$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Glosniki jakie ?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Glosniki jakie ?
Autor Wiadomość
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |30 Sty 2008|, 2008 09:34   

patrykg napisał/a:
przód bez zmian wygłuszenia
patrykg napisał/a:
chodzi mi po głowie jakiś konkursik w klasie dbdragster
życzę powodzenia ale nie wróżę sukcesów
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
patrykg
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sty 2008|, 2008 18:04   

Dymitr88 napisał/a:
Oj widzę, że niektórzy nie są w stanie przyjąć żadnych uwag, które kłócą się z jego poglądami... To że napisałem o 12, a nie o 10 do techno łączyło, się z tym, że chciałeś ostre łupanie, a dobra 12 to może być właśnie taki kompromis... Oczywiście zaczniesz zaraz sypać przykładami, ale ja mówię o dość przyziemnym cenowo sprzęcie. Tak poza tym życzę powodzenia przy słuchaniu muzyki w samochodzie z 15 calami a bagażniku i zestawie przednim pod końcówką mocy z radia. :) I ciekawi mnie jaki to zestaw będzie. No i tak na koniec, to z tym Clarionem podałeś jeszcze dziwniejszy przykład niż ja, bo ja nie miałem na myśli Alphardów, bo tego się pod uwagę nie bierze ;) A Clarion takich dobrych głośników do subwooferów nie robi.

Koniec z mojej strony, bo nie chce mi się w dyskusję wdawać, bo ten wątek mógłby się ciągnąć stronami ;)



zaspokoje Twoją ciekawość sinuslive SL400 do niego lanzar HGT241 przód sunuslive 135C wszystko będzie sterowane puki co JVC KD-SH55R ale narodził się pomysł na pioneer-a deh 8400 i strasznie mnie do niego ciągnie. co do marki sinuslive nie jest to sprzet bazarowy tak jak boschmann magnat czy macaudio. tak samo blaupunkt i jego papierowy subwoofer.


co do suba clariona. kup suba (box) markowego za 300zł lepiej grającego niż clarion to przyznam Ci racje że clarion to szajs....



co do 15-tu cali w bagażniku i przodu z pod radia... pisałem tłumaczyłem nie dociera chyba... mam regulacje na radiu od poziomu suba więc jej używam to chyba zrozumiałe? a jak już chcesz być taki książkowy i dokładny to z przodu NIE MA PRAWA (do adminów i moderatorów duże litery mają na względzie uwypuklenie problemu) pojawić się 13cm w dodatku nie odseparowany książkowo patrząc to odseparowane 16cm pod wzmakiem i wygłuszenie konkret itd itp więc nie wiem co Ty chcesz mi zarzucić poza tym to ja będe słuchał i mi ma się podobać Tobie i innym nie musi a jak by się nikomu poza mną nie podobało było by najlepiej (amatorzy cudzej własności by uwagi nie zwrócili).


co do 10-tek... słyszałeś kiedyś mocniejszy jakiś model nie z klasy budżet jak gra? bo ja Ci gwarantuje że dobre 25cm w scorpio robi niewyobrażalne ciśnienie w samochodzie i miazge z muzgu ale niestety jego cena robi miazge z portfela więc wybór padł na 38-tke (która jest tańsza przynajmniej o 2/3) tym bardziej pod moją muzyke
Ostatnio zmieniony przez patrykg |30 Sty 2008|, 2008 18:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dymitr88
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sty 2008|, 2008 18:34   

