżdże mniej agresywnie - choć nie wolniej ;)
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |3 Wrz 2004|, 2004 09:17   

Zaraz, zaraz - czy to znaczy, że spalałeś 5l na 100 km?
Jeśłi tak, to dla mnie bomba, bo to oznacza, że jeśłi i mój tak pali (wiem, wiem - metoda jazdy... (; ) to jest to tylko o litr więcej niż w Orionie.
Ciekaw jestem ile palisz po mieście - u siebie nie moge tego sprawdzić, ponieważ nie działa mi wskaźnik poziomu paliwa... (:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group