$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - zawieszenie przednie w wielorybach 95'-98'
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zawieszenie przednie w wielorybach 95'-98'
Autor Wiadomość
wojtek
[Usunięty]

Wysłany: |28 Maj 2004|, 2004 12:15   zawieszenie przednie w wielorybach 95'-98'

witam i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow scorpiakow
czy ktos wie jaka moze byc przyczyna "siadania" przedniego zawieszenia?? -
i jaki jest sposob, zeby przod auta utrzymac na "wysokim poziomie"..:)
jezdze cosworthem 95' - zrobilem nim czterdziesci kilka tysiecy km w miedzyczasie wymienilem sprezyny, wahacze, laczniki, drazki galki (wszystko oprocz amorow - bo byly dobre) - auto podnioslo sie niewiele, ale teraz po przejechaniu jakichs 30 tys km siedzi spowrotem; zauwazylem tendencje wiekszego opadania prawej strony (nieznacznie) - PORADZCIE panowie jaka moze byc tego przyczyna..... czy moga to byc amortyzatory??, czy po wymianie amorow auto powinno sie podniesc...??, moze poprzedni wlasciciel zalozyl niewlasciwe amory.... - np dwa lewe albo dwa prawe (z tego co wiem jest roznica miedzy lewym i prawym).....
a-ha i jeszcze jedno pytanie do uzytkownikow scorpio 94'-98' - czy u was tez tak szybko zuzywaja sie laczniki stabilizatora przedniego ?? (ja zmieniam co jakies 15 tys km)
szerokiej drogi i gumowych drzew...:)
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |28 Maj 2004|, 2004 12:25   

Witam
Moim zdaniem wymiana amorkow na niewiele sie zda gdyz amortyzatory slza do tlumienia drgan natomiast za twardosc zawieszenia i jego wysokosc odpowiadaja sprezyny. Mysle ze dopiero wymiana sprezyn da wymierny efekt. Mozesz tez sprobowac wkrecic w spirale specjalne gumy ktore utwardzaja zawieszenie i troche je podniosa
Pozdrawiam
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |28 Maj 2004|, 2004 13:08   

moze popękały ci spreżyny i siadł? nie wiem u mie siedzi tył, z przodem nie ma problemu. MOze wstawic mozniejsze sprezyny? A co do łaczników, to tak leca, niestety, takie drogi, raz do roku sie wymienia srednio, czyli wlasnie cos kolo 15 tys km. Ja wstawiam od coswortha, sa mocniejsze nieco.
 
 
 
hryniak
[Usunięty]

Wysłany: |30 Maj 2004|, 2004 13:26   

co do łączników to zdecydowanie polecam te od coswortha ( u mnie przetrwały juz około 30 tyś) poza tym Wąski sprzedał nam patent znacznie wzmacniający tę część zawieszenia.
Mianowicie między podkładkę i oryginalny łącznik wkładamy gumy od mocowania tłumika od merola 124 i dokręcamy na maxa :)
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |3 Cze 2004|, 2004 23:39   

A bujnij sie tak 100km/h i depnij na heble. Zobacz czy nurkuje przod mocno czy nie.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |4 Cze 2004|, 2004 09:59   

A co ten "test" pokaże ??i jakie z nego wyciągnąć wnioski ??
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
plastic
[Usunięty]

Wysłany: |4 Cze 2004|, 2004 10:14   

W ten sposób dowiemy się czy możemy wraz z scorpiaczkiem zapisać się na kurs płetwonurków :wink: :D
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |4 Cze 2004|, 2004 10:21   

Heheheehhee
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |4 Cze 2004|, 2004 10:27   

Dowiesz sie jak mocno zjechane sa sprezyny i amorki. Normalnie samochod powinien tylko lekko zanurkowac, tak minimalnie. W momencie gdy sa zjechane przod poleci pawie rowno z asfaltem. Wierzcie mi juz cos takiego widzialem. Konkretniej w mercedesie 124.
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |4 Cze 2004|, 2004 10:39   

Ale najpierw powinien być pewien, że ma dobre hamulce :D ,
bo jak będą słabe to z nurkowania nici :D
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |4 Cze 2004|, 2004 16:59   

I czy wogole ma sprezyny i amorki. Bo jak nie to podwozie bedzie mialo conajmniej ciezko ;)
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |1 Lip 2004|, 2004 08:25   

hryniak napisał/a:
co do łączników to zdecydowanie polecam te od coswortha ( u mnie przetrwały juz około 30 tyś) poza tym Wąski sprzedał nam patent znacznie wzmacniający tę część zawieszenia.
Mianowicie między podkładkę i oryginalny łącznik wkładamy gumy od mocowania tłumika od merola 124 i dokręcamy na maxa :)


...czy łączniki od coswortha, oraz ten patent z gumami od merola 124, sprawdza się również w wielorybach!? Minęło 28 tys km i niestety trzeba łączniki wymieniać!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group