$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Wymiana konstrukcji lusterka
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana konstrukcji lusterka
Autor Wiadomość
Damian_Lisu
[Usunięty]

Wysłany: |4 Sty 2007|, 2007 20:46   Wymiana konstrukcji lusterka

Oto w jaki sposób można w prosty i szyski sposób wymienić konstrukcję lusterka, przy czym obudowa jego zostaje stara a co za tym idzie odpada malowanie.
Przedstawiona moja wersja jest bez wymiany kabli, po prostu nie chciało mi się wrzucać całej tapicerki z drzwi a że robiłem to dzisiaj i przy latarce postanowiłem zostawić kabelki w spokoju.
Sam sposób wymontowania lusterka z drzwi opiszę po krótce, czyli
1. Wyciągamy zaślepkę z plastiku który maskuje 3 śruby trzymające lusterko. Plastik ten znajduje się oczywiście w środku samochodu a nie na zewnątrz ;)
2. Odkręcamy jeden wkręt trzymający ten plastik i ukazują się nam 3 wkręty z lusterka.
3. Dwa wkręty idą jak po maśle, trzeci jest częściowo pod tapicerą drzwi, dlatego popuszczamy tylko połowę tapicery tak aby można było dojść śrubokrętem.
4. Lusterko mamy już prawie w rękach, prawie bo trzymają nas kable.

Musimy wyciągnąć szkło lusterka, ja zrobiłem to bez narzędzi typu śrubokręty i inne wynalazki. Wsadziłem paluszka pomiędzy szkło a obudowe i lekko pociągnąłem. Wychodzi ono dosyć lekko i nie trzeba walić nim o ziemię. Gdy wyjdzie już szkło odpinamy zasilanie ogrzewania, tutaj cholernie delikatnie żeby nie wyrwać końcówek ze szkła. Wygląda to tak:

Jedną ręką przytrzymujemy końcówkę w drugą delikatnie wyciągamy wsuwki.
Lusterko już bez szkła:

Wykręcamy silniczki sterujące lusterkiem, 3 wkręty

Widok od tyłu silniczków

Gdy mamy wykręcone silniczki, nie mocujemy się z wtyczką lub zaczepami na niej, delikatnie podnosimy tylni plastik

następnie już swobodnie odpinamy wtyczkę. Przy montażu nie musimy się przejmować ułożeniem wtyczki, pasuje tylko w jedno miejsce, wczyczka jest owalna z jednej strony.


Teraz możemy ściągnąć obudowe lusterka, pozostaje jeszcze takia plastikowa obejma która trzyma kable. Traktujemy ją śrubokrętem, wyciskając ją. Składa się ona z dwóch połówek, przy czym w jeden jest bolec a w drugiej otwór tak wiec nie da się wyciągnąć tylko jednej połówki.
Teraz mamy już całe lusterko w częściach pierwszych, możemy rozpocząć skłądanie jego w odwrotnej kolejności aniżeli rozłożenie.
Jeszcze jedna sugestia, do okoła lusterka idzie ozdobna listwa, mocowana ona jest na cieńkich plastikowych kołkach, połamanie ich nie jest ciężkie ;) , a listwę tą musimy wyciągnąć z kilku kołków aby można było wyciągnąć lusterko.

Proszę adminów lub modów o przeniesienie tematu jeśli komuś się przyda do warsztatu.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |5 Sty 2007|, 2007 01:30   

Dodam tylko ze w przypadku lusterek z pamiecia polozenia, nie ma wtyczki przy silniczkach i trzeba wybebeszac kable z drzwi :) albo ciac i lutować.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |5 Sty 2007|, 2007 10:53   

a ja tylko dodam że weźcie zmniejszajcie te foty a nie po 1280 i więcej rozdzielczości bo to się potem pół godziny otwiera. Jest przecież taka opcja na imegeshack żeby samo zresizowało do 640 - przecie to internet jest a nie sieć lokalna :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group