$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Chcę kupić i nie wiem co - błagam poradzcie
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę kupić i nie wiem co - błagam poradzcie
Autor Wiadomość
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |29 Lip 2004|, 2004 15:09   Chcę kupić i nie wiem co - błagam poradzcie

Witam wszystkich

Chcę kupić wieloryba (z Niemiec sciągnąć) i chciałbym wiadomo z silnikiem 2,9 ale nie mogę znaleźć tego z silnikiem 150 konnym i z manualem wiec zaczynam się uginać w kierunku 2.0 16V. Mogę kupić Cossiego ale się boję automatu. Jak sprawdzić w takim egzemplarzu czy automatyczna skrzynia jest super (nigdy nie jeździłem na automacie)wiadomo jakbym się skusił na Cossiego to na takiego który był serwisowany i ma pełną książkę serwisową bo także boję się tej nazwy Cossworth bo jak coś dupnie to na części nie wyrobię - jak z awaryjnośćią tych silników ?????? Jak jeżdzą te 2 litrówki czy ładnie się zbierają itakie tam inne rzeczy.

Poprostu chciałbym aby ludzie którzy mają doświadczenie w wielorybach pomogli mi bo już sam nie wiem co kupić.
Jak będę kupować to oczywiście takiego który nie będzie mieć powyżej 200 000 km przejechanych

W tej chwili jeżdzę modelem starszym też z silnikiem 2.9 na manualu i jest wszystko ok. i dlatego lekko mam obawy co do wieloryba - poprostuy nie znam tych aut po 95 roku.

Pomóżcie
Irek
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |30 Lip 2004|, 2004 18:58   

A wuiec nie masz co szukac wieloryba z 150 konnym 2,9 bo tego silnika juz nie montowali do wielorybów, azstąpił go 2,3 147 konny

Manuala do 2,9 tez raczej nie trafisz bo tyz chyba nie montowali juz w wielorybach :)

Wiec zostaje ci 2.9 Cossie w automacie albo 2.3 w dowolnej konfoguracji, lub sprawdzone 2.0 16V ,majacy 136KM

Co do 2,3 biegaja opinie o jego niskiej trwalosci, głownie głowicy...

Co do awaryjnosci, wieloryb jkaki jest kazdy wie - mniej zamiennikow czasem duze klopoty z czesciami, i tyopwe bolaczki skorpiakow. Problemem jest nie tyle awaryjnosc co brak czesci uzywanych i zamiennikow a orginały wiadomo ile kosztuja.
 
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |30 Lip 2004|, 2004 22:02   

2,9 150KM montowali do wielorybów 95 i 96.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group