Dobra kolego to już mój ostatni naprawde post w tym wątku bo ta rozmowa naprawdę do niczego nie prowadzi dobrego. Ja Tobie przecież nie narzucam co masz robić tylko delikatnie sugeruję drobne poprawki wszystko po to abyś potem nie żałował kasy wrzuconej w to wszystko. Jeżeli słuchasz hip hopu itp to nie wiem dlaczego ciągnie Ciebie do tego pionnera, bo jvc ma bardziej neutralny dźwięk. Taka jest moja obiektywna opinia, bo uprzedzając Twoje zarzuty to słyszałem i tego pioneera i 9..... i 7.... i to wszystko gra prawie na jedno kopyto. Co do suba budżetowego lepszego niż Clarion. W 350zł można sobie spokojnie złoży suba na Hertzu Es300 i będzie na pewno lepiej grał oczywiście pod odpowiednim wzmocnieniem. Jeżeli chodzi o ten nieszczęsny przód to sinuslive nie jest sprzętem bazarowym ale patrząc na model jaki wybrałeś to zastanawiam się czym się kierowałeś (nie mówiąc o cenie).

Ja tylko życzę Tobie powodzenia w realizacji swoich planów. Więcej nie będę się wypowiadał oc do tego wszystkiego bo jak już wspomniałeś to Twoje świadome wybory i tylko takie próby pomocy są odbierane przez Ciebie jako jakaś chęć popsucia tego wszystkiego...

Pozdrawiam :)
 
 
patrykg
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sty 2008|, 2008 18:38   

Dymitr88 napisał/a:
Dobra kolego to już mój ostatni naprawde post w tym wątku bo ta rozmowa naprawdę do niczego nie prowadzi dobrego. Ja Tobie przecież nie narzucam co masz robić tylko delikatnie sugeruję drobne poprawki wszystko po to abyś potem nie żałował kasy wrzuconej w to wszystko. Jeżeli słuchasz hip hopu itp to nie wiem dlaczego ciągnie Ciebie do tego pionnera, bo jvc ma bardziej neutralny dźwięk. Taka jest moja obiektywna opinia, bo uprzedzając Twoje zarzuty to słyszałem i tego pioneera i 9..... i 7.... i to wszystko gra prawie na jedno kopyto. Co do suba budżetowego lepszego niż Clarion. W 350zł można sobie spokojnie złoży suba na Hertzu Es300 i będzie na pewno lepiej grał oczywiście pod odpowiednim wzmocnieniem. Jeżeli chodzi o ten nieszczęsny przód to sinuslive nie jest sprzętem bazarowym ale patrząc na model jaki wybrałeś to zastanawiam się czym się kierowałeś (nie mówiąc o cenie).

Ja tylko życzę Tobie powodzenia w realizacji swoich planów. Więcej nie będę się wypowiadał oc do tego wszystkiego bo jak już wspomniałeś to Twoje świadome wybory i tylko takie próby pomocy są odbierane przez Ciebie jako jakaś chęć popsucia tego wszystkiego...

Pozdrawiam :)




kolega już popisał się swoją wiedzą pisałem o firmowym subie )box) a on pisze żebym sobie złożył... brawo gratki i wogóle... jvc neutralne... po co mi pioneer? bo gra bardziej basem po to mi pioneer poza tym mam ochote na zmiane radia bo mi się moje znudziło. czym się kierowałem wibierając przednie głośniki... słyszałeś je? to nie komentuj... no i to chyba tyle...



a z tekstem typu czym się kierowałeś po co Ci pionek jak masz JVC to możesz posypać na takim portalu jak elektroda.pl oni lubią tam podyskutować ja nie zamierzam tym gardziej że każdy mądry a sam ma pioneer-a w drzwiach albo blaupunkta i jest kozak bo jemu "ładnie" gra. każdy ma inne podejście do grania inny typ muzyki lubi i inne ma preferencje co do odtwarzania muzyki. mnie np. nie przekonasz za żadne skarby do słuchania muzyki w aucie w formacie MP3 obojętnie jakiej jakości psuje jakość znacznie i koniec tematu. więc każdy ma jakieś swoje "zabobony" jedni brak MP3 w samochodzie drudzy jak sub to przód na wzmaku a nastepni "pioneer" (głośniki) to jest to co wymiata. koniec kropka wróce do tematu jak zrobie instalacje
Ostatnio zmieniony przez patrykg |30 Sty 2008|, 2008 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dymitr88
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sty 2008|, 2008 19:18   

