$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - car-ford Zielona Góra koło ronda na obwodnicy.
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
car-ford Zielona Góra koło ronda na obwodnicy.
Autor Wiadomość
adi-kostrzyn
[Usunięty]

  Wysłany: |4 Gru 2010|, 2010 11:58   car-ford Zielona Góra koło ronda na obwodnicy.

Jeżeli pomyliłem działy to przepraszam i proszę o przeniesienie. Byłem tam w pażdzierniku zeszłego roku, wymieniałem płyny takie jak olej, płyn chłodniczy i hamulcowy. ostatnio byłem na stacji diagnostycznej i temperatura wrzenia płynu hamulcowego 145°C, więc po jechałem przy okazji spytać jak do tego pod chodzą a oni na to że nie udzielają gwarancji na płyny eksploatacyjne i nie moge nic zrobić. Oczywiście powiedziałem gościowi że płyn hamulcowy zachowuje swoje właściwości przez dwa lata co podają sami producenci, to spojrzał na mnie dziwnie, chyba się zastanawiał skąd to wiem. Tłumaczył się tym że używają orginalnych płynów forda. Teraz wiem dlaczego mi się tarcze tak wykrzywiły że trzepią, skoro tak szybko układ się przegrzewa. Nic tylko samemu zmieniać wszystko albo jeżdzić tam gdzie leją na oczach klijenta z orginalnych butelek.
Ostatnio zmieniony przez adi-kostrzyn |4 Gru 2010|, 2010 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |4 Gru 2010|, 2010 12:56   

adi-kostrzyn, tyle lat na forum i nie wiesz gdzie takie info się daje ?
http://ford-scorpio.pl/forum/viewforum.php?f=30

Przenoszę
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
adi-kostrzyn
[Usunięty]

Wysłany: |4 Gru 2010|, 2010 13:13   

Właśnie tego szukałem dzięki. Pamięć nie ta :-d
Ostatnio zmieniony przez adi-kostrzyn |4 Gru 2010|, 2010 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pierre 
DPL49AT



Auto: renia Laguna kombi
Wiek: 48
Dołączył: 27 Cze 2007
Skąd: Legnica
Wysłany: |6 Gru 2010|, 2010 17:17   

adi-kostrzyn napisał/a:
płyn hamulcowy zachowuje swoje właściwości przez dwa lata co podają sami producenci

Błądzisz synu, oj błądzisz - niestety kiedyś miałbyś racja w chwili obecnej w większości przypadków producenci piszą jak byk na puszkach - wymieniać co roku (Ate, Bosch, ale już np. Lotos faktycznie co 2 lata pisze)
_________________
Stanowczo stwierdzam, że to forum powinno przyjąć takie założenia statutowe, jakie deklarują w swojej reklamie sklepy Media Markt
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |6 Gru 2010|, 2010 17:33   

Producenci to by napisali "wymieniać co dwa tygodnie", jakby tylko mieli wrażenie, że ktoś w to uwierzy i będzie wymieniał.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
adi-kostrzyn
[Usunięty]

Wysłany: |6 Gru 2010|, 2010 17:48   

Pierre napisał/a:
adi-kostrzyn napisał/a:
płyn hamulcowy zachowuje swoje właściwości przez dwa lata co podają sami producenci

Błądzisz synu, oj błądzisz - niestety kiedyś miałbyś racja w chwili obecnej w większości przypadków producenci piszą jak byk na puszkach - wymieniać co roku (Ate, Bosch, ale już np. Lotos faktycznie co 2 lata pisze)
nie mniej jednak nie powinno być takiej dużej utraty własciwości. albo dolali do pełna albo jakiś badziew mają sprowadzony. teraz ilu nie świadomych kierowców tak sobie jeździ. Serwis się znalazł jego mać.
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |6 Gru 2010|, 2010 19:51   Re: car-ford Zielona Góra koło ronda na obwodnicy.

adi-kostrzyn napisał/a:
Teraz wiem dlaczego mi się tarcze tak wykrzywiły że trzepią, skoro tak szybko układ się przegrzewa. Nic tylko samemu zmieniać wszystko albo jeżdzić tam gdzie leją na oczach klijenta z orginalnych butelek.


czekaj czekaj, a co ma temp wrzenia plynu do pogietych tarcz ? :-d
przeciez nie masz przez to wiekszej temperatury w ukladzie hamulcowym, tylko poprostu plyn hamulcowy przy nizszej temperaturze(niz normalnie wg producenta) traci swoje wlasciwosci.

i tyle, pokrzywione tarcze niemaja z tym nic wspolnego
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |7 Gru 2010|, 2010 08:36   

Pogodz sie ze w ZG nie ma sensownego serwisu zwlaszcza jesli chodzi o Scorki - mi w ABC Auto urwali wezyk od filtru paliwa, uszkodzili welur na fotelu - ogolnie poza pewnymi rodzajami napraw mechnicznych ktore robi gosc naprzeciwko polmozbytu przy Luzyckiej to nie ma co sobie zawracac glowy i trzeba robic samemu.
 
 
adi-kostrzyn
[Usunięty]

Wysłany: |7 Gru 2010|, 2010 20:57   Re: car-ford Zielona Góra koło ronda na obwodnicy.

sobolaqe napisał/a:
adi-kostrzyn napisał/a:
Teraz wiem dlaczego mi się tarcze tak wykrzywiły że trzepią, skoro tak szybko układ się przegrzewa. Nic tylko samemu zmieniać wszystko albo jeżdzić tam gdzie leją na oczach klijenta z orginalnych butelek.


czekaj czekaj, a co ma temp wrzenia plynu do pogietych tarcz ? :-d
przeciez nie masz przez to wiekszej temperatury w ukladzie hamulcowym, tylko poprostu plyn hamulcowy przy nizszej temperaturze(niz normalnie wg producenta) traci swoje wlasciwosci.

i tyle, pokrzywione tarcze niemaja z tym nic wspolnego
właśnie chodzi o to że się wszystko przegrzewa szybko ale to moje zdanie i pisałem chyba. nie miej stracili moje zaufanie.
 
 
bingo 
PO 656 EY



Auto: 1992, 2.9 V6 12V, manual, TURNIER 4x4 GHIA RS
Wiek: 50
Dołączył: 10 Wrz 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: |8 Gru 2010|, 2010 10:44   

jak przegrzejerz płyn, to stracisz hamowanie, a nie pokrzywisz tarczy. poszukaj lepiej przyczyny skrzywienia tarcz zamiast rzucać oskarżenia na innych.
_________________
nigdy nie mów nigdy
 
 
 
gufer-posepny 


Auto: M 120d
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |8 Gru 2010|, 2010 18:28   

płyn po 2 latach tak nie osłabnie . pogiete tarcze to zaciski lub pompa .
_________________
W nocy wszystko jest czarne .
 
 
adi-kostrzyn
[Usunięty]

Wysłany: |8 Gru 2010|, 2010 19:02   

bingo napisał/a:
jak przegrzejerz płyn, to stracisz hamowanie, a nie pokrzywisz tarczy. poszukaj lepiej przyczyny skrzywienia tarcz zamiast rzucać oskarżenia na innych.
w sumie o nic innego jak o wadliwy płyn nie mam pretensji, w końcu to serwis a nie ,,pan Tadziu", który przelewa płyn z jednego zbiorniczka do drugiego i tylko auta się zmieniają.
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |8 Gru 2010|, 2010 23:02   

adi-kostrzyn napisał/a:
bingo napisał/a:
jak przegrzejerz płyn, to stracisz hamowanie, a nie pokrzywisz tarczy. poszukaj lepiej przyczyny skrzywienia tarcz zamiast rzucać oskarżenia na innych.
w sumie o nic innego jak o wadliwy płyn nie mam pretensji, w końcu to serwis a nie ,,pan Tadziu", który przelewa płyn z jednego zbiorniczka do drugiego i tylko auta się zmieniają.


ale napisales ze przez wadliwy plyn Ci sie tarcze krzywia.
ja tylko napisalem ze jedno z drugim niema nic wspolnego.
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group