Co do boxa to nigdy nie będę wydawał kasy na to co mogę sam zrobić (skrzynia pod wymiar, obicie itp.) więc jeżeli za 50zł ponad te Twoje 300 mogę mieć co będzie grało o niebo lepiej to ja nie rozumiem o co Ci chodzi. A co do tej zamiany radyjek to jedno mi się nasuwa "zamienił stryjek siekierkę na kijek" :D Z sinuslive słyszałem SL 160 pod wzmacniaczem i nie wiem czy to i tak nie było za mało do 38cm, które i tak pewnie by zagłuszyło...
 
 
patrykg
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sty 2008|, 2008 19:22   

Dymitr88 napisał/a:
Co do boxa to nigdy nie będę wydawał kasy na to co mogę sam zrobić (skrzynia pod wymiar, obicie itp.) więc jeżeli za 50zł ponad te Twoje 300 mogę mieć co będzie grało o niebo lepiej to ja nie rozumiem o co Ci chodzi. A co do tej zamiany radyjek to jedno mi się nasuwa "zamienił stryjek siekierkę na kijek" :D Z sinuslive słyszałem SL 160 pod wzmacniaczem i nie wiem czy to i tak nie było za mało do 38cm, które i tak pewnie by zagłuszyło...




rozmowa z Tobą o wyciszaniu suba z pod radia to jak walenie kulą w płot.... normalne że jak bedzie basu zbyt dużo to go sobie wytne prawda? czy nadal nie rozumiesz? ale się rozmówca trudny trafił... na radiu regulacja... taka od 0 do 12... jako potencjometr głośniści suba? czyt wyjście na wzmak mam sterowane z pasmami głośnością itd do tego od wzmaka idzie jeszcze regulator do kabiny... plus minus 12db.... teraz przetłumaczyłem czy nadal nie rozumiesz tego co pragnę Ci przekazać bo już nawet nie chcee a pragne...

co do zamienił stryjek siekierke na kijek... to chyba nie Twój problem tak? moje mi się znudziło i chce kupić z czasem coś innego takie trudne? nie nudzi Ci się coś czasami? i jak Ci się znudzi to co z tym robisz?
 
 
Mysza 
508303797



Auto: mk1 h-b 2.9 GL '88 MT75 + Blos
Wiek: 47
Dołączył: 22 Paź 2006
Skąd: Płock
Wysłany: |30 Sty 2008|, 2008 20:14   

patrykg, zamontuj sobie ALTUSy :-d
_________________
2.0 CL '87
2.0 GL '89
2.9 GL '90
2.9 CLX '96
2.8 GL '85
2.9 24v Ghia '96
2.9 Ghia '96
2.0 CLX '95
2.0 16v Ghia '95
2.0 DOHC '94
 
 
 
Dymitr88
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sty 2008|, 2008 21:53   

patrykg napisał/a:
rozmowa z Tobą o wyciszaniu suba z pod radia to jak walenie kulą w płot.... normalne że jak bedzie basu zbyt dużo to go sobie wytne prawda? czy nadal nie rozumiesz? ale się rozmówca trudny trafił... na radiu regulacja... taka od 0 do 12... jako potencjometr głośniści suba? czyt wyjście na wzmak mam sterowane z pasmami głośnością itd do tego od wzmaka idzie jeszcze regulator do kabiny... plus minus 12db.... teraz przetłumaczyłem czy nadal nie rozumiesz tego co pragnę Ci przekazać bo już nawet nie chcee a pragne...


Nie rozumiesz o co mi chodzi. Po jakiego czorta taki duży głośnik, jeżeli do normalnego słuchania ciągle będzie on grał na 1/4 możliwości żeby przodu nie zagłuszyć. No chyba że chodzi o łupanko przed znajomymi to wtedy rozumiem sub na full i "gra" muzyka ;)

I wiem co to jest regulacja suba z radia bo nawet nie wiem czy wiesz ale mam w radiu takie coś i też jest to skala do 12...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group